Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Sedem znakov, ktoré prezradia, že ste pravý knihomoľ

Boli ste niekedy zamilovaný do knihy? Zmenila niekedy kniha váš život? Váš pohľad na svet? Trávite svoj čas najradšej v knihách? 

Toto je len pár znakov, ktoré naznačujú, že ste pravý milovník kníh. Čítajte ďalej ak sa chcete dozvedieť, čo vás naozaj prezradí.

Knihy vo vás vyvolávajú pocit, že ste niečo dokázali. Pocit, že ste sa niečo nové naučili, že ste sa stali lepším človekom. Možno je čítanie pre vás útekom alebo pomoc. Čítanie kníh je proste všetko. Ten pocit, keď otvoríte novú knihu a príbeh sa pomaly pred vami otvára.

Dobrá kniha nám pomáha zabudnúť na vaše ťažkosti, ale súčasne pomáha spomenúť si na seba.

Ten pocit, keď otvoríte novú knihu a príbeh sa pomaly pred vami otvára.


Tie najlepšie knihy nekončia na poslednej strane. Keď ste knihu naozaj milovali, konverzácie sú jediným spôsobom, ako ich udržať pri živote. Nezáleží na tom, s kým. Nezáleží ani na tom, či niekto knihu prečítal. Každý koho stretnete dostane otázku či knihu čítal. Ak nie, nevadí. Minimálne po dobu 30 minút budete dotyčnému vysvetľovať prečo by si knihu prečítať mal. 

www.martinus.sk

Poznáte to ak ležíte v posteli a poviete si, už len jednu ďalšiu stranu. Zabudli ste, že čas okolo vás plynie a zrazu sú dve hodiny ráno a vy už naozaj idete spať, no hlavou vám stále víri príbeh a keď aj zaspíte, tak sa vám o tom sníva.

Toto je jedna z klasík každého knihomoľa. Či už je to cesta do práce, za športovou aktivitou alebo len do druhej izby. Kniha ide stále s vami kdekoľvek sa pohnete. Stane sa vaším najlepším priateľom. Zdieľa múdrosť ako nikto iný, koho poznáte. Ponúka útechu, spoločnosť a aj humor. Nezáleží ani na tom, že teraz potrebujete ruksak, ktorý vám umožní nosiť všetky svoje veci, kde to kedysi stačilo niekoľko vreciek. Vaša kniha je príliš dôležitá na to, aby ste ju na chvíľu stratili z dohľadu.

Opäť ten známy pocit, dočítate knihu a v tom sa ľudstvo rozdelí na dve časti: ľudia, ktorí knihu čítali a môžu si s vami o nej pohovoriť a ľudia, ktorí knihu nečítali, tým pádom vás nezaujímajú. Hľadáte na sociálnych sieťach spriaznené duše, ktoré vám možno vedia dať ďalší uhol pohľadu. Ak máte veľké šťastie, možno má sám autor aktívnu online prítomnosť, kde ponúka viac poznatkov.

Dosiahli ste vrchol príbehu a vo vašej mysle to začína pracovať. Vkráda sa vám malý škriatok, ktorý prináša známy pocit hrôzy, ktorý prináša otázku: existuje kniha, s ktorou sa budete cítiť takto dobre? Takže začnete čítať trochu pomalšie a vychutnávate si každú vetu, akoby bola posledná, ktorú ste kedy čítali. Potom ako všetky dobré veci, je koniec. Snažíte sa možno{„type“:“block“,“srcClientIds“:[„e312f81a-7936-4038-aabd-9974d7edfe21″],“srcRootClientId“:“62151307-c049-4295-9f6b-acef19ce5c00″} opäť prečítať poslednú stranu, ale už to nie je ono.

Za predpokladu, že nežijete sami, čítanie pri jedálenskom stole nie je práve tou najspoločenskejšou činnosťou, ale keď sa dostanete do deja, obvyklé pravidlá etikety sa rozpustia ako cukor v horúcom espresse. Fľaky od jedla na stranách kníh sú čestným odznakom pre knihu, ktorú ste jednoducho nevedeli prestať čítať.

Police preplnené, knihy sa povaľujú všade, často o nich zakopnete, no aj tak vás to nezastaví kúpiť s ďalšie knihy. Aj keď to už vyzerá, že nemáte kde knihy dávať, kúpite si ďalšie a miesto sa stále nájde.

www.martinus.sk

Related Posts