Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

18 vianočných románov


Jednou z najlepších častí sviatočných dní je útulné posedenie s knihou a horúcim nápojom. Knihy majú počas Vianoc akoby osobitné iné kúzlo. Stáva sa z nich darček, ktorým nič nepokazíte ak, niekoho obdarujete knihou.  No knihy nás môžu na Vianoce aj naladiť, a preto vám prinášame zoznam kníh, ktorý je plný romantických príbehov, dobrodružstiev v rôznych mestách a hlavne veľa lásky a happy endov.

www.martinus.sk

Jak si zamilovat Vánoce (Karen Schaler)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Miluje na nich úplne všetko: trblietavé ozdoby, blikajúce svetielka, voňavé medovníčky a zelené imelo, ale predovšetkým možnosť byť so svojimi blízkymi. Vianoce ju ešte nikdy nesklamali, vždy ju naplní radosťou, šťastím a nádejou. O Vianociach si proste pripadá, ako lepšia verzia seba sama. Len keby tak dokázala prebudiť vianočnú náladu aj vo svojom priateľovi! Lenže Grant má v právnickej kancelárii neustále práce až nad hlavu a nezostáva mu čas ani chuť na čaro zimných sviatkov. A tak Emmi usúdi, že je potrebné máličko ho postrčiť správnym smerom. Lenže jej plán už od samého začiatku vychádza trochu inak, než bol zamýšľaný …

Vánoční tábor (Karen Schaler)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Nastrojenie stromčeka, voňavé cukrovinky, šnúry bielych svetielok, darčeky, koledy… Na tieto veci si Haley nepotrpela. Vianočným šialenstvom opovrhovala a sviatky už mnoho rokov trávila pracovne v Karibiku. Hlavným cieľom i náplňou života pre ňu bola kariéra v reklamnej agentúre. Až do chvíle, kedy ju šéf kvôli lukratívnej zákazke poslal na týždenný pobyt v malebnej horskej chate, aby sa tam vo Vianočnom tábore „nakazila“ sviatočným duchom. Haley si zaumienila tú nepríjemnú povinnosť odbiť, ako najrýchlejšie to pôjde, a vrátiť sa zase k práci. Lenže ako to už býva, nie všetko vyjde tak, ako si človek plánuje. 

Dvanáct vánočních schůzek (Jenny Bayliss)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Kate nikdy nepatrila k ženám, ktoré sú posadnuté hľadaním vhodného priateľa. Vlastne si už dávno zvykla na pokojné večery osamote v pyžame pred televíziou. Ale na druhú stranu, nebolo by zlé mať zas niekoho po boku, zvlášť v čase blížiacich sa Vianoc … Lenže jej posledný dlhodobý vzťah dávno vyšumel do stratena a v ospalom meste Blexfordu ťažko nájde vhodného kadidáta. Takže začala vážne uvažovať o tom, k čomu ju už dlho nútila kamarátka Laura: prihlásiť sa na zoznamku a využiť špeciálnu predvianočnú akciu, dvanásť schôdzok naslepo s rôznymi mužmi v rôznych prostrediach od prvého do dvadsiateho tretieho decembra. 

www.martinus.sk

Zasnežený Notting Hill (Jules Wake) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha 

Náhodné stretnutie v londýnskom metre privedie Viole do cesty muža, ktorý musí byť konečne ten pravý. Nielenže bývajú v tej istej štvrti, ale majú spolupracovať na rovnakom vianočnom predstavení pre deti, a to predsa nemôže byť náhoda! Hráčka na violu túži po sviatkoch plných lásky, a preto by príbuzných, ktorí si už navykli na to, že bude naveky nezadaná, rada vymenila za niekoho, kto ju skutočne miluje. A hoci Nate má bonus v podobe rozkošnej dcérky, aj tak nie je ideálnym adeptom – ich rozvíjajúci sa vzťah komplikuje skutočnosť, že je ženatý. Jeho manželka síce uprednostnila kariéru v zahraničí, no kedykoľvek sa môže vrátiť domov. Vysnívala si Viola príliš nereálny darček? No sú Vianoce, magický čas splnených prianí… aj tých najodvážnejších. A keď na Londýn začne padať sneh, uviaznu v nejednej ošemetnej situácii.

