Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 kníh ak ste pozerali Bridgerton, ale stále nemáte dosť

Podľa najpredávanejšieho románu Júlie Quinnovej Vojvoda a ja, romantická séria na Netflixe sleduje mladý pár od ich falošného randenia až po zaľúbenie. Ak ste ako my a a stále nemáte dosť, tieto knihy vás opäť zavedú do sveta bálov a vojvodov.
martinus.sk

Trochu jiná slečna Bridgertonová (Julia Quinn)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Poppy Bridgertonová je energická mladá dáma s jasnými názormi a s dobrodružnou povahou. Z pohľadu spoločnosti má vek na vydaj, a tak by si, čo nevidieť mala nájsť nápadníka. Lenže Poppy sa rozhodne, že jej nastávajúci musia mať rovnaké záujmy a podobne dobrodružnú povahu ako ona. Zdalo by sa, že na tom nie je zas tak nič divného. Problém však je, že žiadny s jej londýnskych nápadníkov tieto požiadavky nespĺňa.

Škandalózny vojvoda (Gaelen Foley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Zvodca Jason Hawthorne, vojvoda Netherford, si nikdy nevšímal mladšiu sestru svojho najlepšieho priateľa, ba čo viac, pred šiestimi rokmi jej dal jasne najavo, že medzi nimi nikdy nič nebude. Má rád voľnosť, lenže postupne si uvedomí, že telesné pôžitky sa mu už prejedli. Keď ho jedného dňa v Londýne vyhľadá Felicity Carvelová, je z nej krásna zrelá žena. Nedávno zdedila slušný majetok, a tak sa o ňu zaujímajú rôzni muži. Jason si uvedomí, že ju musí pred lovcami vena chrániť, kým sa z cudziny nevráti jej brat. Felicity je nútená prijať jeho ochranu, navyše ich to k sebe čoraz väčšmi ťahá. 

Vdej se ještě dnes (Linda Needham)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Elizabeth Dunawayová verí, že v okamihu, keď sa samostatne uvažujúci žena vydá, celý jej život začne kontrolovať manžel. Preto je rozhodnutá, že k oltáru nikdy nepôjde. Ale, keď sa v dôsledku nešťastného incidentu dostane do väzenia, nemá inú možnosť než prijať ponuku na sobáš neznesiteľného, aj keď pohľadného Rosse Carringtona, grófa z Blakestonu.

Búrlivák a netýkavka (Sarah MacLean)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Neobľúbenému vojvodovi sa v jeden deň narodia traja synovia. Všetci nemanželskí a každý inej žene. V rovnakom čase porodí aj vojvodova manželka, ale na svet príde dievča. Mocnému a bohatému aristokratovi tak osud nedopraje to jediné, po čom túžil? vhodného dediča. Roky plynú a nevlastní súrodenci uzavrú dohodu. Jeden z nich, Ewan, môže užívať titul vojvoda pod podmienkou, že sa nikdy neožení a nesplodí potomka. Aké však vyvolá pobúrenie, keď sa v novinách objaví klebeta, že si hľadá nevestu? Zradu nemožno odpustiť. 

www.martinus.sk

The Devil in Winter (Lisa Kleypas)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Evangeline Jennerová, ktorá sa zúfalo snažila uniknúť svojim príbuzným, vyhľadala pomoc najslávnejšieho darebáka v Londýne. Účelné manželstvo je jediné riešenie. Nikto by nikdy nespojil plachú a koktajúcu dievčinu s hriešne pekným vikomtom. Rýchlo však vyjde najavo, že Evie je žena skrytej sily – a Sebastian po nej túži viac ako po ktorejkoľvek žene, ktorú kedy poznal.

Zkrocení markýze z Raventhorne (Stephanie Laurens)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Posledné slobodné dievča z rodu Cynster, predsa nemôže zostať na ocot! Mary je rozhodnutá vziať osud do vlastných rúk a nájsť si manžela, o akom vždy snívala. Na pomyselnom zozname potenciálnych ženíchov je tvrdohlavý lev všetkých salónov Ryder Cavanaugh, markíz z Raventhorne, skoro až na poslednom mieste. Lenže to vyzerá, že osud s ňou má iné plány!

Šťastná nevesta (Janna MacGregor)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Nicholas St. Mauer, syn bezcitného vojvodu, len málokedy zavíta do spoločnosti a žiadnej žene zatiaľ neotvoril svoje srdce. Vie však, čo je česť, a tak si považuje za povinnosť dozerať na lady Emmu Cavenshamovú. Keď ho táto nevyspytateľná kráska pobozká, čo je pre dámu v jej postavení neslýchané, Nick na ňu nevie zabudnúť. Aj Emma pripúšťa, že ju gróf priťahuje, ale manžela nepotrebuje. Na svete sú aj horšie osudy ako ostať slobodná, čo svojrázna plavovláska dobre vie. 

Tajomný vojvoda (Gaelen Foley)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Krásna lady Serena Parkerová tuší, že jej život je založený na klamstve. V minulosti sa totiž udialo čosi, čo jej príbuzní zamlčali. Na svete je len jediný človek, ktorý by jej mohol odhaliť pravdu. Ibaže za akú cenu? Napriek obavám sa Serena rozhodne, že sa s ním stretne. Tajomný Azrael, vojvoda z Rivenwoodu, býva tak ako ona na Moonlight Square, no na rozdiel od nej žije v ústraní – nechodí do spoločnosti, na bály ani na iné spoločenské podujatia. Tento bohatý, mimoriadne príťažlivý muž Serenu očarí tak, ako to vôbec nečakala. 

Pýcha a predsudok (Jane Austen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audiokniha, čeština, angličtina

Tento slávny román anglickej prozaičky, klenot svetovej klasickej tvorby, o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore nohami život v rodine s piatimi dcérami nemohol na našom zozname chýbať.  Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia. Jane Austen sa pohybuje na hrane komédie a vážnosti, jej vtipné postrehy prezrádzajú bystrú a nemilosrdnú pozorovateľku.

Trochu svoji (Mary Balogh)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Ďalší z pútavých romantických rozprávaní o osudoch a láskach šiestich súrodencov šľachtického rodu Bedwynových rozpráva životný príbeh dôstojníka Aidana, ktorý tu zvláštnym spôsobom nachádza svoju životnú lásku a partnerku.

martinus.sk

Related Posts