Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Čo o vás hovorí vaša polička kníh

Knihy sú oknom do duše. Sú to stavebné kamene budujúce vedomosti, ale aj osobnosť. Zdieľať svoju knižnú poličku, znamená zdieľať seba. Každý z nás má nejaký systém, ako si knihy usporadúva. Od abecedného zoradenia až po farebné usporiadanie, existuje šesť hlavných kmeňov, ku ktorým patrí každý milovník kníh a každé usporiadanie niečo o vás prezradí.

martinus.sk

Toto usporiadanie je takzvaná klasika. Alebo, ako sa hovorí, v jednoduchom ti je krása. Je to jednoduché a praktické. Funguje to skvele pre kníhkupectvá, tak prečo by to nefungovalo aj pre vás? Možno to nie je práve najkreatívnejšie usporiadanie, ale ukazuje, že na knihách vám záleží a chcete vedieť, kde sa presne, ktorá kniha nachádza. Niekedy to môže, ale byť problematické, hlavne, keď prídete domov s novou knihou a snažíte sa ju napchať medzi už praskajúcu policu pod písmenom H.

Ste nenásytný čitateľ, ktorý chce rýchlo nájsť akúkoľvek knihu vo vašej (pravdepodobne rozsiahlej) zbierke.

Máte hlbokú myseľ a police kníh, ktoré to dokazujú. Viete nechať žánre medzi sebou pekne plynulo na poličkách prechádzať, od histórie po historickú fikciu a mnohé iné. Stále vám to, ale dáva mnoho kreatívnych možností. Predsa aj žánre viete poskladať abecedne. Viete si vytvoriť vaše vlastné kategórie v rámci žánrov. Napríklad knihy, so šťastným koncom, literatúra faktu, ktorá ponúka viac ako len fakty. No nájdu sa aj knihy, ktoré si nie ste istý, kde presne zaradiť a vtedy sa vaše zoradenie stáva hororom.

Ste kultivovan a zaujímavý, no predovšetkým viete toho naozaj veľa.

Knihy v sebe nesú vedomosti, ale vy viete, že môžu byť aj umením. Toto usporiadanie získalo len nedávno obrovskú popularitu, a ak zájdete na sociálne média uvidíte mnoho ľudí práve s týmto usporiadaním nakoľko je najväčšou pastvou pre oči.Je to usporiadanie do akejsi dúhy. No napriek svojej kráse, bude pre vás skoro nemožné nájsť niečo rýchlo a môže sa stať, že budete hľadať aj pol hodinu, kým nájdete knihu, ktorú hľadáte. No napriek stratenému času viete, že to stojí za to.

 Ste vizuálny mysliteľ s kreatívnym okom a máte veľa času nazvyš.

V prvom rade musíme definovať, čo chronologické zoradenie znamená, pretože to neznamená zoradiť knihy podľa dátumu vydania. Nie nie, jedná sa o zoradenie na literárnu časovú os usporiadanú podľa obdobia, v ktorom sa príbehy v knihách odohrávajú, desaťročie po desaťročí, sezóna po sezóne.

Poznáte svoju históriu. Máte akademický sklon a ste človek, ktorému by zavolali ak by potrebovali odpoveď na otázku v šou Milionár.

Tuto nemáme na mysli cenovú hodnotu knihy koľko ste za knihu zaplatili. Tuto sa jedná o hodnotu, ktorú pre vás kniha má. Je to najosobnejšia metóda akou môžete knižnú poličku usporiadať. Ak máte obľúbenú poličku vo vašej knižnici, tam umiestnite vaše najobľúbenejšie knihy či už sú to prvé vydania, podpísané knihy autormi alebo knihy, ktoré zmenili váš život. 

Knihy vás formujú a sú trofejami vašej minulosti. Ste skôr sentimentálny alebo aspoň tak na ľudí pôsobíte.

Jednoducho svoje knihy uložíte na ich strany v hromadách. Pre tento spôsob usporiadania, ale potrebujete naozaj pevné police, ktoré, čo to vydržia. Niekedy knihy ukladáte aj na zem vo vežiach, aby ste vytvorili malé knižné mesto. Najlepšie na tejto metóde je, že sa vám do domácnosti zmestí oveľa viac kníh. Nevýhoda: ak chcete knihu, ktorá je na spodku veže môže to skončiť úrazom.

Váš prístup k životu je, nejako bolo, nejak bude. V príliš veľký poriadok neveríte a máte dobro družnú dušu.

www.martinus.sk

Related Posts