Decembrový dar (Jenny Gladwell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Jane sa vzdala pokusov o lásku. Síce ako novinárka odhalila škandál roka, no v práci sa už mesiac vyhýba Simonovi, ktorý sa s ňou rozišiel. Blížia sa Vianoce, zatiaľ čo jej srdce má pred sebou dlhú cestu k uzdraveniu. Janina šéfka potrebuje vyslať niekoho na luxusnú služobnú cestu do Nórska, aby napísal článok o vianočnom stromčeku, ktorý bude stáť na londýnskom Trafalgar Square, a rozhodla sa vybrať práve Jane. Tá by sa pritom omnoho radšej umárala doma, než strávila dva týždne vo fjordoch s povrchnými blogerkami, uštipačnou publicistkou, nezdolne radostným fotografom a príťažlivým, no arogantným televíznym moderátorom.

Zima bez teba (Beth Good)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština 

Po smrti milovaného priateľa sa Hanna Clitheroeová ukrýva pred svetom. Jej nový domov – Kernow House v Cornwalle, ktorý zdedila po starej mame – je na tento účel ako stvorený. No je tu aj niekto iný, kto si myslí, že Kernow House, ležiaci len kúsok od mestečka Pethporro, mu má podľa práva patriť. Raphael Tregar, nepredvídateľný muž so zlou povesťou, sa Hanne veľmi rýchlo dostane pod kožu. Navyše Hannu dobehnú starej mamine tajomstvá z minulosti a cíti sa stratenejšia než kedykoľvek predtým. S príchodom zimy je však čoraz viac jasné, že Vianoce nebude tráviť sama.

Vánoce v New Yorku (Mandy Baggot)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Lara Weeksová mieri do New Yorku so svojou najlepšou kamarátkou Susie, aby si užili báječnú vianočnú atmosféru. Dovolenka v zasneženom Veľkom jablku s jeho nádhernými pamätihodnosťami, nehovoriac o luxusných obchodoch, vyzerá ako dokonalý spôsob, aby Lara pustila z hlavy svojho bývalého priateľa. Alebo ho prinútila, aby tak žiarlil, že by prosíkal o druhú šancu. Sprievodca v podobe sexi herca Setha Hunta síce nebol tak úplne v pláne, ale je na ňom niečo, že Lara začne uvažovať o šťastne až naveky …

Vánoční polibek v Notting Hillu (Mandy Bagot)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha

Jeho silné paže ju objímajú okolo pása, ona berie jeho tvár do svojich dlaní, pomaly začína snežiť…Isla presne také veci neznáša! Zatiaľ, čo jej sestra sa nemôže nabažiť.  Isla má plné ruky práce a všetko sa však zmení príchodom Chase Bryana z newyorskej kancelárie.  

Poslední Vánoce v Paříži (Hazel Gaynor, Heather Webb)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

V auguste 1914 Anglicko vstúpila do vojny. Tom a Will dobrovoľne narukovali. Willova sestra Evie a jej kamarátka Alice rovnako ako ostatné predpokladali, že vojna nemôže trvať dlho. Naplánovali teda spoločný vianočný výlet do Paríža. V listoch, ktoré si priatelia posielajú, preniká na povrch krutosť vojny, ktorá poznamenáva ich životy a z naivných dievčat a chlapcov sa stávajú dospelí ľudia. A ich spoločné Vianoce v Paríži sa stále odkladajú …

www.martinus.sk

Vánoce v Paříži (Mandy Baggot)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Paríž je vždy dobrý nápad, povedala kedysi slávna herečka Audrey Hepburnová. Už preto, že Paríži sa hovorí mesto lásky. Tak kam inam zamieriť, keď vám láska chýba? Ava s najlepšou kamarátkou Debs sa tam vydajú práve o Vianociach. Zrovna začalo snežiť a všade vonia varené víno a čokoláda. Keď stretnú záhadného fotografa Juliena, ktorý má oči len pre ňu, Ava skoro zabudne na svoje predchádzajúce sklamanie. Lenže raz si už ale spálila prsty, a tak váha. Zvlášť keď ju klamár expriateľ začne bombardovať SMSkou. Uverí Julienovi, aj keď odhalí jeho tajomstvo? Nájde v najromantickejším meste novú lásku? 

Zbožňuju navždycky (Lindsey Kelk)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Svadba roka sa blíži, Manhattan sa halí do vianočných svetielok a Angelu čakajú prevratné veci. Bude potrebovať kamarátky po svojom boku, pretože jej starý život mizne stále viac a viac. 

Hygge a polibky (Clara Christensen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha

Dvadsaťšesťročná Bo bola vždy starostlivá a opatrná. Aj napriek tomu sa v práci dočkala výpovede pre nadbytočnosť a životné plány sa jej teraz začínajú párať ako nepodarený sveter. Bo horúčkovito zháňa nové zamestnanie, ale kamarátka Kirsten ju presvedčí, aby spolu odišli na dovolenku, na chate jej matky postavenú na najsevernejšom cípe Severného Jutska. Bo sa zahanbí, že o tomto dánskom kraji nikdy nepočula a práve tam jej život začne naberať nový smer. 

