Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Najlepšie z 2022

Top knihy roku 2022

Ako vnímate rok 2022? Asi mohol byť aj o niečo lepší, no na druhej strane mohlo to byť, aj horšie. V čom nás, ale rok 2022 nesklamal sú knižné novinky, ktoré priniesol.  Či už je to kategória romantiky alebo literatúra faktu máme tu kopec nových kníh. Celý rok sme sledovali, čo nový knižný trh priniesol a postupne čítali novinky a aj vďaka vaším hodnoteniam a správam prinášame zoznam toho najlepšieho, v rôznych kategóriách. Príjemné čítanie!

www.martinus.sk

Najlepšie z kategórie fikcia


Chyžná (Nita Prose)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština audiokniha, angličtina

Molly miluje svoju prácu. Každé ráno sa teší na to, ako si oblečie snehobielu naškrobenú uniformu, vezme vozík s čistiacimi prostriedkami, doplní mydielka a šampóny a pustí sa do upratovania izieb v honosnom hoteli Regency Grand. Je spokojná až vtedy, keď elegantné apartmány žiaria čistotou, lebo ich uviedla do perfektného poriadku. Jedného dňa vstúpi do izby boháča, neslávne známeho podozrivými kontaktmi. Rozruší ju nielen príšerný neporiadok v miestnosti, ale aj to, čo zistí až po dôkladnom uprataní – pán Black je načisto mŕtvy. 

Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow (Gabrielle Zevin)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina, angličtina e-kniha

Dve deti sa stretnú v nemocničnej herni v roku 1987. Jedno je na návšteve u sestry, druhé sa zotavuje po autonehode. Dni a mesiace sú tam dlhé. Ich láska k videohrám sa stáva spoločným svetom – radosti, úniku a tvrdej konkurencie. Ale príliš skoro sa ten čas skončí. Keď sa po ôsmich rokoch na preplnenej železničnej stanici dvojica stretne, katapultuje ich späť do týchto spoločných chvíľ. Keď sa po ôsmich rokoch na preplnenej železničnej stanici dvojica stretne, katapultuje ich späť do týchto spoločných chvíľ kde začina tento príbeh. Kniha nás zavedie na oslnivú imaginatívnu výpravu, keď skúma podstatu identity, kreativity, postihnutia, zlyhania, možností v hre a predovšetkým našej potreby spájať sa: byť milovaný a milovať. 

Mad Honey (Jodi Picoult, Jennifer Finney Boylan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Olivia utiekla z manželstva kde bola zneužívaná, a vrátila sa do svojho rodného mesta kde prevzala rodinný včelársky podnik, keď mal jej syn Asher šesť rokov. Teraz je jej syn dospelý a v poslednom ročníku strednej školy. Lily Campanello sa s mamou prisťahujú do Adamsu a obe dúfajú, že to bude nový začiatok. Lily sa dá dokopy s Asherom a na chvíľu je všetko ako v rozprávke. Potom Olivia dostane telefonát – Lily je mŕtva a Asher je zatknutý pre obvinenie z vraždy. Je to dychtivý román o tom, čo sme sa rozhodli zachovať z našej minulosti a čo sme sa rozhodli zanechať. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Najlepšie z kategórie autobiografie


Marián Hossa (Marián Hossa, Scott Powers)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Marián Hossa je trojnásobný víťaz Stanley Cupu, člen Sieni Slávy a jeho číslo 81 už nikdy neoblečie žiadny hráč v klube Chicago Blackhawks, kde je jeho dres vyvesený pod strechou slávnej United Centre. Dostala ho tam pracovitosť, skromnosť, hokejová elegancia a mimoriadne herné schopnosti. V tejto knihe prehovoril o svojom živote na ľade, aj mimo neho. Berie fanúšikov na cestu začínajúcu v jeho detstve strávenom na Slovensku. Prevedie ich 19. hviezdnymi sezónami v NHL so Senators, Thrashers, Pengiuns, Red Wings a Blackhawks, ktoré zdôrazňujú tri zisky Stanley Cupu s Chicagom.

