Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 krát tradičné rozprávky a riekanky

Mnohí z nás si budú tieto kníh z pamätať z detstva, kde sa stali neoddeliteľnou súčasťou. A, aj keď sme vyrástli je tu stále nová a nová generácia, kde sa knihy opäť môžu stať neodeliteľnou súčasťou.

martinus.sk

Môj Macík (Mária Rázusová-Martáková)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Knižka tradičných prvých veršíkov pre najmenšie deti od slovenskej spisovateľky Márie Rázusovej-Martákovej. O macíkovi, ktorého poznajú celé generácie detských čitateľov na Slovensku.

Čin-čin (Ľudmila Podjavorinská)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčinaslovenčina audiokniha

Nové vydanie milej ilustrovanej knižky plnej básničiek o lenivom vrabčiakovi Čimovi. Po mnohých príučkách sa napokon z neho stane správny vrabčí otec. Knižka je aj o jeho krásnej žienke Činke, o gajdošovi Čmeľovi, zlatej muške, lastovičkách i o pani Vilme …

Rozprávky o psíkovi a mačičke (Josef Čapek)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčna audiokniha

Rozprávky o psíkovi a mačičke patria medzi klasické diela detskej literatúry. Kto by nepoznal príbehy o tom, ako psík s mačičkou robili tortu, ako umývali dlážku alebo ako mačička psíkovi zašívala nohavice. Keď tieto príbehy Jozef Čapek v dvadsiatych rokoch minulého storočia rozprával svojej dcérke Alenke, ešte ani netušil, ako veľmi si ich obľúbia aj deti ďalších generácií. Nesmrteľnými sa psík a mačička stali aj vďaka autorovým charakteristickým ilustráciám. Tie dali podobu aj známemu filmovému spracovaniu.

Danka a Janka (Mária Ďuríčková)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Dvojičky Danka a Janka Botkové sú navlas rovnaké, a tak keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie je si istá, či vidí seba alebo sestru Danku a keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či vidí sestru alebo seba v zrkadle. Okrem toho sú ako ostatné deti a zo všetkého najradšej majú rozprávky. Ich veselé i poučné príbehy sú vďaka ilustráciám Boženy Plocháňovej ešte čarovnejšie. Kniha patrí k ozajstným slovenským „bestsellerom“, veď rok čo rok na nej odrastajú takmer všetci prví samostatní čitatelia.

Zlatá brána (Mária Ďuríčková)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Zlatou bránou – touto jedinečnou antológiou pokladov ľudovej slovesnosti – vchádzajú deti do zlatej brány materinskej reči. Sú tu ľudové rozprávky, pesničky, povedačky, hádanky, rečňovanky, príslovia a porekadlá a detské hry. Zozbierala ich a po celý život brúsila a cizelovala spisovateľka Mária Ďuríčková. S rovnakou láskou a majstrovstvom knižku ilustroval výnimočný umelec, maliar a ilustrátor Miroslav Cipár. Zlatá brána je klenotom každej rodinnej knižnice.

Ferdo Mravec (Ondřej Sekora)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Už takmer sedemdesiat rokov očarúvajú rozprávky z lúčnej ríše o Ferdovi Mravcovi, chvastúňovi Truhlíkovi a namyslenej Lienke nové a nové generácie detských čitateľov. Ferdo sa stal hrdinom animovaných filmov a vznikla o ňom aj opera. Ferdove príbehy vychádzajú v troch samostatných častiach.

Macko Uško

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina audiokniha

Kultové dielo v podaní legendy Jozefa Kronera už aj ako audio kniha na CD. Obľúbené príbehy Macka Uška a jeho kamarátov sú nielen vtipné a pútavé, ale hlavne poučné pre detských poslucháčov. Tieto retro večerníčkové rozprávky iste potešia aj rodičov, ktorí na nich vyrastali.

Ťap, ťap, ťapušky: Slovenské ľudové riekanky

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Klasické rozkladacie leporelo s ľudovými riekankami pre najmenších – Varila myšička kašičku, Naša mačka strakatá, Ide pavúk po stene, Osievame múčku… Riekanky sú ilustrované veselými obrázkami Aleny Wagnerovej.

Riekanky

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená. Kto do nej vojde, hlava mu zojde, či je ona, či je on, nepustim ho z brány von.

Maťko a Kubko

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina audiokniha

Kompletná audio kniha všetkých 13 rozprávok ako ich poznáte zo slávnej knižky a ešte populárnejšieho Večerníčka na 2CD. Rozprávky, ktoré ako jedny z mála v dnešnej dobe neobsahujú žiadne násilie, ale sú skôr studnicou liptovsko-horehronského nárečia, plné krásnych slov, ktoré od srdca narozprával Richard Stanke.

www.martinus.sk

Related Posts