Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 kníh o emocionálnej inteligencií

Emocionálna inteligencia nám pomáha porozumieť emóciám a zvládať ich. Pomáha nám porozumieť ostatným, a predsa sa jej skoro vôbec v školách nevenujeme a skoro nikto o nej nerozpráva. Prinášame zoznam kníh, ktorý vám pomôže nielen lepšie emocionálnu inteligenciu pochopiť, ale taktiež rady, ako si ju zvýšiť.

 

martinus.sk

Emocionálna inteligencia (Daniel Goleman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština audio-kniha, angličtina

Je EQ osud? Ani zďaleka nie natoľko, ako si myslíme. Svetovo uznávaný bestseller Daniela Golemana prináša dôkazy, že náš pohľad na ľudskú inteligenciu je príliš zúžený, nevšímame si celý rad významných schopností, ktoré sú nesmierne dôležité pre životný úspech. Dnes je pojem „emocionálna inteligencia“ bežnou súčasťou nášho jazyka. Na základe nových výskumov mozgu a správania Goleman predstavuje faktory, vďaka ktorým sa ľuďom s vysokým IQ v živote nedarí a ľuďom s nižším intelektom sa darí prekvapujúco dobre.

Práce s emoční inteligencí (Daniel Goleman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Chcete byť v práci úspešnejší? Chcete si zvýšiť šance na postup? Chcete vychádzať s kolegami lepšie? Daniel Goleman stavia na jedinečnom prístupe k obchodným lídrom na celom svete a na dôkladnom výskume. V tomto inšpiratívnom pokračovaní demonštruje, že na emočnej inteligencii v práci záleží dvojnásobne viac ako na kognitívnych schopnostiach, ako je IQ alebo technická odbornosť.

martinus.sk

Emoční inteligence (Travis Brandberry, Jean Greavesova)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Deväťdesiat percent najúspešnejších ľudí má vysokú emocionálnu inteligenciu. Koeficient emocionálna inteligencia (EQ) je dvakrát dôležitejšie ako IQ, ak sa chcete dostať tam, kam si prajete. Môžete si dovoliť to ignorovať? Vôbec prvýkrát uverejňujú autori v knihe svoj revolučný program, ktorý pomáha ľuďom identifikovať ich schopnosti emocionálnej inteligencie, zlepšovať ich a pomocou overených stratégií si uľahčiť cestu za dosiahnutím najdôležitejších cieľov. Súčasťou knihy je kód ku svetovo najobľúbenejšiemu a online testu EQ.

Emoční inteligence v praxi (Travis Brandberry, Jean Greavesova)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Všetko, čo potrebujete vedieť o úspešnom živote, vzťahoch a kariére. Ľudský mozog je tvárny. Zmeňte si ho! Čím ďalej tým viac ľudí si uvedomuje, že okrem „obyčajného“ IQ máme ešte niečo, čomu sa hovorí emocionálna inteligencia. Čo to je? Zjednodušene povedané ide o súbor zručností, ktoré nám pomáhajú emócie nielen zvládať, ale ešte ich využívať k čo najväčšiemu pracovnému i osobnému prospechu. Najskôr totiž neexistuje človek, ktorý by si v dnešnom uponáhľanom svete plnom tvrdej konkurencie a zložitých vzťahov neželal byť ešte úspešnejší, výkonnejší a spokojnejší.

Emotional Intelligence For Dummies (Steven J. Stein)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Byť si vedomý svojich emócií a mať ich pod kontrolou je jedným z kľúčov k úspechu v živote – profesionálne aj osobne. Kniha vám ukáže, ako prevziať kontrolu nad svojimi emóciami, skôr ako necháme svoje emócie ovládať nás! Objavte, ako rozvoj vašej emocionálnej inteligencie môže podporiť vaše vzťahy s ostatnými, na pracovisku aj doma.

EQ Emoční inteligence (Justin Baris)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Chcete porozumieť svojim emóciám? Nechcete sa nechať kontrolovať svojimi pocitmi? Táto kniha vám pomôže uvedomiť si a rozvinout svoju emocionálnu inteligenciu. V čase agresívnych sociálnych médií a neustáleho rozptylovania pozornosti je navyše vysoký kvocient emocionálnej inteligencie či EQ dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Velký IQ a EQ trenér (Wolfgang Reichel)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

S touto knižkou si precvičíte svoje myslenie a zlepšíte nielen svoje IQ, ale tiež svoju emocionálnu inteligenciu, tzv. EQ. Na viac ako 600 cvičeniach si vyskúšate a posilníte jazykové zručnosti, pamäť, logické a matematické myslenie a priestorové vnímanie. Natrénujete si tiež, ako riešiť rôzne typy otázok, a budete vďaka tomu úspešnejší pri skutočnom testovaní.

EGO versus EQ (Jen Shirkani)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Autorka, špecialistka v odbore emocionálnej inteligencie, na základe mnohoročné skúsenosti predkladá praxou overené stratégie umožňujúce vyhnúť sa nástrahám neúmerného presadzovania vlastných osobnostných charakteristík, ktoré manažérom ukladá ich ego. Autorka výstižne, s mimoriadnou invenciou a humorom opisuje osem nástrah, s ktorými sa manažéri stretávajú, vrátane možností, ako sa s nimi vyrovnať. Skvele spája teóriu so svojimi skúsenosťami a predkladá postupy umožňujúce lídrom identifikovať najčastejšie príčiny ich neefektívneho správania, aj cenné rady, ako toto správanie zmeniť.

Primal Leadership: Unleashing the Power of Emotional Intelligence (Daniel Goleman, Richard Boyatzis, Annie McKee)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Toto je kniha, ktorá v obchodnom lexikóne ustanovila „emočnú inteligenciu“ a urobila z nej potrebnú zručnosť pre vodcov. Manažéri a odborníci z celého sveta prijali knihu a potvrdili dôležitosť emocionálne inteligentného vedenia. Jej vplyv sa dosiahol aj mimo obchodného sveta: kniha a jej nápady sa dnes bežne používajú na univerzitách, v obchodných a lekárskych fakultách, v odborných školiacich programoch a v rastúcej légii profesionálnych trénerov.

What We Know about Emotional Intelligence (Moshe Zeidner, Gerald Matthews, Richard D. Roberts)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Emocionálna inteligencia je schopnosť vnímať, regulovať a komunikovať emócie, porozumieť emóciám v nás i iných. V knihe traja odborníci, ktorí sa aktívne podieľajú na výskume EI, ponúkajú najmodernejší popis EI v teórii a praxi. Povedia nám, čo vieme o EI, nie na základe anekdoty alebo zbožného želania, ale na základe vedy. 

www.martinus.sk

Related Posts