Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy ak ste čitali „Outlander“ a nemáte dosť

Knihy, ktoré ako fanúšikovia  „Outlander“ budete milovať

Poznáte knižnú sériu „Outlander, najpredávanejša séria od autorky Diany Gabaldon? Ak nepoznáte knihy, určite poznáte seriál. Ak ste prečitali knihy, a taktiež videli seriál, no stále nemáte dosť tento zoznam je pre vás. Pripravili sme knihy, ktoré ko fanúšikovia  „Outlander budete milovať. Či už hľadáte knihy odohrávajúce sa v krásnom Škótsku, knihy so silnými ženskými postavami, inšpiratívnu historickú fikciu, fascinujúce knihy o cestovaní v čase alebo vášnivú romantiku, medzi týmito knihami si určite nájdete nového favorita.

www.martinus.sk

Přepis (Kate Atkinson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Mladučká Juliet Armstrongová sa v r. 1940 primotá do sveta špionáže a dostane za úlohu sledovať aktivity britských sympatizantov s fašizmom. Nie je z toho nijako nadšená, práca jej často pripadá úmorná, navyše v nej vzbudzuje strach. Keď vojna skončí, s úľavou považuje túto kapitolu svojho života za uzavretú. O desať rokov neskôr, keď pracuje ako producentka BBC, sa však nečakane vynoria postavy z minulosti. Teraz je to iná vojna, na inom poli, ale Juliet sa opäť ocitne v ohrození. Musí skladať účty a poznáva, že žiadny čin nezostane bez následkov. Prepis je moderný román o výnimočnej sile, dôvtipe a empatiu.

Krámek se starožitnostmi (Paula Brackston)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Xanthe a jej matka Flora opúšťajú Londýn, aby začali znova a prevzali vedenie obchodu so starožitnosťami v historickom mestečku Marlborough. Xanthe s niektorými nájdenými starožitnosťami cíti zvláštne spojenie. Keď sa ich dotýka, dokáže vycítiť ich minulosť a ich príbehy. Keď ucíti silné puto k nádhernému striebornému chatelainu, viktoriánskemu prívesku na opasok, musí sa dozvedieť viac. Keď si ho prezerá, prenesie sa späť do sedemnásteho storočia, do doby, z ktorej šperk pochádza. Dozvie sa, že v jeho minulosti došlo k nespravodlivosti.

Hodinářova dcera (Kate Morton)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Je horúce leto roku 1862 a na brehoch Temže pri Birchwood Manor zmizlo cenné dedičstvo a život Edwarda Radcliffa sa ocitol v troskách. Uplynulo stopäťdesiat rokov a Elodie Winslowová, mladá londýnska archivárka, nachádza podivnú koženú tašku, ktorá obsahuje dve zdanlivo spolu nesúvisiace veci: vyblednutú fotografiu ženy vo viktoriánskom oblečení a skicár obsahujúci kresbu dvojdomčeka pri rieke. Prečo sa Birchwood Manor Elodie tak páči? A kto je tá krásna žena na fotografii? 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Na břehu jezera (Sara Gruen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Potom, čo sa Madeline Hydeová so svojím manželom Ellisom na silvestrovskom večierku roku 1944 znemožní pred spoločenskou smotánkou, Ellisov otec – bývalý plukovník zahanbený už skôr tým, že jeho syn zo zdravotných dôvodov nemôže narukovať – im priškrtí prísun peňazí. S prispením svojho najlepšieho priateľa Hanka si Ellis zmyslí, že otcovu stratenú priazeň najlepšie získa, ak uspeje tam, kde plukovník kedysi verejne zlyhal, a uloví preslávenú lochnesskú príšeru. Maddie sa s nimi neochotne vydá cez Atlantik a svoj bezpečný svet nechá za sebou. Trojica sa ocitne v zapadnutej dedinke na Škótskej vysočine, kde miestni nemajú pre privilegovaných votrelcov nič než opovrhnutie.