Im Glad My Mom Died (Jennette McCurdy)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Jennette McCurdy mala šesť rokov, keď mala svoj prvý herecký konkurz. Snom jej matky bolo, aby sa jej jediná dcéra stala hviezdou a Jennette by urobila čokoľvek, aby bola jej matka šťastná. Pristúpila teda k tomu, čo mama nazývala „obmedzenie kalórií“, jedla málo a vážila sa päťkrát denne. Kniha, s osviežujúcou úprimnosťou a čiernym humorom, je inšpiratívnym príbehom o odolnosti, nezávislosti a radosti z umývania vlastných vlasov. 

Friends, Lovers and the Big Terrible Thing (Matthew Perry)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Obľúbená hviezda seriálu Priatelia nás zavedie do zákulisia úspešného sitcomu a jeho boja so závislosťou v týchto úprimných, vtipných a objavných memoároch, ktoré prinášajú silné posolstvo nádeje a vytrvalosti. Matthew Perry, ktorý nás berie so sebou na jeho cestu od detských ambícií k sláve až po závislosť a zotavenie sa po život ohrozujúcom zdravotnom strachu. Podrobne opisuje pokoj, ktorý našiel v triezvosti, zdieľa príbehy o svojich spolužiakoch a ďalších hviezdach, ktoré stretol na ceste. 


Najlepšie z kategórie fantastická literatúra 


The War of Two Queens (Jennifer L Armentrout)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nič nezastaví Poppy, aby oslobodila svojho kráľa a zničila všetko, čo Krvavá koruna znamená. Poppy musí presvedčiť generálov, aby viedli vojnu jej cestou, pretože tentoraz nie je možné ustúpiť. Nie, ak má nejakú nádej na vybudovanie budúcnosti, kde môžu obe kráľovstvá prebývať v mieri. Poppy a Casteel musia spoločne prijať staré a nové tradície, aby ochránili tých, ktorých si cenia, aby ochránili tých, ktorí sa nedokážu brániť. Ale vojna je len začiatok. Svelé pokračovanie série. 

Rod nebies a povetria (Sarah J. Maas)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Bryce a Hunt sa snažia vrátiť do normálu. Podarilo sa im zachrániť Crescent City, ale pretože v poslednom čase zažili toľko otrasov, chcú si hlavne oddýchnuť. Spomaliť. Zistiť, čo ich čaká v budúcnosti. Asteriovia ich zatiaľ nechávajú na pokoji, ale s rastúcou aktivitou rebelov sa svet opäť začína otriasať. Bryce s Huntom tak čaká voľba: mlčať, zatiaľ čo sú ostatní utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A práve im dvoma mlčaniami nikdy veľmi nešlo. 

martinus.sk

Dcéra bohyne mesiaca (Sue Lynn Tan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Singjin vyrastala na mesiaci a je zvyknutá na osamelý život. Netuší, že ju tam ukrývajú pred mocným nebeským cisárom, ktorý odsúdil jej mamu na život vo vyhnanstve za to, že ukradla elixír nesmrteľnosti. Keď sa však u Singjin prejavia magické schopnosti, pritiahne pozornosť nebeskej armády. Musí opustiť nielen svoj domov, ale aj mamu, aby ju armáda nenašla. Sama prichádza do Nebeského kráľovstva, krajiny zázrakov a tajomstiev. Zatají svoju pravú identitu a využije príležitosť učiť sa po boku korunného princa, pri ktorom sa zdokonaľuje v lukostreľbe a mágii. Veci sa začnú komplikovať, keď medzi ňou a princom vzplanie vzájomná vášeň. Singjin totiž vie, že sa čoskoro bude musieť postaviť zoči-voči jeho otcovi, nebeskému cisárovi, aby vybojovala slobodu pre svoju mamu.


