Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

9 kníh ak vás zaujíma webový dizajn

Preskúmajte 9 najlepších kníh o webovom dizajne, ktoré by si mal prečítať každý dizajnér. Samozrejme internet je plný kníh o webovom dizajne, tuto však je pár, ktorými by ste mohli začať. Webový dizajn už dávno nie je iba o kódovaní.

martinus.sk

Webdesign (Steve Krug)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Dnes si možno len ťažko predstaviť, že by niektorý web designer nikdy nepočul o Krugovi a jeho príručke. Celofarebná publikácia vám ukáže cestu k vytvoreniu použiteľného webu, ktorý je prvým a veľmi dôležitým krokom k úspešnému webu. Všetok výklad je založený na vizuálnom spôsobe chápania informácií – kniha je pretkaná obrovským množstvom príkladov, ilustrácií a diagramov, pretože len tak možno do tajov web designu úspešne preniknúť. Svoje si v nej nájdu nielen weboví dizajnéri, projektoví manažéri a správcovia webového obsahu, ale v podstate tiež každý tvorca stránok, ktorý chce svojim čitateľom ponúknuť vkusný web, ktorý je priam radosť navštevovať a prechádzať.

Confident Web Design (Kenny Wood)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Ultimátny sprievodca pre začiatočníkov. Kniha vás zoberie na praktickú cestu, počas ktorej objavíte techniky, ktoré vám umožnia úplne od začiatku zverejniť základnú webovú stránku. Či už chcete rozvíjať zručnosti v oblasti web dizajnu, aby ste sa odlíšili na konkurenčnom trhu práce alebo podporiť svoje podnikateľské aktivity vytvorením nového webu, ktorý predstaví váš produkt, alebo obchodný nápad, alebo jednoducho zvýšite svoj profesionálny výkon v súčasnej práci tak siahnite po tejto publikácií.

100 věcí, které by měl každý designér vědět o lidech (Susan Weinschenk)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Dobrému grafikovi, webovému návrhárovi už nestačí iba rutinne poznať potrebný pracovný postup alebo aplikáciu. Potrebuje poznať a v praxi zohľadniť poznatky z psychológie, marketingu a príbuzných odborov, aby získal odpovede na základné otázky: Ako budú ľudia môj návrh vnímať? Všimnú si ho vôbec? Čo upúta ich pozornosť najskôr, čo si z neho zapamätajú? Ako ovplyvní ich rozhodovanie?  Publikácia je zameraná na priemyselný dizajn a je plná praktických rád. 

Web design (Thomas A. Powell) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština 

Hľadáte už dlho dobrý zdroj rád, návodov a ďalších informácií, ktoré potrebujete poznať pri tvorbe webov? Publikáciu, ktorá by ukazovala zásady správneho návrhu, postupy pri vytváraní a správu už vytvorených webových stránok? Vieme, že nie ste sami, a preto je  pre vás presne táto kniha. Z publikácie získate nové skúsenosti a prehĺbite svoje znalosti snáď vo všetkom, čo tvorba užívateľský príjemných a ľahko zrozumiteľných webových stránok obnáša a, čo by mal profesionálny web designer poznať a ovládať.

HTML a CSS (Molly E. Holzschlag)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Chcete si vytvoriť vlastné webové stránky? Alebo je už máte a chcete si ich vylepšiť? Potom je táto kniha práve pre vás. Vnútri nájdete desiatky efektívne a podrobne popísaných príkladov zameraných na HTML, XHTML a CSS, ktoré môžete ľubovoľne používať a vzájomne bez obmedzenia kombinovať. Vďaka nim bez problémov bezpečne zvládnete najlepšie techniky a preniknete priamo k jadru bez zbytočných okľúk a rozvláčných teórií.

Vytvoř si [ku:l] web (Nate Cooper) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Vydajte sa spoločne s Kim a jej psím kamarátom Tofu na dobrodružnú výpravu za vlastnými webovými stránkami. Na ceste vám pomôže veľa priateľských kamarátov, ktorí vám odhalia kúzla tvorby webov. Potom sa naučíte základy a zoznámite sa so systémom WordPress. Pozriete sa na jeho používanie šablón, rozšírenia pomocou pluginov, aby vaša  stránka perfektne fungovala. Je to komiksový sprievodca svetom HTML, CSS a WordPress.

Tvorba www stránek v HTML a CSS (Marek Laurenčík)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Kniha je určená záujemcom o tvorbu webových stránok, ktorí sa neuspokoja s využitím redakčných systémov, ako je Word Press alebo Joomla a chceli by si vytvoriť stránky po svojom. Pri tvorbe účinných webových stránok však nestačí len znalosť jazyka HTML, popr. použitia CSS štýlov, ale stránky vyžadujú aj tvorbu vlastného kódu v jazyku PHP, popr. skriptov Java, teda aspoň minimálne znalosti programovania.

www.martinus.sk

Know Your Onions (Drew de Soto)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Táto kniha stanovuje princípy a postupy webdizajnu. Pomôže vám pochopiť, čo je základom webovej štruktúry, konvencií v oblasti dizajnu a osvedčených postupov. Dotýka sa takmer všetkých predmetov a poskytuje vám kompletný prehľad a pochopenie pre vynikajúci webový design. Vďaka tomu môžete objavovať oblasti, na ktoré by ste sa chceli špecializovať, a pokračovať v budovaní na týchto pevných základoch.

Web Design (Rob Ford)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Posledné tri desaťročia označili éru technologických otrasov ako prelomovú, aká tu ešte nikdy nebola. Od raných stolových počítačov a mobilných telefónov po virtuálnu realitu: web je dnes prakticky neoddeliteľný od všetkých aspektov ľudskej interakcie a každodenného života. Nie vždy to však boli vtipné mačacie videá a elegantné rozhrania. Táto kolekcia je vizuálnou cestou časom a zhromažďuje najskoršie príklady toho, čo dnes považujeme za samozrejmosť.

www.martinus.sk

Related Posts