Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy ak ste čítali alebo videli Zaklínača a nemáte dosť

Top knihy ako Zaklínač

Ak ste, rovnako ako my, už prešli prvou sériou fantasy série na Netflixe, potom ste pravdepodobne pripravení ponoriť sa do ďalších kníh, ktoré prinesú rovnaké epické dobrodružstvo a mágiu, romantiku a vojnu. Nižšie uvedené knihy sú dokonalými spoločníkmi k epickej sérií Zaklínač. Knihy majú bitky, viaceré príbehy a v niektoré aj viaceré časové línie. Nájdete v nich čarodejnice a vojakov, mágiu a šerm. 

martinus.sk

Hněv draků (Evan Winter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Národ Omehijcov bojuje už bezmála dvesto rokov vo vojne, ktorú nemôže vyhrať. Tí, ktorí majú šťastie, sa rodia s mimoriadnym nadaním: jedna žena z dvoch tisíc má schopnosť privolávať drakmi. Jeden muž zo sto sa dokáže magicky premeniť na väčší, silnejší, rýchlejší stroj na zabíjanie. Všetci ostatní sú podradní, postrádateľní pešiaci, ktorým je súdené iba bojovať a umierať. Nemilosrdná epická fantasy, ktorá rozpráva o svete zmietanom večnou vojnou a o mladíkovi, ktorý sa stane jedinou nádejou svojho ľudu na prežitie.

V zajetí zimy (Naomi Novik)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Mirjem pochádza z rodu úžerníkov, avšak jej otec vo svojom remesle práve nevyniká. Každému rád požičia, ale potom si nevie dať rady so splátkami, takže sa rodina nachádza na pokraji chudoby, kým nezakročí Mirjem. Obrní sa pred zatvrdnutosťou dedinčanov, vydá sa vymáhať dlhy a zistí, že je pre túto prácu ako stvorená. Keď jej jej starý otec dá mešec strieborných mincí, prinesie mu ho späť plný zlata.

Assassins Apprentice (Robin Hobb)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Kráľovstvo Šiestich Vojvodstiev je na pokraji občianskej vojny, keď sa objavia správy, že korunný princ splodil syna bastarda a je zahanbený abdikovať. Toto dieťa sa volá Fitz a je opovrhované. Vyrastá v stajni a spoločnosť mu robí kráľovský šašo a je to jeho nezvyčajná spriaznenosť so zvieratami, ktorá mu poskytuje akýkoľvek komfort. Aby bol Fitz užitočný pre korunu, je vycvičený ako vrah; a využiť tradičnú mágiu rodiny Farseerovcov.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Město lží (Sam Hawke)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Jovan navonok pôsobí ako tichý, nenápadný mladík, ktorý sa od ostatných líši len celoživotným priateľstvom s kancelárovým očarujúcim, ľahkomyseľným následníkom. V skutočnosti je však majstrom jedov a bylín, vycvičeným ochutnávačom, ktorý má za úlohu chrániť vládnucu rodinu. Aj jeho sestra Kalina za maskou vyrovnanosti a pokoja ukrýva život plný klamstiev a tajomstiev, z ktorých niektorá nepozná dokonca ani sám Jovan. Keď kancelár nečakane podľahne neznámemu jedu a hlavné mesto sa ocitne v obliehaní, musia Jovan s Kalinou vytiahnuť do boja proti neznámemu nepriateľovi a zachrániť nielen následníka, ale aj celé mesto a krajinu. 

Čierny leopard, červený vlk (Marlon James)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-knihačeština, čeština e-kniha,  angličtina, angličtina e-kniha

Stopár je široko-ďaleko známy ako vynikajúci lovec. Ľudia o ňom hovoria, že má dobrý nos, lebo je obdarený výnimočnou pamäťou na vône a pachy. Keď si ho najmú, aby našiel záhadného chlapca, ktorý pred tromi rokmi zmizol, je nútený porušiť vlastné pravidlo, že vždy pracuje sám. Pátraciu skupinu tvorí pestrá zmes postáv a každá z nich má vlastné tajomstvá. Je medzi nimi aj Leopard, bytosť, ktorá sa premieňa z človeka na zviera. Časom však zisťujú, že hľadanie chlapca je životu nebezpečné.  