Najlepšie z kategórie romantika


Book Lovers (Emily Henry)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Nora je zaťatá literárna agentka na vrchole svojej hry. Celý jej život sú knihy. Charlie je redaktor s darom vytvárať bestsellery. A je to Norin pracovný nepriateľ. Nora si už prežila dosť rozchodov na to, aby vedela, že je to žena, s ktorou sa muži stretávajú skôr, ako nájdu svoje šťastné navždy. To je dôvod, prečo ju sestra Noru presvedčila, aby si vymenila pracovný stôl v meste za mesačnú dovolenku v Sunshine Falls v Severnej Karolíne. Je to mestečko ako z ľúbostného románu, no namiesto toho, aby sa Nora stretávala so sexi drevorubačmi, peknými doktormi či roztomilými barmanmi, stále naráža na…Charlieho.

Veci, ktoré v nás ostanú navždy (Lucy Score)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Bradatý zlý chlapec Knox si rád užíva život presne tak ako svojuj kávu: osamote. Teda ak nerátate jeho baseta Waylona. Knox neznáša drámu a nepoľaví, ani keď sa k nemu dostaví v podobe zúfalej nevesty, ktorá ušla spred oltára. Naomi práve utiekla z vlastnej svadby, no zároveň sa ponáhľala na pomoc svojej odcudzenej dvojičke. V Knockemoute vo Virgínii, na prvý pohľad drsnom mestečku, sa spory riešia po starom… päsťami a pivom. Zvyčajne v tomto poradí. Škoda, že Naomino dvojča sa vôbec nezmenilo. Po tom, čo jej Tina ukradne auto a peniaze, nechá jej nečakaný darček: neter, o ktorej Naomi ani len netušila. Naomi sa tak ocitne v neznámom meste bez auta, práce, plánu a domova, s jedenásťročným dieťaťom, o ktoré sa musí postarať. 

Spomienky na neho (Colleen Hoover)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Kenna Rowanová si päť rokov odpykala trest vo väzení za tragický omyl. Teraz sa vracia do mesta, kde sa medzitým všetko zvrtlo, a dúfa, že sa stretne so svojou päťročnou dcérou, ktorú nikdy ani len nezahliadla. Ukazuje sa však, že mosty, ktoré sa Kenne tou osudovou chybou podarilo spáliť, nie je možné opäť vystavať. Všetci v živote jej dcéry sú odhodlaní Kennu odstaviť bez ohľadu na to, ako veľmi sa snaží dokázať, že sa mýlia. Jediný človek, ktorý pred ňou úplne nezatvoril dvere, je Ledger Ward, majiteľ miestneho baru a veľmi dôležitý článok v živote malej Diem. Ak by však niekto zistil, ako sa Ledger pomaly stáva aj dôležitou súčasťou Kenninho života, riskoval by stratu dôvery tých, ktorí sú pre neho dôležití. Napriek tlaku si títo dvaja vytvoria vzťah, s ktorým však rastie aj riziko…


Najlepšie z kategórie sci-fi


The Daughter of Doctor Moreau (Silvia Moreno-Garcia)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Carlota Moreau je mladá žena, vyrastajúca na vzdialenom a prekvitajúcom panstve, v bezpečí pred konfliktom a spormi na polostrove Yucatán. Montgomery Laughton je melancholický dozorca s tragickou minulosťou a sklonom k alkoholu, ktorý pomáha doktorovi Moreauovi s jeho vedeckým experimentom. Hybridy sú výsledkom doktorovej práce, predurčený slepo poslúchať svojho tvorcu, zatiaľ čo zostávajú v tieni, sú pestrým zoskupením príšer sčasti-ľudí a sčasti zvierat. Všetci žijú v dokonale vyváženom svete, ktorý je otrasený náhlym príchodom Eduarda Lizaldeho, šarmantného a nedbalého syna patróna doktora Moreaua, ktorý nevedomky spustí nebezpečnú reťazovú reakciu.

