Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knižné horory pre vaše halloweenske čítanie

Halloween sa už blíži a my sa hrozne tešíme. Tak, ako v lete radi siahneme po niečom romantickom tak zase na jeseň vyhľadávame trilery a strašidelné príbehy. Našťastie je knižný trh plný takýchto príbehov a je z čoho vyberať. Prinášame zoznam kníh, na ktorom nájdete novinky, ale aj staršie horory, ktoré vám prinesú zimomriavky. Hor sa do čítania. 

www.martinus.sk

Trilery a detektívky


Vražedné pohádky (Andreas Gruber)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha

V Berne bola objavená umelecky inscenovaná mŕtvola. Vrah vyryl do jej kože tajuplný znak a neostane jeho jedinou obeťou. Holandský prípadový analytik Maarten S. Sneijder a komisárka Spolkového kriminálneho úradu Sabina Nemezová prenasledujú páchateľa, ktorý im zanecháva krvavé nápovedy a zároveň je vždy o krok pred nimi. Medzitým mladá psychologička Hannah narazí vo väzení na psychicky abnormálneho zločinca Pieta van Loona. Toho kedysi dostal za mreže Sneijder. Teraz sa ale tento väzeň stáva kľúčovou postavou v diabolskej hre.

Hodina duchov (Michael Connelly)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audio-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Ľudia odpočítavajú posledné sekundy starého roka a v Hollywoode vládne chaos. Detektívka Renée Ballardová z LAPD čaká na tradičnú oslavnú paľbu do vzduchu. No o pár minút neskôr ju zavolajú na miesto, kde jedna z guliek zasiahla majiteľa autoservisu. Renée rýchlo zistí, že to nemohol byť jeden z projektilov, čo padali z neba po silvestrovskej streľbe, a že smrť muža súvisí s inou nevyriešenou vraždou – s prípadom, na ktorom kedysi pracoval Harry Bosch. Zároveň však musí pátrať aj po diabolskej dvojici s prezývkou Polnoční, ktorá znásilňuje ženy priamo doma v spálni, a nezanecháva po sebe nijaké stopy.

Záhadné vraždy v internáte (Lucinda Riley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, slovenčina e-kniha

Prestížnou súkromnou Školou svätého Štefana v Norfolku otrasie škandál – jedného rána tam nájdu mŕtveho študenta. Hoci si riaditeľ školy myslí, že šlo o nešťastnú náhodu, miestna polícia nevylučuje úmyselnú vraždu. Prípad zveria skúsenej inšpektorke Jazmine Hunterovej, ktorá z osobných dôvodov zvažuje ukončiť policajnú kariéru v Londýne. Len čo sa Jazz so seržantom Milesom ponoria do tajomného sveta internátnej školy, udalosti naberú nový znepokojivý spád. Ukáže sa, že obeť, Charlie Cavendish, bol povýšenecký tyran a prakticky každý v jeho okolí mal motív i príležitosť vymeniť tabletky a zapríčiniť tak jeho smrť. 

Říkejte mi Win (Harlan Coben)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Bohatá dedička Patricia Lockwoodová bola pred rokmi unesená a mesiace držaná nevedno kde. Podarilo sa jej utiecť, ale veci ukradnuté jej rodine sa nikdy nenašli. Až do súčasnosti, keď je vo svojom byte nájdený zavraždený samotár a dva pozoruhodné predmety: Vermeerov obraz a kufor s iniciálami WHL3. Windsor Horne Lockwood III., zvaný Win, nevie, ako sa tam jeho kufor a rodinný obraz ocitli.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Najtemnejšia časť noci (Jeremy Finley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Sedemročný vnuk amerického senátora William zmizne v lese za domom. Jediným svedkom tejto udalosti je jeho starší brat, ktorý vydesene zašepká: „Uniesli ho svetlá.“ FBI aj národná garda sa pustia do rozsiahleho pátrania. Chlapcova stará mama Lynn Roseworthová však tuší, že iba ona pozná pravdu. Lenže keby ju priznala, zničila by svoju rodinu aj manželovu politickú kariéru. Lynn sa rozhodne nájsť nezvestného vnuka a odhaliť pravdu, no pritom sa musí vrátiť k práci, ktorú kedysi opustila, a pripustiť existenciu mesta, na ktoré svet dávno zabudla.  

Posledný dom na Zbytočnej ulici (Catriona Ward)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Každý vie, že poslednému domu na Zbytočnej ulici sa treba vyhnúť oblúkom. Žije v ňom Ted Bannerman, čudák s mačkou a dcérou, ktorú nikto nikdy nevidel. Pred jedenástimi rokmi bol Ted hlavný podozrivý v prípade uneseného dievčatka. Hoci polícia uňho doma nič neobjavila, nedokáže sa zbaviť stigmy vraha. Je len obyčajný muž, ktorý dopláca na predsudky okolia? Alebo nepotrestaný zločinec s dobre pochovanými tajomstvami. Dee sa nikdy nevzdala nádeje, že vypátra pravdu o sestrinom zmiznutí. Rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk a presťahuje sa do susedného domu na Zbytočnej ulici. Je odhodlaná odhaliť Teda za každú cenu. 


