Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

4 spôsoby, ako si zapamätať všetky knihy, čo ste kedy čítali

Ak ste knihomoľ a hltáte jednu knihu za druhou, je ťažké zapamätať si všetko, čo ste kedy prečítali. Ale nebojte, prinášame vám 5 spôsobov, ako si, predsa len zapamätať všetky knižné dobrodružstvá, čo ste kedy čítali. Či už ide o jednu alebo päť kníh týždenne, tieto tipy vám môžu pomôcť. 

martinus.sk

Koľko kníh prečítate za rok? Za mesiac? Týždeň? Skutočnosť, že sa nachádzate na tejto webovej stránke, znamená, že ste pravdepodobne nenásytný čitateľ (tak ako my). Snažíte sa zapamätať si nielen knihy samotné, ktoré ste prečítali, ale aj o čom boli. A mnohokrát sa to zdá ako nemožná úloha. Hlavne ak hltáte jednu knihu za druhou. 


Virtuálne poličky sú vlastne zoznamy kníh, ktoré ste prečítali. Sú kompakné, nakoľko ju viete mať so sebou všade kam pôjdete. Dá vám to skvelý prehľad, čo ste už čítali a mnohé aplikácie ponúkajú možnosť vytvoriť si aj zoznam kníh, ktoré ešte len chcete prečítať.

Najznámejšia virtuálna polička je Goodreads. Viete si tam pridať knihy, ktoré ste už prečítali, ale aj knihy, ktoré ešte len chcete prečítať.

Medzi ďalšie skvelé virtuálne poličky patrí Libib, žiaľ ako Goodreads taktiež momentálne dostupné iba v angličtine.

Ako knihomoľ, taktiež máte veľa kníh. Zbierate knihy, ako straka a máte police, ktoré to dokazujú. Koľko z nich ste však v skutočnosti prečítali?  Táto metóda, je možno trochu staršia, ale jedna z najefektívnejších. Stačí rozdeliť vaše police na dve časti: knihy, ktoré ste prečítali a tie, ktoré ste ešte nečítali. Pre knihy, ktoré si chcete znova prečítať, môžete dokonca pridať ďalšiu poličku.

Možno si pri tomto slovnom spojení spomeniete na základnú školu, kedy boli čitateľské denníky povinné, ale toto je naozaj najzákladnejší spôsob, ako si zapamätať, čo a kedy ste čítali. Opäť to ponúka mnoho spôsobov ako na to. Či už si zvolíte obyčajný zošit alebo môžete ísť do digitálneho sveta a mať čitateľský denník online.

Praví knihomoli väčšinou pridajú k tomuto procesu aj kategorizovanie či hodnotenie kníh. Fantázii sa medze nekladú. 

Tieto skupiny knihomoľov sú skvelá voľna, ako si sledovať, čo ste prečítali. Hlavne ak nie ste ten, kto organizuje tieto kluby, umožní vám to čítať s vedomím, že niekto iný sleduje knihy, ktoré čítate.

martinus.sk

Related Posts