Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Teenagerské romantické knihy, ktoré vás vrátia späť na strednú školu

Back to School Romances

Ak máte radi tínedžerské romantické knihy, tak si pozrite tento knižný zoznam románov pre mladých dospelých. Na zozname nájdete niektoré z našich najobľúbenejších romantických kníh pre tínedžerov a niektoré, ktoré sa proste oplatí prečítať. Aj keď sú možno trochu klišé. Či už ste na strednej a školský rok sa pre vás práve začal alebo si chcete zaspomínať na dni mladej lásky, prvé časy a prvé lásky, potom je tento zoznam pre vás. 

www.martinus.sk

Beznádejná (Colleen Hoover)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala – ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. 

Anna a francúzsky bozk (Stephanie Perkins)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština

Sedemnásťročná Anna sa cíti podvedená. Rodičia ju poslali na ročné štúdium do Paríža na opačný koniec sveta, do neznámej krajiny, hoci nevie ani slovko po francúzsky. Opúšťa priateľov, črtajúci sa vzťah aj pohodlný americký život, aby začala od základov. Paríž je mestom nevídaných možností, za iných okolností by ju očaril, ale bez svojich najbližších a znalosti jazyka je ako stratená. Rozhodne sa aspoň vyťažiť z pobytu čo najviac a priblížiť sa k svojmu dlhoročnému snu. Pomocnú ruku jej podá šarmantný, bystrý, vtipný spolužiak Étienne. Skrátka chlapec, ktorý má všetko. Žiaľ, aj priateľku. Anna síce verí, že doma na ňu čaká ten pravý, no ani Étienne ju nenecháva chladnou. Napokon, v meste zamilovaných sa láske ťažko odoláva.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Co se stane na Twitteru… (Emma Lord)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, angličtina

Zoznámte sa s Pepper: kapitánkou plaveckého družstva, chronickou snaživkou a perfekcionistkou. Jej rodina sa síce rozpadá, zato ich reťazec s rýchlym občerstvením Big League Burger rozhodne prekvitá – prevažne vďaka Pepper, ktorá ťažko zvláda normálny život, pretože sa tajne stará o firemný účet na Twitteri. Tu prichádza na scénu Jack: triedny šašo. Keď sa práve nesnaží vystúpiť z tieňa svojho nechutne obľúbeného dvojčaťa, väčšinou pomáha v rodinnom bistre. Medzi Pepper a Jackom začne online vojna. Vymieňajú si uštipačné tweety a sarkastické memečká, a zároveň sa nevedomky zbližujú aj mimo Twitteru.

Všetkým chalanom, ktorých som milovala (Jenny Han)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina

Séria je sfilmovaná aj na Netflixe, ale odpoučame prečítať si knihu. Ľúbostné listy majú mnoho podôb. Lara Jean síce žiaden nedostala, ale pár ich už napísala – na rozlúčku. Svoje city pred chalanmi vždy tajila, a keď sa chcela zamilovanosti konečne zbaviť, napísala list o tom, ako sa cíti. Starostlivo ho zapečatila a ukryla do škatuľky pod posteľou. Jedného dňa však listy zmiznú a Lara Jean zistí, že ich niekto rozposlal. Zrazu musí čeliť všetkým pocitom, ktoré pred svetom – a hlavne pred adresátmi listov – starostlivo schovávala! Pôvabný príbeh o prvých láskach, priateľstvách a ľúbostných listoch.

The Upside of Falling (Alex Light)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Už sú to roky, čo sedemnásťročná Becca Hart verila v pravú lásku. Ale keď si ju jej bývalá najlepšia kamarátka doberá, že nemala priateľa, Becca impulzívne predstiera, že sa s niekým tajne stretáva. Brett Wells má všetko. Ako kapitán futbalového tímu a jeden z najpopulárnejších chlapcov na svojej škole by nemal mať problém nájsť si niekoho na rande. Keď Brett začuje Beccino klamstvo, rozhodne sa zakročiť a stať sa jej záhadným priateľom. Je to perfektné riešenie: dostane ľudí z chrbta za to, že nemá zmysluplný vzťah a ona môže pokračovať v ľsti, že má priateľa. Keď sa hranica medzi tým, čo je predstierané, a tým, čo je skutočné, začína stierať, sú nútení odpovedať na otázku: Je táto falošná romanca tou najskutočnejšou vecou v ich živote?

