Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

8 kníh, ktoré vás naladia na Vianoce

Aj vám sa zdá, že December prišiel skôr, ako ste sa nazdali? Vianočné trhy už sú v plnom prúde a zima za oknami. Ak sa chcete správne naladiť na Vianoce, prinášame vám tie najlepšie knihy. Tak šup po deku a teplý čaj či punč a hor sa do čítania.
www.martinus.sk

Vianočná koleda (Charles Dickens)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Treba začať klasikou! Kedy ste si posledný krát prečítali vianočnú koledu? Bolo to ešte, keď ste boli dieťa vy? Alebo to čítatesvojim deťom? Nech už je to akokoľvek, je to stará dobrá klasika, ktorú viete prečítať za jeden večer.
Pán Scrooge je známy, ako lakomec a jeho chamtivosť nepozná hraníc. Dokonca ani na Vianoce sa jeho tvrdé srdce neobmäkčí, len podráždene a s kyslým výrazom na tvári sleduje predvianočný zhon. Nečakaná a tajuplná návšteva, ktorá ho vyľaká, však mnohé zmení.

Jedného dňa v decembri (Josie Silver)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

A teraz trochu romantiky pre dámy. Dvaja ľudia. Desať príležitostí. Jeden nezabudnuteľný ľúbostný príbeh. Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život, predsa nie je romantický film! V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom sa dvere zatvoria a autobus odchádza. Nešťastná Laurie sa domnieva, že „chalana z autobusu“ už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr najlepšia priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku svojho života, ktorou nie je nikto iný ako neznámy zo zastávky. Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. No, čo ak má osud iné plány?

Vánoce po francouzsku (Fiona Valpy)

Dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Evie opustil manžel, a tak využije ponuku priateľov k pobytu v ich dome na francúzskom vidieku. Cestujem tam úplne sama len s hŕbou receptov po babičke a je odhodlaná na celé Vianoce zabudnúť a venovať sa iba pečeniu a vareniu. Ochotného ochutnávača nájdem v šarmantnom susedovi a jeho zaujme nielen jej skvelý koláč.

Veselú samovraždu a šťastný nový rok! (Sophie de Villenoisy)

Dostupné v jazykoch: slovenčina (slovenčina e-kniha), čeština

Humorný príbeh plný dobrej nálady. Osamelú a zakríknutú Sylvie život nikdy veľmi netešil, no keď jej zomrie otec, upadne do hlbokej depresie. Vo svojich štyridsiatich piatich rokoch má dojem, že ju na tomto svete už nič pekné nečaká, a rozhodne sa, že na Vianoce vo vani plnej voňavej peny skoncuje so životom. Na radu psychoterapeuta sa však ešte predtým púšťa do neuveriteľných dobrodružstiev, na ktoré by za normálnych okolností ani nepomyslela: kupuje si krásne a hriešne drahé šaty, nehanebne kradne a dokonca pomýšľa na milenca.

Vánoční polibek v Notting Hillu (Mandy Baggot)

Dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Romantický vianočný príbeh, ktorý vás zahreje pri srdci. Predstavte si dokonalý vianočný bozk, silne ruky obíjmajúce pás, pomaly začína padať sneh. Isla Wintersová presne takéto veci neznáša, zatiaľ , čo jej sestra sa toho nevie nabažiť. Príbeh plných nečakaných zvratov.

Příšerné příběhy vánoční (Chris Priestley)

Dostupné v jazykoch: čeština, čeština audio-kniha

Praskajúci oheň v krbe, kroky v snehu a doslova mrazivé tušenie hrôzy. Opäť sú tu – príšerné príbehy britského autora Chrise Priestleyho. V siedmich pribehoch plných strašidelnej atmosféry vás čaká mnoho nečakaných zvratov a hrôzy. Kniha pre tých, ktorí hľadajú na Vianoce tak trochu niečo iné.

Na Vianoce mi nevolajte (Michal Slanička)

Dostupné v jazykoch: slovenčina

Krásny vianočný príbeh, skvelý ženský román, ktorý poteší mladšie aj staršie ročníky. Maruška je ako prskavka. Na pódiu spievajúc ľudové piesne žiari, v súkromí niekedy prská. Svojho Adama miluje rovnako ako Vianoce. Dala mu už všetko, čo žena dokáže mužovi dať! Lásku, pozornosť, inšpiráciu, opateru. Jedno mu však doteraz dať nedokázala. Dieťa! A pritom už skúsila všetko. Každý pokus sa však skončil jednou čiarkou na tehotenskom teste. Už zostáva len posledná možnosť. Využije ju? Alebo sa premení na prskavku, ktorá naveky zhasne? Čo všetko sa môže stať, keď si na tri dni vypne mobilný telefón? Vianočný príbeh, ktorý chutí a vonia – súčasťou knihy je aj príloha s fotografiami a receptami na tradičné vianočné a novoročné pochúťky, ktoré autor tým najpríjemnejším spôsobom zakomponoval do deja románu.

Tvorivé Vianoce (kolektív autorov)

Dostupné v jazykoch: slovenčina

Už sa viac nenaháňajte za nevkusnými ozdobami – prežite svoj vzácny čas s rodinou a priateľmi a spríjemnite si dlhé zimné večery so sviatočnými inšpiráciami. Vlastnoručne si vytvorte očarujúce darčeky a ozdoby, lahodné pochúťky a jedinečné darčekové balenia. Zažite tvorivé Vianoce s týmito nenáročnými postupmi. Užitočné rady a jednoduché šablóny vám pomôžu dotvoriť dokonalú vianočnú atmosféru.

martinus.sk

Related Posts