Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 skvelých kníh o mytológii

Pred epickými príbehmi, ako Harry Potter tu boli príbehy bohov a vlastne by bez týchto mýtov ani neexistovali.  Mýty pomáhali ľudom vysvetľovať dianie okolo seba, keď ešte nemali toľko informácií dostupných, ako máte mi teraz. Odrážajú sa v nich individuálne, ale aj kolektívne túžby. Ľudia si v mýtoch vyjadrujú svoje predstavy o pôvode sveta a vzniku života na Zemi. Teraz sa nám zdajú ako fantastické príbehy, ale predsa si život bez nich nevieme predstaviť. Priblížte sa do sveta mýtov práve týmito knihami. A, ako sa hovorí, v každom mýte je kúsok pravdy.
martinus.sk

Zeus Grants Stupid Wishes (Corey O’Brien)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Veselá zbierka gréckych, severských, čínskych a dokonca aj sumerských mýtov prerozprávaných v tých najčistejších a najbláznivejších podobách! Celý život sme kŕmení zredukovanými počítačovými verziami klasických mýtov. V skutočnosti je mytológia skomolenejšia ako schizofrenický šaman, ktorý robí hity nezistených … počkajte, všetko to má teraz zmysel Autror uvádza príbehy na pravú mieru.

Classical Mythology A-to-Z (Annette Giesecke)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Tento nádherne navrhnutý a ilustrovaný zväzok, ponúka stovky bohatých a fascinujúcich definícií 700 hlavných a vedľajších postáv, tvorov a miest klasickej mytológie. Je komplexný a pútavý sprievodca gréckou a rímskou mytológiou. Od bohov a bohýň na hore Olymp, cez hrdinov trójskej vojny, cez nymfy, príšery a ďalšie mýtické bytosti, ktoré obývajú tieto starodávne príbehy, Giesecke s jasnosťou a energiou rozpráva o podrobnostiach viac ako 700 postáv a miest . Každá definícia obsahuje krížové odkazy na súvisiace postavy, polohy a mýty, ako aj ich ekvivalent v rímskej mytológii a kulte. 

The Mythology Book

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Viac ako 80 klasických mýtov, od viery raného stvorenia až po príbehy klasických hrdinov a opakujúcu sa tému posmrtného života. Ponorte sa do každého mýtu a objavte významy týchto príbehov. Dostaňte sa k jadru ich významu pre rôzne kultúry po celom svete. Znova navštívte svoje obľúbené mýty a taktiež objavte úplne nové.

Mytológia (Kolektív autorov)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Obsiahly a spoľahlivý sprievodca svetom legiend a mýtov. Text medzinárodného autorského tímu je napísaný erudovane a prístupne, otvára okná do okruhov ľudskej kultúry, vzdialenej od nás nielen v čase, ale aj priestore, a zákonite podnecujúcich záujem a fantáziu dnešného Európana. Vyše 750 farebných reprodukcií umeleckých diel.

Mytológia (Arthur Cotterell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina

Mýty nie sú iba jednoduchou zbierkou príbehov, ktoré nám odkázali predkovia. Predstavujú fundamentálnu súčasť každej kultúry, minulej i súčasnej, a ich vplyv je ešte vždy badateľný v našich jazykoch, náboženstvách i obyčajoch. V mnohých končinách sveta predstavy i obrady nerozlučne späté s mýtmi zostávajú podstatným prvkom všedného života i kultúry. V tejto mimoriadnej encyklopédii nájde čitateľ informácie o mýtoch z celej zemegule: od dôverne známych Odyseových príbehov, bojov severoeurópskych bohov Thora a Odina cez príbehy o legendárnom kráľovi Artušovi a o jeho rytieroch až po slovanské rozprávky o Snehulienke a Babe Jage.

Mytológia (kolektív autorov)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Kniha predstavuje rozsiahlu ilustrovanú antológiu vyše tristo mýtov z celého sveta, ktoré utvárali kolektívnu skúsenosť ľudstva. Obsahuje príbehy o činoch a príhodách bohov, bohýň, démonov, rôznych príšer, hrdinov a hrdiniek, ktoré sú podané moderným, prístupným spôsobom.

Veľké príbehy starého Orientu (Jiří Tomek)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština

Vydajme sa do tajomného sveta starovekého Orientu, kolísky najstarších civilizácií ľudstva, do podivuhodných čias rozľahlých starovekých ríš. Uvedené mýty, báje, legendy, poviedky a rozprávky, ktoré nás oboznamujú s veľkými témami, osobnosťami a príbehmi, patria do pokladnice svetového písomníctva a kultúry. Kniha prináša najznámejšie texty z piatich základných geograficko-kultúrnych oblastí starovekého Orientu: egyptskej, mezopotámskej, izraelsko-arabskej, perzskej a indickej. 

Secret Teachings of All Ages (Manly P. Hall)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Encyklopédia starovekej mytológie, rituálu a symboliky relevantných pre starodávne okultné viery a ezoterické tradície sveta v celej histórii.

www.martinus.sk

Mythology (Edith Hamilton)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Toto úžasne ilustrované, nádherne zabalené a väčšie vydanie v pevnej väzbe si obľúbia fanúšikovia gréckej, rímskej a severskej mytológie všetkých vekových skupín. 

Mytológia

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Mýty a záhady o svete dávno minulom, o mocných hrdinoch a olympských bohoch, o desivých netvoroch a bájnych bytostiach.

Related Posts