The Tower of Fools (Andrzej Sapkowski)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

So zvláštnymi, mystickými silami, ktoré sa zhromažďujú v tieňoch a prenasledované nielen bratmi Sterczovými usilujúcimi sa o pomstu, ale aj Svätou inkvizíciou, sa Reynevan ocitá v Narrenturme, veži bláznov, stredovekom útulku pre šialencov alebo pre tých, ktorí sa odvážia myslieť inak a spochybňujú prevládajúci poriadok. „Pacienti“ tohto ústavu tvoria neporovnateľnú galériu pestrých typov: medzi inými aj mladého Kopernika, hlásajúceho pravdu o heliocentrickej slnečnej sústave.

Mohlo by sa vám páčiť: 8 magických kníh na čítanie, ak máte radi Harryho Pottera

Trón zo skla (Sarah J. Maas)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsaťtri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si Celaenu na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy je zas jej pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie.

Truthwitch (Susan Dennard)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Dve najlepšie kamošky použijú svoju mágiu, aby zachránili svet pred vojnou a korupciou. Na kontinente, ktorému vládnu tri impériá, sa niektorí rodia s „čarodejníctvom“, magickou zručnosťou, ktorá ich odlišuje od ostatných. Safiya je Truthwitch, schopná rozoznať pravdu od lži. Je to mocná mágia, pre ktorú by mnohí zabíjali, aby ju mali na svojej strane, najmä medzi šľachtou, do ktorej sa Safi narodila. Iseult, Threadwitch, vidí neviditeľné putá, ktoré viažu a splietajú životy okolo nej no ale nevidí putá, ktoré sa dotýkajú jej vlastného srdca. Safiya a Iseult chcú byť slobodné a žiť svoj vlastný život, no prichádza vojna. 

Temná veža: Pištoľník (Stephen King)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, stopuje tajuplného mága so schopnosťou oživovať mŕtvych, známeho iba ako muž v čiernom. Na svojej výprave po Mohainskej púšti zamorenej démonmi sa Roland vzoprie pomätenej kazateľke a jej vražedným ovečkám, zoznámi sa s príťažlivou ženou Alice, vedie rozhovor s démonom a napokon sa spriatelí s chlapcom z nášho sveta. Jake Chambers sa pridá k Rolandovi, ale zatiaľ čo pištoľník putuje so svojím mladým spoločníkom, muž v čiernom si odnáša jeho dušu vo vrecku.

Mistborn (Brandon Sanderson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Už vyše tisíc rokov padá z oblohy popol a nekvitnú kvety. Už viac ako tisíc rokov žijú Skai v neľudských podmienkach a v trvalom strachu pod krutou absolútnou vládou nesmrteľného Lorda. Nádejou na únik z tohto pekla sa stáva až Kelsier, ktorá v sebe objaví schopnosť allomancie, , schopnosť „spaľovať“ kovy a získavať tým krátkodobo mimoriadne schopnosti. Fanúšikovia Zaklínača ocenia, že sa séria nebojí preskúmať niektoré temnejšie aspekty fantasy.

Meno vetra (Patrick Rothfuss)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Je to strhujúci príbeh napísaný rukou básnika, je majstrovské dielo, ktoré čitateľa prenesie do tela a mysle čarodejníka. Ponúka príbeh hrdinu vyrozprávaný jeho vlastným hlasom. Je to príbeh o smútku, prežití, hľadaní zmyslu v jeho svete a o tom, ako spolu s nezlomnou vôľou, ktorá ho poháňala, stáli za zrodom legendy. 

martinus.sk

Related Posts