Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

13 samostatných fantasy kníh, keď nemáte čas na celé série 

Poznáte ten pocit, keď dokončíte fantasy román a skončí sa s otázkou? A potom idete na Goodreads, aby ste zistili, že ďalšia kniha vyjde až o rok alebo dokonca o dva neskôr? Čistá frustrácia. Aspoň pre nás. Tak, ako máme radi sa ponoriť do sérií, oceňujeme aj dobrú samostatnú knihu! Dobrodružstvo, ktoré jednou knihou končí. Hlavne keď nemáme čas na celú sériu. Takže ak ste na tom rovnako, tu je niekoľko fantastických samostatných fantasy kníh, ktoré si môžete prečítať! 

martinus.sk

Gallant (Victoria Schwab)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Olivia Priorová je nemá sirota, ktorá vyrastala v dievčenskej škole a všetko, čo vie o svojej minulosti, pochádza z matkinho denníka – ktorý, ako sa zdá, sa končí šialenstvom. A potom príde list, čo ju volá domov – do Gallantu. No keď tam dorazí, nikto ju neočakáva. Ona však nemieni odísť zo sídla, v ktorom má prvý raz v živote pocit domova, a to aj napriek tomu, že jeho chodby sú plné nezreteľných prízrakov a bratranec Matthew sa k nej správa odmietavo. Vždy chcela niekam patriť, teraz sa však musí rozhodnúť, či sa pridá k odkazu Priorovcov, ktorí chránili náš svet pred pánom domu, alebo zaujme svoje miesto po jeho boku.Dívka, kterou spolklo moře (Axie Oh)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Zem, kde Mina žije, už celé generácie sužujú smrtiace búrky. Celé dediny miznú pri záplavách pod hladinou a o zostávajúce zdroje sa vedú krvavé vojnové konflikty. Minini ľudia veria v Morského boha, bývalého ochrancu, ktorý je teraz preklína smrťou a zúfalstvom. V pokuse udobriť si ho je každý rok do vĺn vhodená krásna dievčina, ktorá sa má stať jeho nevestou – až bude vyvolená tá pravá, utrpenie skončí. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Farba drakov (R.A. Salvatore, Erika Lewis)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha,  

Maggie bola najdúch, ktorého sa pred mnohými rokmi ujal tulák Xavier, samozvaný kúzelník. Len čo vyrástla, začala mu asistovať na predstaveniach. Sama však žiadne kúzla neovládala. Pomáhala mu s rekvizitami a s plechovkou obchádzala divákov v nádeji, že do nej hodia zopár drobných. Počas jedného večera sa Xavierovi podarí nevídaný kúsok, oživí zajaca, ale nik okrem Maggie netuší, že to ona má zázrak na svedomí. Nemá nikoho, kto by ju naučil schopnosti správne využívať, a tak sa radšej drží v ústraní. Jedného dňa stretne Griffina, chlapca neurodzeného pôvodu, ktorý vie len jedno – zabíjať drakov. Ich stretnutie tak spustí sled udalostí, ktoré celkom zmenia jej život a zároveň osud celého kráľovstva.

Sestry ve zbrani a písni (Rebecca Ross)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Evadne sa nemôže dočkať, až uvidí svoju sestru Halcyon. Po ôsmich rokoch služby v kráľovninej armáde má prísť domov a celá dedina netrpezlivo očakáva jej návrat. Keď sa Halcyon objaví skôr, než bolo v pláne, Evadne okamžite pochopí, že niečo je zle. Dozvedá sa, že sestra bola obvinená z vraždy a je na úteku. V procese, ktorý nasleduje, je Halcolyn odsúdená na pätnásť rokov nútených prác. Evadne urobí čokoľvek, aby sestru zbavila viny, a tak ponúkne, že časť trestu odslúži za ňu. Keď na nútené práce spoločne nastupujú, netušia, že budú čeliť oveľa horším ranám osudu, než je neustála hrozba smrti. 

The Darkest Part of the Forest (Holly Black)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Hazel žije so svojím bratom Benom v podivnom meste Fairfold, kde ľudia a elfovia existujú bok po boku. Zdanlivo neškodná mágia víl priťahuje turistov, no Hazel vie, aké nebezpečné môžu byť, a vie, ako ich zastaviť. Alebo raz áno. V lese Fairfold leží sklenená rakva. Vo vnútri rakvy leží spiaci princ, ktorého nikto nedokáže prebudiť. Je to tá najfascinujúcejšia vec, akú Hazel a Ben kedy videli a snívajú o tom, že ho zobudia. Čo sa však stane, keď sa sny stanú skutočnosťou? V najtemnejšej časti lesa si musíte dávať pozor na to, čo si želáte…

Nočný cirkus (Erin Morgenstern)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Román Nočný cirkus vám dovolí vykročiť zo sveta spútaného iba vašou fantáziou. Otočením prvej stránky vyrážate na cestu, kde nedokážete odlíšiť skutočnosť od sna autorkinu predstavivosť od svojich osobných zážitkov. Nočný cirkus nedokáže spútať nikto a nič, každého čitateľa opantá cirkusová mágia, zaklínadlá z hlbín knižníc a ilúzie jazyka a písma. Otvárame za súmraku, zatvárame za úsvitu. Cirkus snov prichádza bez ohlásenia. Mimo očí bežných návštevníkov, stoja proti sebe dvaja iluzionisti: Celia a Marco. Ich súboj trvá už roky a proti vlnám kúziel, zaklínadiel a ilúzií nie je odolný nik. 