Pozrite si tiež: Najlepšie knihy 2021

Nona the Ninth (Tamsyn Muir)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

V mnohom je Nona ako ostatní ľudia. Žije so svojou rodinou, má prácu v miestnej škole a miluje prechádzky po pláži a spoznávanie nových psov. Ale Nona nie je ako ostatní ľudia. Pred šiestimi mesiacmi sa prebudila v cudzom tele a bojí sa, že to bude musieť vrátiť. Celé mesto sa rozpadá na kusy. Na obzore visí monštruózna modrá guľa pripravená roztrhať planétu. Lídri chcú, aby bola Nona zbraňou, ktorá ich zachráni. 

Leviathan Falls (James S.A. Corey)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Jedna z najväčších sci-fi sérií desaťročia prichádza k neuveriteľnému záveru v deviatej a poslednej knihe. Lakonská ríša padla a oslobodila trinásťsto slnečných sústav spod vlády Winstona Duarteho. Ale prastarý nepriateľ, ktorý zabil staviteľov brán, je hore a vojna proti nášmu vesmíru sa opäť začala. Keď sa takmer nepredstaviteľné sily pripravujú na zničenie všetkého ľudského života, Holden a skupina nepravdepodobných spojencov objavia poslednú, zúfalú šancu zjednotiť celé ľudstvo s prísľubom obrovskej galaktickej civilizácie bez vojen, frakcií, klamstiev a tajomstiev, ak sa im podarí zjednotiť celé ľudstvo. 


Najlepšie z kategórie literatúra faktu


Od antilopy po Zátopka (Peter Kováč)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Bežecká encyklopédia od jedného z najlepších slovenských bežcov, aktívneho atléta, novinára a fotografa v jednej osobe a športového editora Denníka N Petra Kováča. Vo výbere jeho textov nájdete rady ako začať s behaním, ako sa vyhnúť zraneniam, ako sa stravovať, či ako sa pripraviť na maratón, no tiež aj príbehy svetových bežcov, ich bežecké stratégie a vplyv na politiku. Peter vychádza zo svojich skúseností úspešného športovca ale aj reportéra, ktorý len prednedávnom navštívil keňských bežcov, prečítal desiatky štúdií a urobil množstvo rozhovorov s výživovými poradcami, trénermi či psychológmi. Knihu dopĺňajú krásne fotografie z terénu, ktoré vyfotografoval Peter za asistencie svojho brata – dvojčaťa a rovnako úspešného bežca Michala.

Ešte si to premysli (Adam Grant)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina, angličtina e-kniha 

Dnes už máme dôkazy, že umeniu prehodnocovať sa dá naučiť. Adam Grant vysvetľuje, ktoré vlastnosti na to potrebujeme. V prvej časti rozoberá, prečo je pre človeka ťažké opätovne sa zamyslieť nad problémom a ako si túto zručnosť osvojiť. Upozorňuje pritom, že samotné „odhodlanie“ môže byť občas na škodu. V druhej časti nám ukazuje, ako môžeme k prehodnocovaniu viesť druhých. Tretia a posledná časť je venovaná dôvodom, prečo sa v školách, vo firmách či vládnych inštitúciách prehodnocovaniu nedarí. Schopnosť znova sa zamyslieť môže byť napokon tajnou zručnosťou, ktorá vám v čoraz rýchlejšie sa meniacom svete zabezpečí kľúčový náskok.

Why Has Nobody Told Me This Before? (Julie Smith)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Dr JulieSmith, čerpá z dlhoročných skúseností ako klinická psychologička, poskytuje zručnosti, ktoré potrebujete, aby ste zvládli bežné životné výzvy a prevzali zodpovednosť za svoje emocionálne a duševné zdravie. Zaoberá sa každodennými problémami a ponúka praktické riešenia v prehľadných, ľahko stráviteľných záznamoch, ktoré uľahčujú rýchle vyhľadanie konkrétnych informácií a pokynov. Empatický sprievodca je nabitý overenými stratégiami, ponúka hlbšie pochopenie toho, ako funguje vaša myseľ, a poskytuje vám prehľad a pomoc, ktorú potrebujete na každodenné pestovanie duševného zdravia.

www.martinus.sk

Najlepšie z kategórie historická fikcia


Lekce chemie (Bonnie Garmus)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtinaangličtina e-kniha

Elizabeth Zottová je neobyčajná žena. Lenže je začiatok šesťdesiatych rokov a jej výhradne mužský tím v Hastingsovom výskumnom ústave zastáva nevedecký názor na rovnoprávnosť. Až na jednu výnimku. Calvina Evansa, osamelého, geniálneho, nominovaného  na Nobelovu cenu, človeka, ktorý sa zamiluje z všetkého najviac do jej mysle. A výsledkom je skutočná chémia. Rovnako ako veda, aj život je nepredvídateľný.

