Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy pre milovníkov čaju 

Vedeli ste, že čaj jeden z mála potravín, ktorý je prospešný prakticky pre všetkých? Čajov je na trhu, ale mnoho a dôležitý je nielen výber, ale aj jeho samotná príprava. Ak patríte medzi ľudí, ktorí preferujú čaj namiesto kávy, tieto knihy sú práve pre vás. Či už obľubujete zelené čaje či ovocné, nie je čaj ako čaj.

martinus.sk

77 čajov (Michal Thoma)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Táto veľká kniha o čaji predstavuje všetkým čajovým laikom aj labužníkom sedemdesiat sedem rôznych druhov čajov zo všetkých kútov sveta. Jadrom knihy je katalóg, ktorý je rozdelený do piatich častí podľa najvýznamnejších druhov: čierny, zelený, polofermentovaný (oolong), biely a tmavý čaj (phu-er). Čitatelia sa navyše dozvedia históriu tohto najpopulárnejšieho nápoja na svete a informácie o rôznych regionálnych zvláštnostiach pri jeho príprave. 

 

The Wisdom of Tea (Noriko Morishita)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Už viac ako 25 rokov Noriko Morishita študuje a praktizuje zložité pravidlá slávneho japonského čajového obradu, snaží sa zvládnuť jeho zložitosť s cieľom nájsť vnútorný pokoj. V tomto živom opise spája základné princípy tohto starovekého umenia s vedením plnohodnotného života, pričom ukazuje, ako aj my môžeme použiť všímavosť na dosiahnutie šťastia. Je to viac ako len kniha o čaji.

Matča (Louise Cheadle, Nick Kilby)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

V tejto knihe sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o fenomenálnom japonskom prášku zo zeleného čaju matča. Odhaľte históriu tohto zázraku, zoznámte sa s jedinečným japonským čajovým obradom a zistite, aké špeciálne metódy sa používajú pri pestovaní, triedení a mletí tohto čaju. V knihe nájdete aj výber inšpiratívnych a zdravých receptov s práškom matča – od lahodných smoothie, ľadových čajov a koktailov až po chutné šaláty, restované jedlá, cupcaky a iné dezerty. Tento superčaj môžete ochutnať každý deň v inom jedle. 

The Book of Tea (Nick Kilby)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Toto je kniha o čaji ako žiadna iná. Toto kompletné zhrnutie plné infografík a ilustrácií, ako aj receptov je oslavou pitia čaju na celom svete. Od rastliny po črepník sa dozviete všetko, čo sa o čaji dá vedieť; ako sa to páči po celom svete a pôvod rôznych čajov, odkiaľ pochádzajú a ako sa spracovávajú.  Nakoniec sa prepracujte cez približne 30 chutných receptov, ktoré ponúkajú inšpiráciu na použitie čaju pri varení alebo na spojenie receptov s najlepšími čajmi. Nasaďte kanvicu, pripravte si nápoj a schúlite sa s týmto informatívnym a krásnym sprievodcom ku všetkému čaju.

Vše o čaji pro čajomily (Karel Valter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Rovnako ako predchádzajúce vydania, má aj toto vydanie pomôcť vybrať dobrý čaj z nepreberného množstva ponuktov na trhu, dobre ho uchovávať, pripraviť a konečne aj s potešením vypiť. Čitateľ tu nájde takmer 300 farebných fotografií jednotlivých typických čajov a ich porovnania v prehľadnom usporiadaní.

World Atlas of Tea (Krisi Smith)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Šálka ​​čaju je každodenným potešením pre ľudí na celom svete. A čoraz viac je na výber zo škály čajov – od silného čierneho čaju po elegantný zelený čaj a všetko medzi tým. V skutočnosti má každý čaj fascinujúci príbeh o mieste, kde vyrástol – od pôdy, podnebia a nadmorskej výšky až po rozhodnutia, ktoré jeho producenti urobili pri jeho spracovaní. Čajový mixológ Krisi Smith uvádza, čo potrebujete vedieť, aby ste ocenili čaje všetkých druhov – od zberu a metód spracovania pre rôzne odrody až po to, ako pripraviť dokonalú šálku.

The Book of Tea (Okakura Kakuzo)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Tento sprievodca krásou čajového obradu z roku 1906 je pohromou k umeniu jednoduchosti a zároveň krikľavou kritikou západného pohľadu na Japonsko. Kniha pôvodne určená západnému publiku bola pôvodne napísaná v angličtine a patrí medzi veľké anglické čajové klasiky. Vo svojej knihe rozoberá také témy ako zen a taoizmus, ale aj sekulárne aspekty čaju a japonského života.

Čaj (Viola von Wachendorf)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Táto kniha je malou prehliadkou nádherného a rozsiahleho sveta čaju. Precestujte s nami najznámejšie pestovateľské oblasti v Ázii, Afrike a Južnej Amerike. Spoznajte rozmanité druhy čajov, kvality a zmesi. Získajte veľa praktických rád a podnetov na správnu prípravu vášho obľúbeného čaju. Nechajte sa uniesť do nádherného a exotického sveta najrozmanitejších čajových ceremónií, rituálov a čajovní.

Čaj (Linda Gaylard)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Čajová kniha vás prevedie najlepšími spôsobmi, ako si vybrať, pripraviť a ochutnať množstvo rôznych druhov čajov dostupných po celom svete, so všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste do svojho domova priniesli vôňu a pôvab čajovne. Degustačné poznámky vám pomôžu identifikovať kľúčové vlastnosti, aby ste rozlíšili svoj zelený čaj od pu’eru. S informáciami o vegetačných a zberových obdobiach a mapami najdôležitejších oblastí produkujúcich čaj. Tento praktický, plne ilustrovaný sprievodca je ideálny pre milovníkov čaju. 

Tea (Kevin Gascoyne, Francois Marchand, Jasmin D)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Čaj je na druhom mieste po vode ako najkonzumovanejší nápoj na svete. Kniha obsahuje čierne, zelené, biele, žlté, oolong, pu’er, parfumované, aromatické a údené čaje. Súbor podrobných tabuliek, tabuliek a grafov zobrazuje kofeínové, antioxidačné a iné biochemické vlastnosti 35 čajov. Kniha je nádherne prezentovanou poctou najobľúbenejšiemu horúcemu nápoju na svete.

How to Drink Tea (Stephen Wildish)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

84 % Britov pije čaj každý deň a spolu denne vypijeme 100 miliónov šálok. A predsa väčšina z nás to robí zle. Odborník na pitie čaju a znalca infúzií, Stephen Wildish a jeho kompletný sprievodca výtvarným umením čaju obsahuje všetko, čo potrebujete o čaji vedieť. Je to ideálny darček pre každého milovníka čaju. 


Related Posts