Zimní moře (Susanna Kearsley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina e-kniha

Ak ste fanúšikom prvku cestovania v čase v Outlanderi, Kearsley je určite autorom pre vás. Úspešná spisovateľka Carrie McCllelandová sa vydáva do Škótska, aby tam rozpísala historický román o jakobitskom povstaní. Hrad Slains, kde sa dej jej knihy má odohrávať, ju priťahuje silou, ktorú si nedokáže vysvetliť, jej postavy ako by tam doslova ožívali. Keď na stránky jej románu vstúpi Sofia, jej dávny predok z onej doby, začne medzi riadkami presvitať pravdivý a dávno zabudnutý príbeh o zrade a sprisahaní. Nikto sa nikdy nedozvedel, čo sa vlastne vtedy stalo. Ale Carrie má teraz dramatické vyústenie príbehu na dosah ruky.

Highlander Most Wantedby (Maya Banks)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Zoznámte sa s Genevieve McInnes, ktorá je uväznená a zneužívaná a Bowenom Montgomerym, bojovník, ktorý ju oslobodí. No aj keď sa Genevieve snaží zabudnúť na svoj bývalý život tým, že sa stane mníškou, nedokáže dostať Bowena z hlavy. Z prvej ruky bola zasvätená do nebezpečných túžob mužov, ale teraz začína pociťovať niečo svoje. Našťastie je Bowen trpezlivý a jemný a pomáha Genevieve „zabudnúť na všetko, čo je v minulosti“ svojimi sľubmi (slovnými aj fyzickými) do budúcnosti. 

The Lost Queen (Signe Pike)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

V krajine hôr a hmly, tradícií a povier sú Languoreth a jej brat Lailoken vychovaní starou cestou svojich predkov. V Škótsku však rastie nové náboženstvo, ktoré prináša rozvraty, krviprelievanie a nepokoje. A aj keď jej rodina čelí narastajúcim silám kresťanstva, z východu zasahujú Anglosasovia usilujúci sa o kolonizáciu. Keď konflikt privedie Emrysa Pendragona k dverám jej otca, Languoreth nájde lásku s jedným z bojovníkov. Keď je Languoreth katapultovaná do sveta násilia a politických intríg, musí sa naučiť prispôsobiť sa.

Písařka ze Sieny (Melodie Winawer)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština 

Jednoducho povedané, ako Outlander s talianskym prízvukom. Neurochirurgička Beatrice cestuje do Sieny, aby po smrti brata pretriedil jeho majetok. Keď narazí na starodávny obraz seba samej, prenesie sa do Talianska,  štrnásteho storočia, kde stretne umelca Gabriele Accorsiho. Keď sa do neho zamiluje, stojí pred voľbou, či sa vráti do svojej vlastnej doby, ktorá je bez moru, alebo zostane v meste, ktoré si zamilovala rovnako, ak nie ešte viac.

Mohlo by vás zaujímať: 22 historických románov, ktoré vás zavedú do dôb minulých

Veil of Time (Claire R. McDougall)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Maggie, slobodná matka, ktorá nedávno utrpela stratu dcéry a rozvod, je prevezená do starovekého Škótska. Keď zistí, že sa zaľúbi do nápadného škótskeho princa Fergusa, súčasné požiadavky ju volajú späť. Je to klasický milostný príbeh o tom, ako čeliť svojej minulosti a budúcnosti a rozhodnúť sa nasledovať svoje srdce.

Finding Fraser (KC Dyer)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Rozkošné čítanie o žene, ktorá ide do Škótska nájsť svojho muža. Kritériá – musí vyzerať a byť ako Jamie. Toto je jedna z najroztomilejších kníh, skoro ako Outlander na tomto zozname. Nájisť svojho vlastného Jamieho Frazera by nemalo byť príliš ťažké, však? Nie je každý muž vysoký, pekný a úplne dokonalý? Namiesto toho, aby našla svojho Jamieho nájde svoju vnútornú Claire. Úplne gýčové, ale veľmi zábavné pre každého fanúšika Outlandera.

martinus.sk

Related Posts