Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

19 kníh, ak ste zombie fanda

Máte radi zombie? Videli ste už všetky filmy, a to nie len jeden krát, milujeme The  Walking Dead, no napriek tomu je vo svete mnoho, čo ste možno ešte s touto témou neokúsili. A tým sú aj knihy v tomto zozname, ktoré by si mal prečítať naozaj každý pravý zombie fanda.

martinus.sk

Les kostí (Carrie Ryan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina 

Hlavná hrdinka Mary žije v postapokalyptickej kolónii, ktorú obklopuje v tesnom zovretí Les kostí plný znesvätených zombií. Obyvateľov pred nimi chráni iba plot z pevného pletiva. Ľudia pomaly zabúdajú na minulosť, podaktorí už ani neveria, že kedysi existovala rozvinutá civilizácia, iní zasa žijú v presvedčení, že za Lesom kostí, v ktorom na nich číha nebezpečenstvo, už nič nie je. Iba nepatrná hŕstka si zachovala vieru v existenciu života za Lesom. Mary hľadá odpovede na nepohodlné otázky: Prečo sa Znesvätení vrátili? Je kolónia naozaj jediným miestom na Zemi, v ktorom dnes existuje život? Dá sa prejsť Lesom kostí a nestať sa Znesvätenou? A ešte čosi – Mary verí v lásku.

Všemi dary obdarovaná (M.R.Carey)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, čeština audio-kniha, angličtina

Desaťročná Melanie žije spolu s ďalšími deťmi na vojenskej základni, kde sa pod prísnym dohľadom vzdeláva. Nadpriemerne inteligentné dievča miluje staré grécke báje a jej spriaznenou dušou je učiteľka slečna Justineauová. Zato seržanta Parksa, ktorý prísne deti stráži, neznáša. Rovnako ako doktorku Caldwellovou.  Ale bez nich to asi nejde, keď je základňa obklopená spustošenú krajinou, kde rovnako ako vo zvyšku krajiny vládnu hladoši alebo zombie – kanibalistické monštrá, ktoré pri naháňačke za ľudským mäsom nič nezastaví. Základňa je však napadnutá a niektorým sa podarí utiecť, no vydávajú sa na cestu, ktorá nebude jednoduchá… 

Spolek nemrtvých holek (Lily Anderson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha

Na Fairmontské akadémii v priebehu niekoľkých dní zomrú za podozrivých okolností tri študentky. Podľa polície sa jedná o samovraždy, ale Mile Floresovej sa to nejak nezdá. Medzi mŕtvymi je jej najlepšia kamarátka Riley, ktorá by si život predsa nikdy nevzala. Mila sa rozhodne Riley vrátiť späť k životu pomocou mágie, aby spoločne našli jej vraha. Kúzlo sa jej ale vymkne z rúk a k životu prebudí aj protivné sprosté dievčatá June a Daytone. Bohužiaľ všetky tri „živé mŕtve“ trpia stratou krátkodobej pamäte a nepamätajú si, kto ich zabil. Lenže kúzlo čoskoro vyprší. Majú na to týždeň – sedem dní neuveriteľných zvratov a prekvapení a výsledok rozhodne stojí za to!

Chutná těla (Isaac Marion)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština

Nechutne vtipný a zároveň dojímavý horor nám ponúka netradičný pohľad na ťažký (ne)život jedného  krízou sužovaného zombíka. Túži po zážitkoch a spomienkach, ale pamäť mu príliš neslúži. Aby sa vôbec dostal k nejakej duševnej potrave, zožerie mozog zamilovaného mladíka. Následkom tohto činu sa zamiluje do rovnakej dievčiny ako jeho obeť. Príbeh Rómea a Júlie po konci sveta môže začať.

Zombie (Příručka pro přežití) (Max Brooks)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Prečo brať na ľahkú váhu a pochabo riskovať to najcennejšie, čo máte – svoj život? Nech je vám táto kniha kľúčom k prežitiu v boji proti hordám nemŕtvych indivíduí, ktoré vás môžu, bez toho, aby ste to vedeli, sledovať práve teraz. Zombie – príručka pre prežitie ponúka všetky druhy ochrany a veľa overených rád z dôveryhodných zdrojov, ako zabezpečiť seba a svojich najbližších proti živým mŕtvolám. Táto kniha vám môže zachrániť život.

