Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

4 knihy ak sa chcete naučiť akýkoľvek cudzí jazyk

Naučte sa cudzí jazyk s týmito knihami

Dá sa naučiť cudzí jazyk za 2 týždne? Neviete, ako sa prinútiť učiť? Aj vy sa čudujete, ako to tí pologloti robia? Ovládať viac, ako jeden cudzí jazyk sa pre mnohých zdá nemožné, no nie je to až také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Možno sa pźtate, prečo si namiesto takýchto kníh neprečítať niečo, čo priamo súvisí s vaším cieľovým jazykom? Všeobecná jazyková kniha, vám ukáže celkový obraz a vezme vás do zákulisia, aby ste pochopili, čo sa deje počas procesu osvojovania si jazyka. Existujú, ale základné teórie, nástroje a techniky, ktoré sú účinné vo všetkých jazykoch. A práve, preto, sme tento zoznam vytvorili.

Prinášame vám zoznam kníh, ktoré približujú práve to, ako sa cudzí jazyk naučiť, a to nie len iba jeden. Čo sú najlepšie triky a oveľa viac.

 

www.martinus.sk

Babylon (Gaston Dorren)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-knihaangličtina

Ako sa môžete, čo najefektívnejšie naučiť po vietnamsky? Prečo je nemčina najväčším čudákom spomedzi všetkých jazykov? Dvadsať najrozšírenejších jazykov sveta vám vraj umožní dohovoriť sa s troma štvrtinami ľudskej populácie. Polyglot Gaston Dorren nám vo svojej zábavnej a poučnej knihe Babylon predstavuje špecifiká každého z tejto svetovej dvadsiatky a veľmi pútavo približuje všetko, čo s nimi súvisí – gramatické zásady, abecedu, zvukovú podobu, či zaujímavé slová, ktoré z nich prenikli do celého sveta. Naša jazyková cesta okolo sveta povedie od vietnamčiny, cez kórejčinu, japončinu, ruštinu, francúzštinu, španielčinu, mandarínčinu, až po lingua franca – angličtinu. Dozviete sa počas nej, čo znamená, že angličtina je „príbuzná“ s ruštinou, prečo pomerne malé Portugalsko zrodilo svetový jazyk, prečo ženy v Japonsku rozprávajú inak než muži, ale aj to, ako autor tejto knihy prišiel k dvom vietnamským neteriam.

Navždy plynule (Gabriel Wyner)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-knihačeština audiokniha

Koľkokrát sme už všetci začínali a snažili sa vytrvať. Memorovanie slovíčok, vstrebanie gramatiky, pochopenie výnimiek, to všetko stojí veľké množstvo času a energie, ktoré v dospelosti nikto z nás nemá… A teraz tá dobrá správa. Ide to aj inak! Gabriel Wyner robí z ovládnutia cudzej reči zábavu, od ktorej sa nedokážete odtrhnúť. Už teraz gratulujeme k novému koníčku! Je to praktický sprievodca osvojovaním cudzej reči pre samoukov pretkaný jasnými návodmi a množstvom príkladov, s ktorými si sami vytvoríte kurz na mieru.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Jazykový instinkt (Steven Pinker)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Kniha oceňovaného experimentálneho psychológa a kognitívneho vedca Stevena Pinkera pojednáva o tom, akým spôsobom si ľudia osvojujú rodný či ďalší jazyk a, čo to vôbec znamená. Svoj postoj zakladá na popularizácii revolučných myšlienok amerického filozofa Noama Chomského týkajúcich sa jazyka, ako vrodenej schopnosti mozgu a rozvíja ich kontroverznou tézou, že my, ako ľudský druh vlastníme evolučný mentálny modul pre túto schopnosť. Jazyk je vrodený inštinkt a všetky jazyky na svete preukazujú známky jedinej univerzálnej gramatiky jediného jazyka mysle, čiže vrodenej „mentálčiny“.

How to Speak Any Language Fluently (Autor Alex Rawlings)
Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Medzi silné stránky tejto knihy patrí viacerých príkladov toho, ako študenti jazykov kladú dôraz na rozprávanie. Hoci kniha mohla obsahovať tipy na písanie v jazyku, ktorí sa učíte, nemyslíme si, že je to chyba. Väčšina z nás chce rozumieť tomu, čo počujeme a byť schopná reagovať. Spomedzi mnohých skvelých konceptov v knihe nájdete „reťazce správania“. Obsahuje tiež mnoho tipov na odstraňovanie prekážok a štruktúrovanie vášho času.


Ak vás zaujímajú jazyky ako také, tak máme pre vás ešte dva extra tipy.

How Language Began (Daniel Everett)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Daniel Everett vo svojej prelomovej novej knihe hľadá odpovede na otázky, ktoré znepokojili mnohých mysliteľov od Platóna po Chomského: kedy a ako vznikol jazyk? Čo je to? A na čo to je? Daniel Everett tvrdí, že jazyk vznikol u Homo Sapiens pred 150 000 rokmi a, že máme „jazykový inštinkt. Na základe dôkazov zo širokého spektra oblastí vrátane lingvistiky, archeológie, biológie, antropológie a neurovedy ukazuje, že naši dávni predkovia mali biologické a mentálne vybavenie na reč pred jeden a pol miliónov rokov a, že ich kultúrna a technologické výdobytky (vrátane stavby zaoceánskych lodí) spôsobujú, že je veľmi pravdepodobné, že hovorili nejakým jazykom.

How Language Works (David Crystal)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

V tomto fascinujúcom prehľade všetkého, od toho, ako sa zvuky stávajú rečou, až po fungovanie mien, David Crystal odpovedá na každú otázku, ktorú ste kedy mohli mať o maticách a skrutkách jazyka. Počas knihy sa dozvieme o zábleskoch obočia, pískajúcich jazykoch, o tom, ako rodičia učia svoje deti hovoriť, ako zdvorilosť prechádza rôznymi jazykmi a, ako spôsob, akým hovoríme, ukazuje nielen to, koľko máme rokov, ale aj to, odkiaľ sme a dokonca kto chceme byť.

martinus.sk

Related Posts