Violeta (Isabel Allende)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Epický príbeh Violety del Valle, ženy, ktorej život trvá sto rokov a je svedkom najväčších prevratov 20. storočia. Violeta prichádza na svet v búrlivý deň roku 1920 ako prvé dievča v rodine piatich bujarých synov. Svoj príbeh rozpráva vo forme listu niekomu, koho nadovšetko miluje, v ktorom rozpráva o zničujúcom útrapách a vášnivých aférach, časoch chudoby aj bohatstva, hrozných stratách a obrovskej radosti. Jej život ovplyvnia niektoré z najdôležitejších udalostí histórie: boj za práva žien, vzostup a pád tyranov a v konečnom dôsledku nie jedna, ale dve pandémie.

The Diamond Eye (Kate Quinn)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

V zasneženom Kyjeve sa život začínajúcej historičky Mily Pavlichenko točí okolo jej malého syna – až kým Hitlerova invázia do Ruska všetko nezmení. Zrazu sa ona a jej priatelia musia chopiť zbraní, aby zachránili svoju krajinu pred zničením Fuhrera. Mila s puškou objaví dar. Mesiace krvi, potu a sĺz premenia mladú ženu na smrteľnú ostreľovačku: najsmrteľnejšiu lovkyňu nacistov. Mila je vytrhnutá z bojov na východnom fronte a poslaná do Ameriky, kým vojna stále zúri. Tam nachádza nečakaného spojenca v prvej dáme Eleanor Rooseveltovej a nečakaný prísľub inej budúcnosti.


Najlepšie z kategórie mystery & thriller


Záblesk v temnote (Stacy Willingham)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština

Keď mala Chloe Davisová dvanásť rokov, z malého mestečka v Louisiane zmizlo šesť dospievajúcich dievčat. Koncom leta sa k zločinom priznal jej otec a dostal doživotný trest. Chloe a ostatní členovia rodiny tak čelili krutej pravde, no napriek nepríjemným následkom museli žiť ďalej. O dvadsať rokov neskôr pracuje Chloe ako psychologička v Baton Rouge a pripravuje sa na svoju svadbu. Pokoj a šťastie, o ktoré roky tvrdo bojovala, má zdanlivo konečne nadosah. Škrie ju však pocit, že nemá pod kontrolou vlastný život, podobne ako jej pacienti v dospievajúcom veku. Odrazu zmizne jedno miestne dievča, potom ďalšie a spomienky na hrozivé leto z jej detstva sú späť. Je to iba paranoja, že Chloe vidí neexistujúcu paralelu s minulosťou, alebo druhý raz v živote odhalí vraha?

Šepot z lesa (Kateřina Surmanová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Pred dvadsiatimi rokmi v hlbokých lesoch Orlických hôr bez stopy zmizol jeho najlepší kamarát. Teraz sa investigatívny novinár Peter vracia do rodnej dediny, aby sa vyrovnal s rozvodom a dal dokopy dom, ktorý zdedil po matke. Z hlbín minulosti sa vynárajú nielen starí známi, ale aj desivé spomienky. Navyše zistí, že kamarát nebol ani zďaleka jediným, kto sa v okolí stratil. Začne na vlastnú päsť pátrať po tom, kto – alebo čo – za zmiznutiami stojí. A stopy, ktoré nachádza, ho pomaly vedú do miest, aké si nedokázal predstaviť ani v najhorších nočných morách…

Vražda v Orient exprese (Agatha Christie)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, čeština audioknihaangličtina, angličtina e-kniha    

Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď uprostred noci vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli v kupé dobodaného na smrť. Vyšetrovanie zložitého prípadu s množstvom podozrivých sa pre slávneho detektíva zmení na preteky s časom – za každú cenu musí odhaliť vraha, skôr než udrie znova. 


