Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

7 vtipných kníh o hľadaní lásky

Bez ohľadu na to či ste slobodní alebo zadaní, tieto knihy vám pripomenú, že hľadanie lásky nie je ľahké, ale cesta za láskou nie len môže, ale často krát aj je zábava! A práve týchto sedem románov vám vyčarí nie jeden úsmev na tvári.

www.martinus.sk

Šíleně bohatí Asiati (Kevin Kwan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Keď Newyorčanka Rachel Chu súhlasila, že na leto odletí so svojim priateľom a snáď aj budúcim manželom do Singapuru, predstavovala si, že s ním strávi príjemnú dovolenku v skromnom rodinnom dome. Nick jej ale zabudol oznámiť niekoľko dôležitých detailov – že dom, v ktorom vyrastal, pripomína palác; že v detstve cestoval častejšie súkromným lietadlom než autom; že je skrátka jednou z najlepších partií v krajine.

Vrásky z lásky (Ricki Schultz)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Rae Wallaceová by sa radšej utopila v sude rulandského sivého a potom sa dala zjesť svojmu bíglovi, než aby riskovala, že sa znova zamiluje – aj za cenu toho, že nepôjde na svadbu svojej najlepšej priateľky. Celé dni v škole formuje mysle prváčikov a zároveň vybrusuje román, ktorý jej už dlho leží v zásuvke, preto nemieni strácať čas s mužmi. Najlepšie kamarátky ju však presvedčia, aby sa pokúsila nájsť si lásku tak, ako sa to robí v 21. storočí, čiže on-line. Rae je skeptická, ale je odhodlaná dokázať im, že pokiaľ ide o mužov, nie je priveľmi vyberavá. Keď natrafí na profil, ktorý patrí nebezpečne príťažlivému kolegovi z práce, ocitne sa po uši v problémoch…

Ako (ne)uloviť muža (Melissa Pimentel)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Lauren Cunninghamová je krásna, inteligentná dvadsaťosemročná Američanka, ktorá nemá šťastie v láske. Aby ušla od svojho života v Amerike, ktorý sa jej zdal až priveľmi zväzujúci, presťahuje sa do Londýna. Ani tu sa jej však nedarí tak, ako si predstavovala. Je odhodlaná zmeniť tento kritický stav, preto sa rozhodne využiť svoj ľúbostný život na vedecký experiment: každý mesiac sa bude riadiť niektorou zo známych príručiek o randení, až kým sa jej nepodarí zistiť, ako sa stať naozajstnou sexuálnou dračicou. Napriek tomu, že si od svojho dobrodružstva sľubuje nekonečné množstvo nezáväzného sexu, skutočnosť ju presvedčí, že ani tak to s chlapmi nebude také jednoduché.

Dokonalé prekvapenie (Sophie Kinsella)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Každý sa venuje svojej práci a majú spolu krásne dvojčatá. Tak si rozumejú, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika. Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu – od nečakaných darčekov, rande v reštaurácii a sexi fotografií – je výsledok komický, niekedy až smiešne tragický. Popritom sa odhalí jeden škandál z minulosti ich rodiny. Vtedy začínajú pochybovať, či jeden druhého naozaj tak dobre poznajú.

Rande naslepo (Marek Zákopčan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština

Rande naslepo je akčná romantická komédia. Mladý spisovateľ Filip si nevie nájsť partnerku, a preto mu súrodenci dohodnú cez internet rande naslepo. To však netuší, že na stretnutie príde celkom iná osoba… Lea je na úteku pred nebezpečnými ľuďmi a zhodou náhod absolvuje rande s príťažlivým Filipom. Bizarný večer rozbehne kolotoč nečakaných zábavných, ale aj napínavých situácií.

Sokyne (Lena Lemonová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Svieža a vtipná novela s témou milostného trojuholníka zaujme svojím humorom, seba iróniou a nadhľadom. Vtipná a miestami veľmi napínavá kniha. 

50 spôsobov ako zbaliť chlapa (Lucy-Anne Holmes)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Sarah Sargeantová sa na prahu tridsiatky rozhodne, že už nechce žiť sama a bez lásky, a podujme sa vyskúšať 50 originálnych spôsobov, ako nájsť toho správneho chlapa… Úspešný debut anglickej spisovateľky vznikol na základe blogu, v ktorom autorka mapovala vlastné trampoty s láskou. Toto svieže a mimoriadne zábavné dielko o netradičnom pátraní po tom pravom mužovi nepochybne osloví aj slovenské čitateľky. 

www.martinus.sk

Related Posts