Panstvo Soli a smútku (Erin A. Craig)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Annaleigh žije so sestrami, s otcom a nevlastnou matkou na osamelom panstve Highmoor na ostrove uprostred nepokojných morí. Kedysi bolo sestier dvanásť, dnes sú však veľkolepé sály panstva studené a prázdne, štyri životy nečakane vyhasli. Jedna smrť bola tragickejšia než druhá – choroba, strmhlavý pád, utopenie, pokĺznutie z útesu. Po okolitých dedinách sa šepká, že rodina je prekliata. Annaleigh klebetám neverí, ale zároveň pochybuje, že šlo o náhodné úmrtia. Ostatné sestry sa po nociach vykrádajú zo svojich izieb, aby tancovali na tajných báloch, v žiarivých črievičkách a hodvábnych róbach, až do úsvitu, a Annaleigh nevie, či sa k nim pridať, alebo im nebezpečné výlety vyhovoriť. Koniec koncov, s kým alebo s čím to vlastne tancujú? Na panstve Highmoore sa deje čosi zvláštne, a Annaleigh musí záhadu vyriešiť, kým nepribudnú ďalšie obete. Mohla by byť jednou z nich.

Prokletý rok (Kim Liggett)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Mrazivý román v duchu fenoménu Príbeh služobnice. Dievčatám v dedine sa tvrdia, že majú moc vytrhnúť usporiadaných mužov z náručia ich manželiek. Preto sú v šestnástom roku života vyhnané do divočiny, kde sa musia od tejto mágie očistiť – nie všetky sa však vrátia. Tierney Jamesová sníva o spoločnosti, kde majú ženy väčšiu hodnotu ako kus mäsa. Ale ako sa blíži jej vlastný prekliaty rok, zisťuje, že hrozba nečíha len v lesoch. Nebezpečenstvo sa skrýva vo vnútri samotných dievčat.

 

www.martinus.sk

V plameňoch (Patrick Ness)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Sarah Dewhurstová a jej otec, vydedenci v malom washingtonskom mestečku Frome, sú nútení najať si draka ako pomocníka na rodinnej farme, k čomu sa uchyľujú len tí najchudší z chudobných. Modrý drak Kazimír však nie je celkom tím, čím sa zdá na prvý pohľad. Sarah sa proti svojej vôli začne o neho zaujímať – o bytosť, ktorá údajne nemá dušu, napriek tomu je však očividne odhodlaná dievčina chrániť. Drak vie totiž niečo, o čom Sarah nemá ani tušenie. 

Extasia (Claire Legrand)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Jej meno je nepodstatné. Jediné, čo musíte vedieť, je, že dnes sa stane jednou zo štyroch svätíc Havenu. Starší ju označia a na hlavu jej nasadia červenú kapucňu. So svojimi sestrami sa postaví proti zlej sile, ktorá žije pod čiernou horou – zlu, ktoré už zabilo deväť mužov z jej dediny.

Mohlo by sa vám páčiť: 10 fantasy a scifi kníh inšpirovaných v Afrike

Jade Fire Gold (June CL Tan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Impérium je na pokraji vojny. Ahn nie je nikto, bez minulosti a bez rodiny. Altan je stratený dedič, jeho budúcnosť bola ukradnutá ako dieťa. Keď sa stretnú, Altan vidí v Ahnovi cestu k znovuzískaniu trónu. Ahn vidí spôsob, ako konečne odomknúť svoju minulosť a pochopiť jej smrteľné magické schopnosti. Možno však budú musieť zaplatiť oveľa smrteľnejšiu cenu, než si ktokoľvek z nich dokázal predstaviť. 

Descendant of the Crane (Joan He)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Tyrani vyrezávajú srdcia. Vládcovia obetujú svoje. Princezná Hesina z Yanu sa vždy túžila zbaviť zodpovednosti koruny, no keď je jej milovaný otec zavraždený, dostane sa k moci a zrazu sa stane kráľovnou nestabilného kráľovstva. Odhodlaná nájsť vraha svojho otca, Hesina urobí niečo zúfalé: požiada o pomoc veštca – zradný čin, za ktorý sa trestá smrťou pretože v Yane bola mágia pred storočiami zakázaná. Na základe informácií, ktoré jej ilegálne poskytol chlácholec, a nie je si istá, či môže dôverovať dokonca aj svojej rodine, sa Hesina obráti na Akiru – brilantného vyšetrovateľa, ktorý je tiež odsúdeným zločincom s vlastnými tajomstvami. Dokáže Hesina nájsť spravodlivosť pre svojho otca, keďže je v stávke budúcnosť jej kráľovstva? Alebo budú náklady príliš vysoké?

Ash (Malinda Lo)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Keď osirelá Ash vyrastá, slúži ako slúžka v dome svojej nevlastnej matky, začala si uvedomovať, že jej milovaná matka Elinor je s týmito ľuďmi z podsvetia veľmi spojená a že aj ona sama má moc ich vidieť. Navzdory čírej biede, krutosti, chamtivosti a ctižiadosti svojej nevlastnej matky pri príprave svojich dvoch pôvabných dcér na predstavenie na dvore, kde dúfa, že kráľovské alebo aristokratické manželstvo, sa Ash spriatelí s jednou z týchto víl – tajomným, pekným mužom, ktorý jej splní želania a vráti nádej.  

 

martinus.sk

Related Posts