S láskou tvůj Santa (S.A.Doming)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština

Už sú skoro Vianoce, ale Angel ešte neslávi – má veľa práce so školou, a navyše ešte organizuje benefičnú akciu na pomoc miestnemu hospicu. Parťákom pri plánovaní sa jej stane Caspar – kreatívny, zábavný a pohľadný spolužiak, ktorý je ale úplne nespoľahlivý. Vďaka bohu za tajného Santu, ktorý jej posiela darčeky vrátane ručne vyrábaného adventného kalendára! Angel by dala čokoľvek za to, aby zistila, kto je jej tajný obdivovateľ. Adventný kalendár ju vyzýva, aby riskovala a otvorila svoje srdce. Dokáže to?

Polibek v Římě (Catherina Rider) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha 

Anna tomu nemôže uveriť – rozišla sa so svojím priateľom priamo v lietadle na ceste do Ríma, takže ju čakajú osamelé Vianoce. Matteo práve úplne zvoral najdôležitejšiu vec vo svojom živote – futbalový zápas, ktorý mu mal zaistiť žiarivú budúcnosť. A tak sa len bezcieľne túla mestom. Keď uvidí cudzinku, ktorá sa v pekárni bez znalosti jediného talianskeho slova snaží nakupovať, ponúkne jej pomoc. A tak Anna a Matteo spoločne vyrazia na výpravu mestom lásky.

Vánoční návraty (Pepson Josef Snětivý,  Alexander Stainforth, Markéta Harasimová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Vianoce majú byť časom šťastných okamihov v spoločnosti najbližších, obdobím napravených chýb, splnených prianí, znovunalezených pokladov, šťastných návratov …Hrdinky a hrdinovia poviedok, v tejto knihe, si želajú, aby sa po ich boku opäť objavila milovaná bytosť, ktorú stratili vinou vlastnej neopatrnosti, zbrklosti či sebecké túžby zažívať stále „niečo nové“ …

Sedm dní spolu (Francesca Hornak)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Vianoce. Čas rodinnej pohody … alebo tiež nie. Zvlášť keď ste s celou svojou rodinou v karanténe a nemôžete utiecť. To potom vyjde najavo všeličo … A práve v takejto situácii sa ocitne nie tak celkom štandardné rodina Birchových, keď sa dcéra Olivie, lekárka, vrátiť zo zóny zasiahnutej nebezpečným vírusom. Rodinní príslušníci z toho pochopiteľne nadšení nie sú – a ona zasa ťažko nesie, že bude musieť stráviť celých sedem dní s ľuďmi, ktorí majú také nedôležité a povrchné starosti. Lenže aj oni majú svoje tajomstvá, a zďaleka nie tak malicherná, ako sa Oliviu sprvu zdá. A ako by toho nebolo málo, jedno z tých tajomstiev nečakane zazvoní pri dverách!

Vianoce sú častejšie (Jana Graterová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Príbeh zo života, miestami emotívny, miestami frivolný a vtipný, ale tiež vyvolávajúci otázky. Čo je v živote dôležitejšie? Ktorý uhol pohľadu je správny? A oplatí sa kvôli láske trpieť? Niektoré ženy v tom už majú jasno, ale mnohým možno práve táto kniha otvorí oči, kým povedia svoje ÁNO. Či už v reálnom živote, alebo v tom virtuálnom.

Nech sneží (John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, nemčina, angličtina

Na Štedrý večer sa na mestečko Gracetown zosype bohatá snehová nádielka. Zasnežená vianočná krajina je síce hotová idylka, ale všetko s mierou. Pre nezjazdné cesty a metrové záveje kolabuje doprava a kalamita je na svete. Trom mladým ľuďom a ich priateľom v okamihu prekazí sviatočné plány a zdá sa, že ich čaká najhoršia noc v živote. Veď kto by chcel namiesto rozbaľovania darčekov uviaznuť vo vlaku bez elektriny, riskovať život kvôli štrnástim upišťaným roztlieskavačkám či zháňať miniprasiatko v skolabovanom meste? Iba ak by sa katastrofa zmenila na skutočné čaro Vianoc… Dojímavé, zábavné, čarovné – tri skvelé príbehy od trojice najpredávanejších autorov pre mládež!

martinus.sk

Related Posts