Zima mŕtvych (Henrich H. Hujbert)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Nákaza vypukla v strede Európy a postupne zožrala celý svet. Smrť však nie je konečná, mŕtvi opäť ožívajú. Stačí uhryznutie či drobná rana a mor sa šíri ako záplava. Zopár šťastlivcov sa zachránilo a hľadá spôsob ako zdolať apokalypsu. Ich cesta vedie na sever, lebo len silný mráz dokáže zastaviť nemŕtvych. Lenže dokážu živí prežiť medzi živými?

www.martinus.sk

Svetová vojna Z (Max Brooks)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina

Ľudstvo takmer vyhladila dlhoročná vojna so zombie. Povojnová komisia Organizácie spojených národov, pre ktorú autor pracoval, nemala záujem o osobné rozprávania preživších, hoci o konflikte vypovedali ďaleko viac ako štatistické údaje o miliónoch mŕtvych a nakazených. Preto sa rozhodol spísať toto svedectvo. Vznikol fascinujúci súbor príbehov, ktorý sa na globálnu epidémiu pozrel z najrôznejších uhlov. Opisuje prvý prípad nákazy v čínskej dedine Nový Ta-čchang, mesto živých mŕtvych pod Parížom, vzplanutie náboženského fanatizmu v Rusku či príbeh astronautov z vesmírnej stanice ISS, odkiaľ z výšky sledovali pravdepodobný zánik ľudstva.

Zombie apokalypsa (John Crunch)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Vojna je sama o sebe nepríjemný stav, do ktorého sa človek môže v živote dostať, ale čo tak vojna zombie … A ako sa ukáže, nie je to ani zďaleka to najhoršie! Prosím, dávajte pozor, nešliapte vedľa a nezostávajte dlhšie na návšteve u Smrti. Akonáhle sa objavia, okamžite utečte. 

Pýcha a predsudok a zombiovia (Jane Austen, Seth Grahame-Smith)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Je všeobecne známe, že zombiovia majú neprekonateľnú chuť na ľudské mozgy.“ Tak sa začína román Pýcha a predsudok a zombiovia, ktorý je rozšírenou verziou obľúbeného románu Jane Austenovej, doplnenou o scény, kde sa lámu kosti a brutálne likvidujú zombiovia. Hneď na začiatku rozprávania sa pokojné anglické mestečko Meryton stane dejiskom čudnej nákazy, po ktorej sa mŕtvi vracajú medzi živých. Temperamentná hrdinka Elizabeth Bennetová je odhodlaná bojovať a zvíťaziť nad tým zombiovským ohrozením, ale príchod pyšného a arogantného pána Darcyho odvráti jej pozornosť iným smerom. Od toho sa odvíja pôvabná komédia spoločenských manierov s množstvom kultivovaných slovných súbojov medzi dvoma mladými zaľúbencami, a ešte väčším množstvom surových súbojov na bojisku plnom krvi. Dokáže Elizabeth zlikvidovať satanove hniezdo? Dokáže potlačiť spoločenské predsudky šľachty, ktorá si potrpí na svoju triednu nadradenosť? V románe Pýcha a predsudok a zombiovia nájdete romantickú lásku, zranené srdcia, zápasenia s mečom, kanibalizmus a množstvo rozkladajúcich sa mŕtvol.

Já, zombie (Books Kid)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Nie je jednoduché byť tým pravým zlosynov, keď sa musíte spoliehať na tých najhlúpejších vojakov v celom Minecrafte! Našťastie môže Bern počítať s Bruceom, ktorý vždy pomôže dobrou radou. Cieľ je totiž jasný: Prinútiť zombie k spolupráci a spoločne dobyť svet! 

Čo s nemŕtvymi (John Ajvide Lindqvist)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, francúština 

Davidova žena zahynula pri autonehode. Od tej chvíle úpenlivo prosil Boha, aby mu ju vrátil. No jej návrat do života nevyzerá tak, ako by si predstavoval… Elvy práve doopatrovala senilného, ťažko chorého manžela. Jeho pohreb sa má konať o dva dni. No uprostred noci sa ozve klopanie na dvere… Štokholm, 13. august 2002. Po dlhotrvajúcej vlne horúčav mesto akoby zahalil mrak nabitý elektrickým napätím. Nedajú sa zhasnúť lampy a prístroje sa nevypínajú. Zvláštny úkaz vrcholí hromadnou bolesťou hlavy obyvateľov mesta. Hrozí vypuknutie totálneho chaosu. Rovnako nečakane sa však všetko vracia do normálnych koľají. Ale keď penzionovanému novinárovi Gustavovi Mahlerovi zatelefonuje starý známy z nemocnice Danderyd, Mahler začne dúfať. Oznámi mu neuveriteľnú zvesť: mŕtvi v márnici odrazu ožili…

Dobrou noc, zombie (Iacopo Bruno, James Preller) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Vitajte. Posaďte sa. Nevšímajte si potácajúcich sa nemŕtvych vonku. Nechajte nás rozprávať vám príbeh. Ale dajte si pozor. Kniha nie je len tak hocijaký príbeh. Je to desivý príbeh. Zoznámte sa s Carterom, Esme a Arnoldom, tromi žiakmi, ktorí sa náhodou ocitli zamknutí v takmer prázdnej škole. Nie sú priatelia. Sotva poznajú jeden druhého. Ale v pivnici čaká záhadný nočný strážca. A vonku sa v hmle pohybujú temnej tiene, přikrádají sa bližšie a stále bližšie …

Feed (Mira Grant)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Písal sa rok 2014. Vyliečili sme rakovinu. Porazili sme nádchu. Ale tým sme vytvorili niečo nové, niečo hrozné, čo nikto nedokázal zastaviť. Infekcia sa rozšírila, vírus blokuje ovládnutie tiel a myslí jedným nezastaviteľným príkazom: KRMIVO. Teraz, dvadsať rokov po povstaní, sú blogerky Georgia a Shaun Mason na stope najväčšieho príbehu ich života – temného sprisahania za infikovanými. Pravda sa dostane von, aj keď by ich to malo stáť život.