Drahá Ava (Ilsa Madden-Mills)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha

Jedna z našich obľúbených kníh. Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu. Podľa nich je klamárka, ktorá na seba chce upútať pozornosť. Ava sa po niekoľkých mesiacoch vracia späť do školy, úplne zmenená. Ešte stále neprišla na to, kto to urobil. V skrinke si však nájde list od tajného ctiteľa. Kto by to mohol byť? Určite je to niekto z partie futbalových hráčov – Žralokov – ktorá bola aj na osudnom večierku. Ale kto presne to je? A dozvie sa konečne, kto je tak veľmi ublížil? Čo ak je to ten istý človek?

Mohlo by vás zaujímať: Romantické knihy o bodyguardoch

The Duff (Kody Keplinger)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Sedemnásťročná Bianca Piper je cynická a lojálna a ani zďaleka si nemyslí, že je z jej kamarátok najkrajšia. Je tiež príliš inteligentná na to, aby podľahla kúzlu mužnej pobehlice a slizkého školáka Wesleyho Rusha. V skutočnosti ho Bianca nenávidí. A keď ju prezýva „Duff“, hodí mu do tváre svoju kolu. Ale doma to nie je také skvelé a Bianca zúfalo túži po rozptýlení. Nakoniec sa bozkáva s Wesleym. Najhoršie je, že sa jej to páči. Bianca túžiaca po úteku sa s ním vrhne do uzavretého vzťahu nepriateľov s výhodami.

Perfect Chemistry (Simone Elkeles)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Keď Brittany Ellis v prvý deň posledného ročníka vojde na hodinu chémie, netuší, že sa jej pred očami rozplynie jej starostlivo vytvorený „dokonalý“ život. Brittany, ktorá je nútená stať sa laboratórnym partneron Alexa Fuentesa, člena gangu z druhej strany mesta, musí chrániť všetko, na čom tak tvrdo pracovala – svoju bezchybnú povesť, vzťah s jej priateľom a, čo je najdôležitejšie, tajomstvo, ktoré jej domáci život je všetko, len nie dokonalý. Alex je zlý chlapec a vie to. Čím bližšie sú však Alex a Brittany k sebe, tým viac si uvedomujú, že zdanie môže niekedy klamať a že na odhalenie pravdy sa musíte pozrieť pod povrch.

The Kissing Booth (Beth Reekles)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina

Opäť kniha, ktorú nájdete taktiež sfilmovanú na Netflixe. Ale samozrejme, kniha je lepšia. 

Zoznámte sa s Elle Evans: pekná, populárna – a nikdy nebola pobozkaná. Zoznámte sa s Noahom Flynnom: zlým, prchavým – a úplným hráčom. Keď sa Elle rozhodne spustiť bozkávací stánok na školský karneval, nikdy si nepredstaví, že v ňom bude sedieť – alebo že jej prvý bozk bude so zlým chlapcom Noahom. Od toho momentu sa jej život obráti naruby.

Ďalšie dve odporúčania, sa možno zdajú klišé, ale patria na tento zoznam.

Súmrak (Stephenie Meyer)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Áno, áno. Možno klišé ale je to romanca odohrávajúca sa v škole. Isabella Swanová sa presťahuje zo slnečnej Arizony k svojmu otcovi do Forksu. Večne upršané mesto sa jej zdá nudné a nezáživné, kým nestretne záhadného a nadpozemsky krásneho Edwarda Cullena. Pre oboch je to láska na prvý pohľad. Bellin život sa razom zmení, keď sa dozvie o Edwardovi pravdu.

A Walk to Remember (Nicholas Sparks)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Ak ste videli film, musíte uznať, že sa jedná o epický príbeh. Ak ste videli film, musíte uznať, že sa jedná o epický príbeh. Píše sa rok 1958 a sedemnásťročný Landon si užíva  mladosť: chodí s dievčatami a dokonca tvrdí, že bol zamilovaný. Je svetom odlišným od plachej, uzavretej Jamie Sullivanovej, ktorá nosí bibliu so školskými učebnicami, stará sa o svojho ovdoveného otca a dobrovoľníkov v sirotinci. Ale zasiahne osud. Landon a Jamie, ktorí sú prinútení spojiť sa na školskom tanci, sa vydávajú na cestu ohromujúcej lásky a bolestivej straty, ktorá presahuje ich roky.

martinus.sk

Related Posts