Najlepšie od slovenských autorov


Klíma v dejinách: Ako ľudí ovplyvňovala príroda a klimatické zmeny (Branislav Kovár, Oliver Zajac, Lucia Benediková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha 

Klíma je jediná sila na našej planéte, ktorá dokázala globálne ovplyvniť ľudské dejiny. Aj malá zmena klimatických podmienok mohla mať fatálny vplyv na ľudské spoločnosti na jednotlivých kontinentoch. Slovenskí a zahraniční vedci sa zamysleli, ako klíma vplývala na naše a svetové dejiny. Klíma bola často určujúcim faktorom pre kolaps historických civilizácií. Mnohé ľudské spoločnosti hľadali cesty, ako sa pred vplyvom prírody chrániť. Budovali priehrady, sťahovali sa na vidiek, alebo prosili bohov o ochranu. Klíma, pochopiteľne, nevplývala na spoločnosti len negatívne. Práve vďaka priaznivým podmienkam sa mohli rozvíjať a rásť mnohé staroveké a stredoveké ríše – Čína, Rímska ríša, Franská ríša. Iné klimatické zmeny mohli mať na svedomí dodnes nie celkom jasný zánik mayských mestských štátov. Sucho alebo, naopak, prívaly zrážok stáli za hladomormi a za rozšírením škodcov aj v moderných dejinách.

Padreho klan (Marek Vagovič)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Kryli a zahladzovali prúsery spriaznených podnikateľov a oligarchov, ktorí mali už dávno sedieť v base. Milióny z pokútnych kšeftov prali cez čínsku práčku, aby si ich potom delili na rušnom bulvári ako bossovia talianskej mafie, keď vyplácali svojich vojakov za predaj heroínu alebo koksu. Chránili aj nominantov najsilnejšej vládnej strany, ktorí preberali úplatky v krabiciach od šampanského. Mysleli si, že sú bohovia, na ktorých si nikto netrúfne. Vytvorili si vlastný štát v štáte: s vlastnými, značne pokrivenými pravidlami. Padreho klan nekupčil s narkotikami, jeho hlavnou devízou bol vplyv a obchodným artiklom beztrestnosť. Konal na objednávku najvyšších politických kruhov, hlavne predsedu vlády a ministra vnútra. Organizovaný zločin sedel na vrchole pyramídy, kde bol štát mafiou. Vitajte vo svete špinavých peňazí, intríg a nekontrolovateľnej moci.

Gentlemanská stávka (Martina Hlubocká)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Tajomná minulosť, klamstvo, hádky, túžba a zrada. Taký je zrejme osud slečny Emily Meanwilovej. Po rokoch vyhnanstva má poslednú šancu uchopiť osud do svojich rúk a konať skôr, ako skončí na ulici. Šťastena jej praje a zasnúbi sa so vzrušujúco príťažlivým grófom Adamom Blackburnom, ktorého tajomný pohľad a navonok kultivované správanie ju prenasleduje na každom kroku. Myslí si, že v ňom našla spriaznenú dušu, no ich vzťah bol od začiatku odsúdený na neúspech. Emily nebola pre Adama ničím viac, len predmetom stávky a Adam rýchlo zistil, že pre Emily znamenal iba spôsob vykúpenia. Keď obaja odhalia pravdu, už nič nebude také, ako na začiatku. Skončia sa pretvárky a Adam ukáže svoju pravú tvár. Ibaže ani Emily nie je bez viny a keď sa objaví nepredvídateľný a hriešne tajomný vikomt Nicholas Owden, rýchlo pochopí, že medzi láskou a nenávisťou existuje len veľmi tenká hranica. Obzvlášť, keď sú v hre traja.


www.martinus.sk

Related Posts

One thought on “Najlepšie z 2022

Comments are closed.