Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knižné horory, kde straší v domoch

Máte radi strašidelné príbehy, kde straší práve v domoch? Ste tu na správnom mieste. Máme pre vás pripravený zoznam kníh, z ktorého nám po chrbte bežia zimomriavky odkedy sme ho pripravili. Sú to klasické strašidelné domy a budú sa vám páčiť ak ste videli film “Amityville” alebo “3: 15 zomrieš.”

martinus.sk

Sídlo hrůzy (Lee Mountford)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Sestry Sarah a Chloe spoločne zdedia dom, o akom sa im v živote ani nesnívalo. Znie to ako rozprávka, má to však jeden háčik. Krátko po tom, čo sa ženy do monumentálneho sídla nasťahujú, sa v dome začnú diať zvláštne veci. Na rôznych miestach po dome sa objavuje odporný zápach, prudko klesá teplota, ozývajú sa nevysvetliteľné zvuky a majiteľky majú každú chvíľu pocit, ako keby ich niekto pozoroval. K tomu všetkému nájdu na hornom poschodí tajnú študovňu plnú bizarných okultných artefaktov a záhadnú knihu písanú v latinčine. Podivné zážitky sú čím ďalej častejšie a hrôzostrašnejšie. Postupne dospejú až k nervy drásajúcemu vrcholu… 

Neohlížej se (Ben Cheetham)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Po tragickej smrti jedenásťročného syna sa Adam a Ella usilujú o to, aby sa im nerozpadla rodina. Potom sa ale naskytne príležitosť, ktorá sa zdá byť príliš dobrá na to, aby to bola pravda. Vyhrajú súťaž a môžu zadarmo bývať v úchvatne krásnom sídle na polostrove Cornish. Je v tom len jeden háčik – v sídle údajne straší. Spočiatku všetkým zmena scenérie dodá novú chuť do života. Ale ako dom začína prezrádzať svoje tajomstvá, začnú mať podozrenie, že v ňom zrejme naozaj nie sú sami.

Dům plný temnoty (D.M. Pulley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Margot a Myron Spielmanovci sa v snahe uniknúť pred dlhými tieňmi minulosti presťahujú do idylickej štvrte mesta Cleveland, kde kúpia opustené sídlo Rawlingswood. Dúfajú v nový začiatok, čoskoro však zistia, že aj dom má svojich duchov minulosti… a sú možno ešte horšie ako tí ich. Už samotnú renováciu sprevádza séria nehôd a zranení a, keď sa Spielmanovci do sto rokov starého sídla konečne nasťahujú, začnú ich problémy rýchlo narastať.

Strašení v Rookwardu (Darcy Coates)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Keď Guy nájde na pôde svojej matky dedičskej listiny k domu, má pocit, že ho stretlo neuveriteľné šťastie. Dom Rookward stojí na samote v lesoch a nie je v ňom ani telefónny signál. Lenže je tri hodiny jazdy od mesta, kde Guy býva, a preto sa rozhodne v dome na niekoľko dní utáboriť. Ale existuje dôvod, prečo v Rookwarde nikto tak dlhú dobu nežil, a schátralé miestnosti nie sú tak prázdne, ako sa zdá. V dome sa pred štyridsiatimi rokmi odohrala príšerná tragédia, ktorej následky pretrvávajú dodnes. Usídlil sa tu totiž duch ženy, ktorá tragédiu spôsobila.

Elementálové (Michael McDowell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

v alabamskom Beldame pri pobreží Zálivu, kde sa na pláži z trblietavo bieleho piesku týčia tri viktoriánske domy. Dvaja z nich sú obývateľné, ale tretia leží pochovaný pod obrovskou piesočnou dunou. Hoci v ňom celé desaťročia nikto neprebýval, nemožno povedať, že by dom bol prázdny. V jeho útrobách číha niečo smrtiace. Niečo, čo desí Dauphina Savage aj Lukera McCraya od doby, keď boli deti, a stále ich to prenasleduje v snoch. Ide o niečo strašné, čo má dosť možno na svedomí nevysvetliteľné úmrtia, ku ktorým v Beldame došlo v minulých rokoch – a teraz je to pripravené znovu udrieť. 

