Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

11 kníh ak ste vyhoreli a potrebujete nakopnúť

O vyhorení si myslíme, že je to jednoduché psychické a fyzické vyčerpanie, ale je to viac než to. Ak by totiž syndróm vyhorenia bola iba extrémna únava, vyliečilo by to trochu odpočinku. Najhoršie na tomto stave je dvojaký pocit, že nemôžete robiť nič, ale skutočne by ste mali robiť oveľa viac. Syndróm vyhorenia vás nikdy nenechá skutočne odpočívať. Ak momentálne prechádzate vyhorením, zoznam kníh nižšie vám učíte pomôže.

 

martinus.sk

Nevyhorení (Lucia Okša, Zuzana Matuščáková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Dokážete si predstaviť, že by niekto bežal celý maratón šprintérskym tempom? Nie, zrejme by vysilený padol na zem po pár stovkách metrov, tí vytrvalejší po pár kilometroch. Napriek obrovskému vynaloženému úsiliu by nedobehol do cieľa ani prvý, ani medzi prvými. Prečo sa snažíme takto fungovať v našich bežných životoch? Dlhé zoznamy úloh a nestihnuteľné termíny, ktoré nás tlačia do šialených výkonov, nedokážeme znášať dlhodobo – je to šprintérske tempo, ktoré nedá ani ten najlepší bežec. Na jeho konci je často syndróm vyhorenia, ktorý niektorí opisujú ako „infarkt“ duše. Kniha Nevyhorení ukazuje skutočné príbehy 21 ľudí, ktorí si prešli vyhorením a rozhodli sa prehovoriť neraz aj o tých najťažších chvíľach svojho života. 

Syndrom vyhoření a jak jej zvládnout (Christian Stock)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Cítite sa dlhodobo a neúmerne vyťažení? Ste často v strese? Nemáte už silu takto ďalej pokračovať? Potom vám hrozí tzv. vyhorenie. V tejto knižke plnej príkladov zo života zistíte, čím sa vyhorenia líši od „normálneho“ stresu, ako ho spoznáte a či ste kandidátom na vyhorenie. Dočítate sa, čo syndróm vyhorenia spôsobuje, aké faktory v zamestnaní hrajú úlohu, aké postoje a vzorce vášho správania riziko zvyšujú. Spoznáte, ako vyhoreniu účinne predchádzať a ako riešiť už existujúci problém. 

www.martinus.sk

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření (Radkin Honzák)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha, čeština audio-kniha

Syndróm vyhorenia, čiže burn out je stav úplného fyzického a duševného vyčerpania s možnými vážnymi zdravotnými dôsledkami. Kto vyhorel, musel predtým horieť. Musel byť zapálený pre svoju – väčšinou lidumilnou – činnosť. Ale zapálime Ak sviečku na oboch koncoch, dostaneme síce dvakrát viac svetla, vyhorí však za polovičnú dobu.

Vyhořet může každý (Radkin Honzák, Aleš Cibulka, Agáta Pilátová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Syndróm vyhorenia dokazuje, že pracovitosť nie je len cnosť. Prácu na 150% nikto neocení. Poučte sa z chýb druhých – ak chcete horieť, a nie vyhasnúť. 

Jak zvládnout syndrom vyhoření (Mirriam Prieß)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Kniha prichádza s prekvapivým zistením: skutočnou príčinou vyhorenia nie je preťaženie a vyčerpanie. To sú len následky. K vyhorenia dochádza preto, že v dôležitých oblastiach života nemáme zdravý vzťah k sebe a k ľuďom okolo seba. Nevedieme dialóg so svojím vnútrom. Stratili sme kontakt s tým, čo je našou podstatou. Prestávame žiť, len fungujeme. Prečítať si túto knihu sa oplatí každému z nás, pretože nám pomôže žiť autentickejšie, zdravší a aktívnejší život. 

Jak překonat vyhoření (Frank Minirth)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Z vyhorenia sa dá zotaviť. Čo je to syndróm vyhorenia? Je to stav duševného, ​​telesného a duchovného vyčerpania, kedy človek neodparoval všetku energiu a postráda nádej, že by tento stav mohol skončiť. Je to morová rana našej doby. Dobrou správou je, že „vyhorenie“ môžete premôcť! Naučíte sa rozpoznávať, chápať a zvládať stres, ktorý je v našej spoločnosti neustále prítomný. 