Duchovia, démoni a iné záhady


Sídlo hrůzy (Lee Mountford)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Sestry Sarah a Chloe spoločne zdedia dom, o akom sa im v živote ani nesnívalo. Znie to ako rozprávka, má to však jeden háčik. Krátko po tom, čo sa ženy do monumentálneho sídla nasťahujú, sa v dome začnú diať zvláštne veci. Na rôznych miestach po dome sa objavuje odporný zápach, prudko klesá teplota, ozývajú sa nevysvetliteľné zvuky a majiteľky majú každú chvíľu pocit, ako keby ich niekto pozoroval. K tomu všetkému nájdu na hornom poschodí tajnú študovňu plnú bizarných okultných artefaktov a záhadnú knihu písanú v latinčine. Podivné zážitky sú čím ďalej častejšie a hrôzostrašnejšie. Postupne dospejú až k nervy drásajúcemu vrcholu…

Neohlížej se (Ben Cheetham)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Po tragickej smrti jedenásťročného syna sa Adam a Ella usilujú o to, aby sa im nerozpadla rodina. Potom sa ale naskytne príležitosť, ktorá sa zdá byť príliš dobrá na to, aby to bola pravda. Vyhrajú súťaž a môžu zadarmo bývať v úchvatne krásnom sídle na polostrove Cornish. Je v tom len jeden háčik – v sídle údajne straší. Spočiatku všetkým zmena scenérie dodá novú chuť do života. Ale ako dom začína prezrádzať svoje tajomstvá, začnú mať podozrenie, že v ňom zrejme naozaj nie sú sami.

Mohlo by sa vám páčiť: 9 strašidelných príbehov, vďaka ktorým, tak skoro v noci nezaspíte

Pandemonium (Daryl Gregory)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Je to náš svet – alebo nie je? Nelíšia sa skoro ničím, nič v ňom nechýba… Skôr niečo prebýva: množstvo démonov, ktorí majú vo zvyku posadnúť vybranú obeť, v jej tele si odohrať obľúbenú scénku (v mnohých prípadoch končiaci niečí smrťou), a ticho sa vytratiť. Do iného hostiteľa. Prípadov posadnutia je už toľko, že sa nimi musia vážne zaoberať cirkev aj vedci. Organizujú sa konferencie, fanúšikovia démonov majú svoje stretnutia a ani jeden názor sa nepodobá druhému. Del prekonal niekoľko posadnutí. Jeho problémy neustupujú, navyše majú taký netypický priebeh. Čo mu poradí vyháňačka, ktorá má s posadnutosťou práve také dôverné a osobné skúsenosti? 

Deníky dávného prokletí (Stephen Jones)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Hannah sa zbesilo ženie nocou v terénnom aute, vedľa nej sedí jej vážne zranený manžel a na zadnom sedadle jej dcéra. Majú namierené na odľahlú farmu vo Walese, kde sa chcú skryť pred vražedným nebezpečenstvom, pred zlovoľným prízrakom, ktorý prenasleduje jej rodinu už takmer dvesto rokov; pred prízrakom, ktorý sa dokáže premeniť na kohokoľvek, vrátane Hanniných najbližších… 

Šepot z lesa (Kateřina Surmanová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Pred dvadsiatimi rokmi v hlbokých lesoch Orlických hôr bez stopy zmizol jeho najlepší kamarát. Teraz sa investigatívny novinár Peter vracia do rodnej dediny, aby sa vyrovnal s rozvodom a dal dokopy dom, ktorý zdedil po matke. Z hlbín minulosti sa vynárajú nielen starí známi, ale aj desivé spomienky. Navyše zistí, že kamarát nebol ani zďaleka jediným, kto sa v okolí stratil. Začne na vlastnú päsť pátrať po tom, kto – alebo čo – za zmiznutiami stojí. A stopy, ktoré nachádza, ho pomaly vedú do miest, aké si nedokázal predstaviť ani v najhorších nočných morách…

Asylum (Madeleine Roux)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Kto tam raz vkročí, nie je pre neho cesty von! Príbeh odohrávajúci sa na hranici medzi minulosťou a súčasnosťou. Pre šestnásťročného Dana Crawforda je letný kurz pre nadaných študentov životnou šancou. Spolužiakom na strednej škole pripadá skôr divný so svojím až fanatickým záujmom o dejepis a vedné odbory, ale študijný program na prípravnej škole New Hampshire College je pre takých čudákov ako stvorený. Hneď po príchode sa Dan dozvedá, že internáty sú uzavreté a študenti budú tento rok bývať v schátranej ubytovni Brookline – niekdajšej psychiatrickej liečebni. Postupne vychádza najavo, že to nebol len taký obyčajný ústav… A isté tajomstvá sa derú na povrch.

Duchové rodiny Folcroftů (Darcy Coates)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Keď ich matka po havárii skončí v nemocnici v kóme, Tara s bratom Kylem idú bývať k starým rodičom, ktorých nikdy predtým nevideli. May a Peter Folcroft sa spočiatku zdajú byť vrelí a očarujúci a ich veľký dom, schovaný v horách na kraji lesa, pôsobí idylicky. Do tej doby, než sa začnú diať divné veci. A duchovia začínajú byť nepokojní …

martinus.sk


Related Posts