Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Najkrajšie knižné boxy a kde ich kúpiť

Tieto knižné kúsky by nemali vo vašej poličke chýbať

Aj, keď sa hovorí „Nesúď knihu podľa obalu“ dizajn knižných obalov sa pohol za posledné roky dobredu a máme z čoho vyberať. Možno ste na tom, ako my a sleduje TikTok či Instagram, kde vidíte mnoho knihomoľov prezentovať krásne knihy, či knižné boxy, a škrabete si hlavu, kde to to len kúpili. Prezeráte kníhkupectvá, dostali ste sa na koniec internetu a stále nič. Zdá sa vám, že je to tajný knihomoľský klub a vaša knihomoľská duša, po daných knihách túži a nedáva vám to spávať

Máme pre vás skvelé správy! Ani nám to nedalo spať a našli sme čo, hľadáte.

www.martinus.sk

V prvom rade musíme spomenúť, že mnoho krát, sú to samotné vydavateľstvá, ktoré niekedy prídu von na trh so špeciálnou obálkou, klasickej knihy, ako tak spravili s knihou Neviditeľný život Addie LaRueovej.

Niekedy sa oplatí sledovať vydavateľské domy alebo im napísať či niečo špeciálne chystajú. Sú tu, ale aj ďalšie možnosti, ako si vašu knižnú poličku oživiť.


Jedna z možností je Fairyloot. Myšlienka sa zrodila v roku 2016, Annise a Michaelovi, ktorí chceli zdieľať svoju lásku k fantasy s milovníkmi kníh po celom svete a vybudovať zanietenú komunitu podobne zmýšľajúcich čitateľov.

Každá škatuľa od nich, je mimoriadnym zážitkom a budete mať pocit, že otvárate škatuľu s pokladom vytiahnutým priamo z rozprávkového brlohu. Zameriavajú sa hlavne na YA.

Máte možnosť sa u nich zaregistrovať, pričom ponúkajú tri rôzne plány predplatného. Niektoré knihy majú aj osobitne skladom, no ak chcete box, musíte ísť do predplatného. Upozorňujeme taktiež, že nie stále majú všetko a niečo, čo mali v minulosti, už nemusí byť dostupné vôbec. Nižnie, čo od nich môžete očakávať.


Ďalšia možnosť, kde zoženiete nádherné knihy je The Book(ish) Box. Fungujú taktiež na mesačnom predplatnom a každý mesiac posielajú tematickú zásielku, ktorá obsahuje knihu a špeciálne položky. Ide o dokonalú krabičku pre každého knihomoľa. 

Všetky položky v boxe, sú inšpirované ich mesačnou témou a sú vytvorené priamo ich spoločnosťou alebo zapájajú taktiež malé obchody.

Každý mesiac oznamujú novú tému a členovia majú možnosť upraviť svoje preferencie na základe témy. Okrem boxov, majú v ponuke aj iné knihomoľské veci, ktoré sa vám môžu páčiť. 


Ďalej tu máme Illumicrate. Začali so štvrťročným predplatným, a sú hrdý na to, že boli ako prvý v Anglicku. Svoje služby spustili v lete 2015 a v Novembri toho istého roku poslali prvý box. 

Momentálne ponúkajú plné predplatné alebo predplatné len pre knihy, ktoré obsahujú knihy zahrnuté v ich mesačných balíčkoch.

Opäť upozorňujeme ak sa nejaký box v minulosti vypredal, už ho nezoženiete. Pribúdajú im stále nové a krásne boxy, takže je z čoho vyberať.


Mesačné predplatné má v ponuke aj Owlcrate, kde každá škatuľka má nejaký kreatívny motív, ktorý všetko spája. Na výber majú tri rôzne druhy predplatného a máte zaručené, že každý mesiac vám príde knižná krabička. 

Okrem boxov, ponúkajú aj tričká a iné knižné špecialitky, ktoré knihomoľa určite potešia. 


LitJoy je miesto pre každého knihomoľa, hlavne ak vás to ťahá k YA a viac magickým žánrom. Fugujú na predplatnom a viete si vybrať z rôznych možností.  Vytváraju najmagicnejšie knižné boxy na trhu a aj ostatné čo ponújakú vás určite zaújme. 

Vytvárajú najmagicnejšie knižné boxy na trhu a aj ostatné, čo ponúkajú vás určite záujme. 


The Book Hookup ponúka podpísané prvé vydanie, jednu brožovanú väzbu a ďalšie literárne vychytávky. Toto je jedno zo starších kníhkupectiev, kde neboli vyslovene na začiatku knižné boxy. Vznikli v roku 1927 a začali ako malé kníhkupectvo, rýchlo sa však rozrástli a vidíme to hlavne teraz. 

Dnes majú viac ako 2,5 milióna použitých, nových, ale aj vzácnych kníh v rôznych žánroch. Fugujú rovnako na mesačnom predplatnom, ale sú veľmi žiadaný, takže môže byť, že si počkáte aj sezónu, kým sa dostanete k ich boxu. 


Možno už názov trochu prezrádza, akým smerom tento box ide. Coffe and a Classics, spája lásku ku knihám a ku káve, a preto každý mesiac starostlivo vyberajú jednu klasickú knihu, nápoj a iné knižné dobroty, ktoré vás inšpirujú.

Opäť si vyberiete jeden z ich plánov na predplatné a už sa iba tešíte ako vám príde váš knižný box aj s kávou. Jednoznačne skvelá voľba pre milovníkov oboch. 


Na trhu ich je ešte oveľa viac, no tieto sa nám zdajú ako tie naj, ktorými si viete oživiť vašu knižnú zbierku o nejaký ten extra kúsok. 

Samozrejme, ak hľadáte špeciálne vydania kníh, tie nájdete napríklad aj v Martinuse.

Máme pre vás ešte jeden tip, ak nehľadáte vyslovene boxy, ale skôr kolekciu kníh, ktorá má nádherné prebali a v poličách vám to celé oživia.

Presunieme sa cez veľkú mláku do USA, kde Juniper Books, sa zameriavajú práve na prebali kníh. Nájdete v ich ponuke klasiky, ale aj modernú literatúru. 

Pri kúpe si dávajte pozor. Vo väčšine prípadov sa jedná sa iba o prebali a tie sú taktiež vytvorené, aby sedeli pre určité vydania, takže si to predtým skontrolujte. 


Veríme, že ste našli, čo ste hľadali a pomohli sme vám vašu knižnú poličku skrášliť. A nezabúdajte, stále môžete nenápadne podstrčiť tento článok rodine či priateľom, ak najbližšie dôjte na otázku aký darček by ste chceli.

martinus.sk

Related Posts