Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Top knihy na motiváciu a sebarozvoj

18 svojpomocných kníh, ktoré vám tento rok dajú nový pohľad na život

Či už hľadáte zaujímavé rady, poznatky alebo inšpirácie, existuje kniha, ktorá vám pomôže na vašej ceste. Zhromaždili sme najlepšie svojpomocné knihy za posledných niekoľko desaťročí, od bestsellerov až po novinky. Ak hľadáte motiváciu a spôsob ako zmeniť svoj život alebo pohľad, pozrite si tento inšpiratívny zoznam top kníh.

martinus.sk

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí (Dale Carnegie)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, čeština audioknihaangličtina

Dale Carnegie ponúka vo svojich knihách, ktoré sa stali svetovými bestsellermi, praktické návody, ktoré môžete začať používať hneď zajtra. Táto knižka hovorí o veľkom tajomstve správneho prístupu k ľuďom, ako urobiť dobrý dojem, viesť dialóg, ako si nenarobiť nepriateľov a získať si druhých na spoluprácu. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch (Malcolm Gladwell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Kniha je klasickým Gladwellovským intelektuálnym hĺbaním a objavovaním, podnetným a kontroverzným ponorom do histórie, psychológie a medializovaných škandálov. Gladwell uvádza, že na nástrojoch a stratégiách, ktoré využívame, aby sme sa vyznali v neznámych ľuďoch, je niečo krajne pomýlené. A keďže nevieme, ako komunikovať s cudzími ľuďmi, vzniká tak priestor na konflikty a nedorozumenia s nedozerným dosahom na náš život a svet.

The Celestine Prophecy (James Redfield)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Je to kniha, ktorá vďaka sile zladenosti navždy zmení váš život. Na základe starodávnej múdrosti vám povie, ako nadviazať spojenie medzi udalosťami, ktoré sa práve teraz dejú vo vašom živote a umožní vám vidieť, čo sa s vami stane v nasledujúcich rokoch. Kniha vás naučí pozerať sa na spojitosti. 

Year of Yes (Shonda Rhimes)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Od talentovaného tvorcu relácií ako Grey’s Anatomy a Scandal prichádza inšpirujúca monografie o tom, akú životnú hodnotu má povedať „áno“. Počas jedného roka sa Shonda Rhimes zaviazala povedať „áno“ každej pozvánke, ktorá jej prišla do cesty – a potom napísala o prekvapivých a transformujúcich výsledkoch. Povedzte „áno“ tejto knihe a možno objavíte nový vzrušujúci pohľad na život!

Mohlo by vás zaujímať: 10 kníh o emocionálnej inteligencií

7 návykov skutočne efektívnych ľudí (Stephen R. Covey) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština,čeština audio kniha, angličtina 

Táto kniha je “must” na každom zozname kníh o sebazdokonaľovaní, kde Stephen na konkrétnych príkladoch demonštruje, ako dodržiavanie jeho 7 zásad úspechu prinieslo ľuďom úžasné výsledky v rozvoji osobnosti aj vo vzťahoch k iným. 7 princípov uvedených v tejto knihe je základom pre vytvorenie cieľavedomej, vnútorne vyrovnanej osobnosti a kľúčom pre úspešný, harmonický život.

Nevyšlapanou cestou (M. Scott Peck)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Nadčasová kniha o intelektuálnom a duchovnom raste. Peckova múdrosť je jednoduchá, ale zmení vám život a povzbudí vás, aby ste sa stali svojím najpravdivejším ja a pristupovali k svojim vzťahom s láskou a prijatím. Patrí na policu vášho strážcu, bez ohľadu na to, ako ďaleko ste na svojej životnej ceste.

Sila prítomného okamihu (Eckhart Tolle) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Jeho jasné posolstvo a presvedčivé slová objasňujú filozofiu, ktorej paralely nachádzame v budhizme. Tajomstvo spočíva v uvedomení si skutočnosti, že naše ego sa upína na minulosť (hoci sa už nedá zmeniť) a budúcnosť (hoci ju nemôžeme poznať). 

5 jazykov lásky (Gary Chapman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina

Niekto túži po pozornosti, iný po pochvale; pre niekoho sú veľmi dôležité darčeky, pre ďalšieho vymenená žiarovka či ožehlená košeľa a zas iný potrebuje fyzický dotyk. Kniha vám objasní každý z týchto jazykov, pomôže vám objaviť jazyk lásky vás a vášho partnera a dozviete sa aj, ako prakticky týmto jazykom hovoriť. Cieľom tejto knihy nie je vyjasniť zmätok ohľadne slov láska či milovať, ale zamerať sa na prejavy lásky, ktorá je nevyhnutná pre naše emocionálne zdravie. Gary Chapman hovorí, že jednou z príčin neporozumenia v manželstve je to, že každý z nás hovorí iným jazykom lásky. A neplatí to iba pre manželstvá.

Utorky s Morriem (Mitch Albom)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, čeština,

Jeden starý muž, jeden mládenec a najväčšia životná lekcia. Možno sa vás stalo to isté. Mali ste okolo seba starého rodiča, učiteľa, niekoho staršieho, trpezlivého a múdreho, ktorý vám rozumel práve keď ste boli mladý, nerozvážny a hľadali ste sa. Dával vám rady a pomohol vidieť svet inak. A pre mladíka v knihe, bol práve Morrie týmto mentorom, ktorý mu ponúkol ultimátnu lekciu: ako žiť.