Burnout (Emily Nagosaki, Amelia Nagosaki)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina 

Táto prelomová kniha vysvetľuje, prečo ženy prežívajú vyhorenie inak ako muži – a poskytuje jednoduchý vedecky podložený plán, ktorý má ženám pomôcť minimalizovať stres, zvládať emócie a žiť radostnejší život. Rozdiel medzi tým, aké je to v skutočnosti byť ženou, a tým, čo ľudia od žien očakávajú, je prvotnou príčinou syndrómu vyhorenia, pretože sa vyčerpávame snahou uzavrieť priestor medzi nimi.

Vyhoreli ste? 15 rád, ktoré premenia vaše vyhorenie na výzvu a zmenia váš život! (Monika Sobeková Majková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina e-kniha

Čítanie pre všetkých, ktorí sa cítia smutní, nenaplnení či odpojení….od seba aj od Zeme, pre všetkých, ktorí hľadajú a hlavne pre tých, ktorí sa cítia „vyhorení“ nielen z práce, ale často aj z osobného života. Vyhorenie k nám prichádza ako maják záchrany. Je to šanca, no zároveň posledné upozornenie, že nežijeme v súlade s našou dušou, zabúdame na jej potreby a šťastie. Buď tento stav budeme ignorovať, ale potom sa bude zhoršovať alebo sa rozhodneme pre zmenu. Všetko je v našich rukách. Slová v tejto knihe vám pomôžu spojiť sa s vlastnou dušou a zároveň budú inšpiráciou na vašej ceste za šťastnejším a naplneným životom, za dňami plnými lásky a slnka.

Stres – Nečakajte na vyhorenie (Kate Middleton)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina 

Stres sa stáva novodobou epidémiou, sprevádza nás takmer na každom kroku. Tri z piatich návštev u lekára súvisia s ťažkosťami so stresom, preto túto skutočnosť netreba podceňovať. Čo je teda stres, na koho vplýva a ako mu možno čeliť? Táto prehľadná a užitočná kniha zrozumiteľnou formou vysvetľuje príznaky a príčiny stresu. Zdôrazňuje, že stresovaný človek nie je slabý, pretože stres je neodvrátiteľnou súčasťou života v 21. storočí. Aj najvýkonnejší a najúspešnejší ľudia zažívajú veľa stresu. Ak úspešne zvládnete stres, budete sa cítiť omnoho lepšie a vaša výkonnosť sa zvýši, aj keď sa nestanete supermužom či superženou. Ak niekedy máte pocit, že vám hrozí vyhorenie, alebo už trpíte akútnym stresom, doktorka Middletonová vám pomôže prekonať tieto situácie aj za predpokladu, že život na vás stále bude klásť vysoké nároky.

Hoř pomalu (Veronika Jelínková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština 

Praktické techniky, ako v zrýchlenej dobe spomaliť a prebudiť tak svoj neobmedzený potenciál mysle, tela a duše. Tiež cítiš tú modernú rýchlu dobu? Stres v práci, doma, v škole. Cítiš sa unavený a Tvoje imunita neustále slabne? Možno máš pocit, že každú chvíľku vyhoríš? Cítiš, že život nemá zmysel? Skúšaš všetko možné, ale účinky väčšinou nie sú nič moc? To je v poriadku. Mnoho z nás to pozná. Zažívame syndróm vyhorenia, informačné feťáctví, depresiu, úzkosť a iné choroby modernej doby. Horíme moc rýchlo. 

Vyhoření (Anselm Grun)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Kniha sa venuje problematike, ktorá sprevádza ľudí, ktorí venujú často všetku svoju energiu prácu a výkonu a pritom zabúdajú kvalitne prežívať vlastný život. Syndróm vyhorenia môže byť, ale tiež sprievodným znakom nastupujúceho stredného veku alebo starnutia. Symptómy, ktoré sa u týchto ľudí hlási, sú predráždenosť, stres, pocity napätia a nedostatočnosti, ktoré môžu ústiť v depresii alebo vyhasnutia energie. 

martinus.sk

Related Posts