Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 fantasy a scifi kníh inšpirovaných v Afrike

Len nedávno sa do popredia dostala, kniha Deti krvi a kostí, ktorej dej sa odohráva práve v Afrike, ktorá je plná mágie. A práve táto kniha nás inšpirovala pozrieť sa bližšie, na knihy, ktoré boli inšpirované práve touto krajinou a našli sme mnoho fantasy  kníh, ktoré vás zavedú do tejto úchvatnej krajiny. 
martinus.sk

The Rage of Dragons (Evan Winter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Omehi sú obklopení nepriateľmi, ktorí ich chcú zabiť. Ale nebudú ľahkou korisťou. Jedna z päťsto žien Omehi je nadaná a je schopná ovládať najničivejšiu zbraň sveta – drakov. Jeden zo sto mužov je dosť silný na to, aby mal v sebe mágiu, ktorá z nich urobí takmer nezastaviteľných. Zvyšok je trénovaný na boj; vojaci predurčení zomrieť v krutej vojne. Hra o Tróny sa stretáva s Čiernym Panterom v tomto strhujúcom, akciou nabitom epickom fantasy debutom zasadenom do brutálneho sveta nekonečných vojen, temnej mágie a drakov.

Kingdom Of Souls (Rena Barron)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Výbušná fantasy, zasadená do západoafrického sveta mágie a legendy, kde jedno dievča musí rok, čo rok obetovať svoj život, aby získalo silu potrebnú na splnenie očakávaní matky, pre ktorú nikdy nebolo dosť dobré. Arrah je mladá žena z dlhej rady najmocnejších čarodejníckych lekárov v krajine. Ale zlyháva v mágii a nedokáže vytvoriť ani najjednoduchšiu kliatbu. Arrah musí nájsť spôsob, ako zvládnuť mágiu alebo si ju aspoň kúpiť, aby zachránila seba a všetko, čo je jej drahé. Perfektné pre fanúšikov Sarah J Maas, Tomi Adeyemi a Čierny Panter.

Deti krvi a kostí (Tomi Adeyemi)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie.

The Gilded Ones (Namina Forna)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Šestnásťročná Deka žije v Otera, hlboko patriarchálnom starovekom kráľovstve, kde sa hodnota ženy viaže na jej čistotu a musí to dokázať krvácaním. Ale keď Deka vykrváca zlato – farbu nečistoty a démona – čelí následkom horším ako smrť. Zachráni ju záhadná žena, ktorá Deke povie o jej skutočnej povahe: je Alaki, takmer nesmrteľná s výnimočnými darmi. Cudzinka jej ponúkne na výber: bojovať za cisára, s ostatnými rovnako, ako ona alebo byť zničená.

Čierny leopard, červený vlk (Marlon James)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-knihačeština, čeština e-kniha,  angličtina, angličtina e-kniha

Stopár je široko-ďaleko známy ako vynikajúci lovec. Ľudia o ňom hovoria, že má dobrý nos, lebo je obdarený výnimočnou pamäťou na vône a pachy. Keď si ho najmú, aby našiel záhadného chlapca, ktorý pred tromi rokmi zmizol, je nútený porušiť vlastné pravidlo, že vždy pracuje sám. Pátraciu skupinu tvorí pestrá zmes postáv a každá z nich má vlastné tajomstvá. Je medzi nimi aj Leopard, bytosť, ktorá sa premieňa z človeka na zviera. Časom však zisťujú, že hľadanie chlapca je životu nebezpečné.  


dý z týchto spoločníkov je cudzinec a jeden je nebezpečnejší ako druhý. Kto je, ale záhadný chlapec, ktorého všetci hľadajú? 

Mirage (Somaiya Daud)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

V systéme, v ktorom dominuje brutálna ríša Vathekov, je šestnásťročná Amani snílkom. Sníva o tom, aký bol život pred okupáciou a, že jedného dňa pôjde aj ona na dobrodružstvá. Ale, keď príde dobrodružstvo, nie je to to, čo očakávala. Vláda ju unesie a odvedie v tajnosti do kráľovského paláca. Tam zistí, že je takmer totožná s krutou princeznou Maram… a dobrodružstvo sa začina. 

The First Woman (Jennifer Nansubuga Makumbi)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Chytrú a svojhlavú Kirabo vychovávajú jej starí rodičia na vidieku v Ugande. Ale keď vstúpi do dospievania, začne sa cítiť zatienená neprítomnosťou matky, ktorú nikdy nepoznala. Je to odvážny a prenikavý príbeh objavovania jedného mladého dievčaťa o tom, čo to znamená byť ženou v rodine, komunite a krajine, ktorá vyzerá byť odhodlaná umlčať ju. Príbeh je ponorený do bohatého folklóru Ugandy, ale s dôrazom na budúcnosť.

Kdo se bojí smrti (Nnedi Okorafor)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština e-kniha

Ďaleká budúcnosť. Afrika po jadrovej katastrofe, celú oblasť sužuje genocída. Veľká kniha hovorí, že čierni Okekovia boli stvorení, aby slúžili Nurom s kožou farby slnka. Nurom je to však málo a usilujú o rozvrátenie a vyhladenie spoločenstva Okeke. Drancujú a vypaľujú dediny, vraždia, mučia a predovšetkým znásilňujú, aby splodili deti. To je aj príbeh brutálne znásilnenej Najeeb, ktorá sa neskôr rozhodne pre osamelý život v púšti. Keď sa jej však narodí dievčatko s vlasmi aj kožou farby piesku, hneď vie, že jej dcéra je iná….

Akata Witch (Nnedi Okorafor)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Sunny Nwazue žije v Nigérii, ale narodila sa v New Yorku. Jej črty sú západoafrické, ale je albínka. Je to skvelá športovkyňa, ale nemôže ísť na slnko hrať futbal. Zdá sa, že neexistuje miesto, kde by sa zapadla. Potom objaví niečo úžasné – skrytú magickú silu, o ktorej netušila, že ju má. A má čo doháňať…

Binti (Nnedi Okorafor)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Binti je mladá dievčina, ktorá má životnú šancu: navštevovať prestížnu univerzitu Oomza. Napriek obavám svojej rodiny jej talent pre matematiku z nej robí najlepšiu kandidátku. Všetko sa, ale zmení, keď zaútočia na jej vesmírnu loď a  práve ona je jediná, ktorá prežila.

www.martinus.sk

Related Posts