Alenka v říši zombií: Setněte jim hlavy! (Gena Showalter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština

Ak by Alene Bell niekto raz povedal, že sa jej úderom srdca raz zmení život, vysmiala by sa mu. Ale presne to sa jej stalo. Jedno žmurknutie, jeden nádych, jedna sekunda a všetko, čo poznala a milovala, bolo preč. Jej otec mal pravdu, príšery existujú. A, aby pomstila svoju rodinu, musí sa naučiť bojovať. A, aby prežila musí dôverovať – najväčšiemu rebelovi zo všetkých.

Alenka v říši zombií: Za zrcadlem (Gena Showalter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Alena Bellová už toho stratila veľa. Rodinu. Priateľov. Domov. Myslela si, že viac už stratiť ani nemôže. Mýlila sa. Po poslednom útoku zombií sa s ňou začína diať niečo divného. Zrkadlá ožívajú a ona počúva šepot mŕtvych. Čo je ale ešte horšie, niekde v jej vnútri sa vzmáha odporná temnota, ktorá ju nabáda ku strašným činom. Nikdy predtým nepotrebovala svojho priateľa Cola toľko ako teraz. Lenže on sa od nej zrazu odťahuje … a od všetkých ostatných tiež. Čo sa s ním deje, aké je jeho tajomstvo? Ali bude musieť ďalej čeliť neistote, zombiím, ale predovšetkým temnote, ktorá ju pomaly stravuje …

Zombie Apocalypse! (Stephen Jones)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  angličtina

Román  z blízkej budúcnosti, keď sa zúfalá a stále viac ovládajúca vláda Spojeného kráľovstva rozhodne obnoviť pocit národnej hrdosti festivalom Británie. Kontroverzné plány postaviť festival na mieste starého kostola v južnom Londýne však uvoľňujú storočný mor, ktorý z jeho obetí urobí démonov, ktorí majú hlad po tele a ktorých uhryznutie a prenesie nákazu na ostatných. Ešte horšie je, že vírus môže mať aj nadprirodzený pôvod so silou oživiť mŕtvych. Napriek pokusom polície, armády a tých, ktorí sú pri moci, porozumieť a zvládnuť infekciu, ktorá sa bežne označuje ako „smrť“, čoskoro sa šíri po Londýne a transformuje každého, kto s ňou prichádza do styku…Rozšíri sa vírus do Európy? Prežil niekto v Anglicku? 

How to Make a Zombie (Frank Swain)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Hľadanie spôsobov, ako ovládať telá a mysle našich blížnych, prebieha už tisícročia. Ale v minulom storočí sa veda naozaj pustila do hľadania.Kniha je plná príbeh z archívov, ktoré možno boli už zabudnuté. 

martinus.sk

Zombie: An Anthology of the Undead (Christopher Golden)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Vzkriesenie! Hladní mŕtvi vstali. Potĺkajú sa po ulici. Skrývajú sa na dvoroch, parkoviskách, v nákupných centrách. Hltajú našich susedov, psy a policajtov. A sú tu, aby zostali. Skutočná otázka znie: čo s tým urobíš? Ako prežiješ? Ako sa zmení svet, keď mŕtvi povstanú?

The Living Dead (George A. Romero, Daniel Kraus)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  angličtina

Začína sa to jedným telom. Dvojica posudkových lekárov sa ocitla čelom k mŕtvemu mužovi, ktorý nezostane mŕtvy. Šíri sa rýchlo. V stredozápadnom prívesnom parku bojuje africké americké dospievajúce dievča a moslimský prisťahovalec s novovzniknutými priateľmi a rodinou. Na americkej lietadlovej lodi sa živí námorníci skrývajú pred mŕtvymi, zatiaľ, čo fanatik hlása evanjelium nového náboženstva smrti. Na stanici s káblovými správami prežíva prežívajúc a kotva, ktorá nevie či sa niekto pozerá, zatiaľ, čo jeho nemŕtvi kolegovia sa ho snažia zožrať. V DC autistický federálny zamestnanec mapuje prepuknutie choroby a uchováva údaje pre budúcnosť, ktorá nemusí nikdy prísť. Ľudia sú všade zameraní na živých aj mŕtvych. Myslíme si, že vieme, ako sa tento príbeh končí no myslime si nesprávne.

martinus.sk

Related Posts