Děs sídla Wake’s End (Michelle Paver)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Suffolk, eduardovské obdobie. Osamotené panstvo v odľahlom kúte. Trblietajúce sa divočiny, ktorej šepkajúce rákosia strážia dávne tajomstvá. A Maud, osamelé dievča vyrastajúce bez matky, vychovávané iba prísnym otcom. Keď otec na cintoríne nájde stredoveký obraz diabla, prebudia sa bezbožné sily. Maudina bitka začína. Musí prežiť vo svete plnom čarodejníctva, odvekých legiend a desivých démonov otcovej minulosti.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Mohlo by vás zaujímať: 16 kníh, ktoré vás pripravia na Halloween

Duch domu Ashburnů (Darcy Coates) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština 

O tomto dome sa šírili podivné zvesti bezmála sto rokov. Jeho majiteľka, Edith, odmietala nechať kohokoľvek vstúpiť dovnútra a neďaleké mestečko navštevovala len málokedy. Po jej smrti zdedila dom jej jediná príbuzná, Adrienne. Všetko, čo má je jeden kufor, dvadsať dolárov a milovaného kocúra. Dom je pre ňu príležitosť, ako začať nový život, ktorú si nemôže dovoliť odmietnuť. Hoci na duchov neverí, pri skúmaní svojho nového domova naráža na veci, ktoré v nej vyvolávajú nepokoj. Do tapiet na stenách sú vyryte podivné nápisy, v lese neďaleko domu je ukrytý starý hrob a tajuplné portréty v chodbe na prvom poschodí akoby sledovali každý jej pohyb…

Fantom z Blackwoodu (Darcy Coates)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha 

Mara je dcérou spiritualistov. Jej detstvo bolo plné seansí, podvodných zariekavačov duchov a rečí o ich prítomnosti. Keď odišla z domu svojich rodičov, prisahala, že do svojho života už nikdy nevpustí poverčivosť. Je pripravená so svojím snúbencom Neilom začať nový život vo svete, ktorý je založený na racionalite a faktoch. Jej minulosť sa jej ale ešte nechce pustiť. Mara a Neil kúpia dom pri Blackwoode, schátranú budovu ďaleko za mestom. Sú varovaní, že sa v rozpadajúcej sa budove dejú podivné veci. Dvere sa samy od seba otvárajú, hlasy uprostred noci šepkajú, na stenách sa objavujú zakrvavené odtlačky rúk. V pivnici sa vyskytujú studené miesta tam, kde bol zavraždený pôvodný majiteľ domu. Dom bol ale naozaj lacný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varovanie nevšímať. Pretože duchovia predsa nie sú skutoční alebo áno?

Dům na kopci (Shirley Jackson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Do starého domu s menom Hill House prichádza štvorica pátračov: odborník v okultných vedách doktor Montgue, jeho asistentka Theodora, dedič domu Luke tiež mladé dievča menom Eleanor, o ktorej sa takmer nič nevie. Spoločne sa rozhodnú prísť n kĺb podivným úkazom, ktorými je dom preslávený. Ten však má s nimi svoje vlastné plány…

Duchové rodiny Folcroftů (Darcy Coates)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština,  angličtina

Keď ich matka po havárii skončí v nemocnici v kóme, Tara s bratom Kylem idú bývať k starým rodičom, ktorých nikdy predtým nevideli. May a Peter Folcroft sa spočiatku zdajú byť vrelí a očarujúci a ich veľký dom, schovaný v horách na kraji lesa, pôsobí idylicky. Do tej doby, než sa začnú diať divné veci. A duchovia začínajú byť nepokojní. Jedna miestnosť je záhadne zamknutá. Niečo sa skrýva, bezpečne mimo dohľadu… sleduje ich.

The Amityville Horror (Jay Anson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  angličtina

Túto knihu sme našli iba v angličtine, ale miesto na našom zozname si určite zaslúži. Ak ste knihu ešte nečítali, určite ste videli film. Je to strašidelný príbeh štyroch týždňov v Amityville, pre rodinu, ktorá sa tam nasťahovala. Napätie, zimomriavky, horor.

The Haunted (Ed a Lorraine Warren)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Najslávnejší svetoví démonológovia, Ed a Lorraine Warrenovci, boli povolaní, aby pomohli priemernej americkej rodine, ktorú prepadli sily temné. Je to skutočný príbeh podporený desiatkami očitých svedkov, susedov, kňazov, polície, novinárov a výskumníkov.

www.martinus.sk

Related Posts