What to Say When You Talk to Yourself (Shad Helmstetter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nemusíte byť blázon, aby ste sa porozprávali sami so sebou! Všetci sa neustále rozprávame sami so sebou, zvyčajne si to ani neuvedomujeme. A väčšina z toho, čo si hovoríme, je negatívna, kontraproduktívna a škodlivá, čo nám bráni užívať si naplnený a úspešný život. Jednoduché techniky Shada Helmsettera, založené na pochopení procesov ľudského mozgu, umožnili tisíckam ľudí získať späť kontrolu nad svojimi životmi. Keď sa naučíte, ako sa so sebou rozprávať novými spôsobmi, zaznamenáte dramatické zlepšenie vo všetkých oblastiach svojho života.

Awaken the Giant Within (Anthony Robbins)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Anthony Robbins už odomkol osobnú silu vo vnútri miliónov ľudí na celom svete. Špičkový program na zlepšenie kvality každého aspektu vášho života – osobného alebo obchodného, fyzického alebo emocionálneho – Awaken the Giant Within vám dáva nástroje, ktoré potrebujete, aby ste sa okamžite stali pánmi svojho vlastného osudu. 

Cesta ke štěstí (Dalajláma)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Dalajláma pomocou meditácií, príbehov a stretnutí s budhizmom a psychológiou ukazuje, ako deň po dni bojovať s depresiou, úzkosťou, hnevom, žiarlivosťou alebo len obyčajnou zlou náladou. Jeho tichá múdrosť a veselé vystupovanie poskytli útechu a úľavu nespočetným nasledovníkom po celom svete. 

www.martinus.sk

Sila zvyku (Charles Duhigg)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština(audiokniha),  angličtina

Prečo robíme to, čo robíme a, ako to zmeniť. Vzrušujúca cesta naprieč vedeckými objavmi, ktoré nám vysvetľujú prečo zvyky existujú, a ako ich môžeme zmeniť. Charles ponúka obrovské množstvo informácií v prenikavom rozprávaní. Prináša nové porozumenie ľudskej povahy a potenciál na transformáciu. Dozviete sa prečo sú pre nás zmeny ťažké, napriek snahe niečo zmeniť a prečo sa nám zdá, že niektorým sa to podarí za noc.

Odvaha byť neobľúbený (Ičiró Kišimi, Fumitake Koga)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina, angličtina e-kniha 

Túžiť po naplnenom živote a po šťastí samo osebe nestačí. Kniha Odvaha byť neobľúbený ponúka jednoduché a priamočiare odpovede na mnohé otázky ľudskej existencie. Vychádza z teórie Alfreda Adlera, jedného z troch velikánov psychológie devätnásteho storočia, a zachytáva poučný rozhovor medzi filozofom a neskúseným mladíkom. Filozof v piatich debatách pomáha žiakovi pochopiť, že každý z nás dokáže ovplyvniť smerovanie svojho života. Mnohé problémy súvisia s medziľudskými vzťahmi. Problém nie je v nedostatku schopností, ale v nedostatku odvahy vnútornú premenu realizovať.

Veľké kúzlo (Elizabeth Gilbert)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Gilbertová sa rozhodla napísať knihu o vzťahu k umeniu a o túžbe žiť tvorivý život. S čitateľmi sa delí o svoj jedinečný pohľad na inšpiráciu. Empaticky a nadšene ponúka odhalenia tajomstva kreativity. Chce, aby ľudia kŕmili svoju zvedavosť a nasledovali jej stopy. Ukazuje nám, ako tvoriť s láskou, nevzdávať sa a čeliť svojim najväčším strachom. Zaoberá sa otázkami postojov, cieľov a zvykov, ktoré by sme si mali osvojiť, aby sme mohli žiť tvorivo. 

Jsi prostě borec (Jen Sincero)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina

Skvelá motivačná knižka pre každého, kto zúfalo túži po lepšom živote, ale nechce sa zruinovať jeho hľadaním. Až túto knižku dočítate, dokážete – zmeniť svoje zvyky, ktoré vám bránia získať, čo chcete, vytvoriť si život, z akého budete v siedmom nebi,  a zarobiť si už konečne poriadne peniaze – toľko prachov, koľko ste ešte v živote nevideli.

Čeliť divočine (Brené Brown)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Vynikajúca a trefná analýza súčasného rozpolteného sveta, v ktorom sa jedinec márne snaží zorientovať. Narušené rodinné vzťahy, nenávisť voči politickým odporcom, módne trendy, ktoré nezmyselne napodobňujeme, tisíce správ, čo nás bombardujú z každej strany, a neschopnosť načúvať. Táto divočina sa na nás valí zo všetkých strán a my jej musíme statočne čeliť. Tento svet potrebuje, aby sme sa priznali k svojim presvedčeniam a postavili sa za ne. Keď degradujeme a ponižujeme svoju ľudskosť, strácame svoje divoké srdcia. Kniha je pre všetkých, ktorí si chcú urobiť poriadok vo svojich pocitoch. 

Štyri dohody – Praktický sprievodca k osobnej slobode (Don Miguel Ruiz)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština audiokniha, angličtina

Nový preklad a jazykovo prepracované vydanie nám čítavou formou pomáha odhaliť a pochopiť naše vnútorné návyky v myslení. Pomaly odkrýva tajomstvo zdravého emočného sveta, zbavuje strachu a vedie človeka k vnútornej osobnej slobode. Učí nás spoznávať svet vlastných obmedzení a škodlivých návykov. Odhaľuje pravidlá uložené v našom podvedomí, v našich slovách a činoch. Nachádza východiská a učí nás zmeniť postoje, chápať seba ako jedinečnú bytosť s právom – byť šťastnými. 

martinus.sk

Related Posts