Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

11 kníh, s ktorými konečne prekonáte lenivosť

Lenivosť je nečinnosť v každej oblasti života. Nemusí to byť iba pracovná. Lenivý človek nevyužíva potenciál svojich schopnosti a niekedy sme radi leniví, ako napríklad po niekoľkých hodinách ťažkej práce alebo cez veľmi chladný deň. Ak sa to však stáva často, je na čase s tým niečo začať robiť. Prinášame top knihy, ktoré vám pomôžu konečne lenivosť prekonať.

martinus.sk

Princíp 80/20 (Richard Koch)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Stále robíte maximum pre dosiahnutie svojich cieľov, ale vaše výsledky v práci či súkromí zďaleka nezodpovedajú vloženému úsiliu? Kde sa stráca všetok čas, energia a peniaze, ktoré do svojich projektov investujete? Prečo niektorí ľudia s omnoho menším úsilím dosiahnu oveľa viac? Prišiel čas sa nad tým zamyslieť. Ak chcete svoj život zmeniť, podrobte ho podobnej analýze.

7 návykov skutočne efektívnych ľudí (Stephen R. Covey)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština audio kniha, angličtina 

Táto kniha je “must” na každom zozname kníh o sebazdokonaľovaní, kde Stephen na konkrétnych príkladoch demonštruje, ako dodržiavanie jeho 7 zásad úspechu prinieslo ľuďom úžasné výsledky v rozvoji osobnosti aj vo vzťahoch k iným. 7 princípov uvedených v tejto knihe je základom pre vytvorenie cieľavedomej, vnútorne vyrovnanej osobnosti a kľúčom pre úspešný, harmonický život.

Sila zvyku (Charles Duhigg)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština (audiokniha),  angličtina

Prečo robíme to, čo robíme a, ako to zmeniť. Vzrušujúca cesta naprieč vedeckými objavmi, ktoré nám vysvetľujú prečo zvyky existujú, a ako ich môžeme zmeniť. Charles ponúka obrovské množstvo informácií v prenikavom rozprávaní. Prináša nové porozumenie ľudskej povahy a potenciál na transformáciu. Dozviete sa prečo sú pre nás zmeny ťažké, napriek snahe niečo zmeniť a prečo sa nám zdá, že niektorým sa to podarí za noc.

GTD – Umenie byť produktívny bez stresu (David Allen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina audiokniha, angličtina

Najúspešnejšia súčasná kniha o time managemente a organizovaní osobného i pracovného života, z ktorej sa vo svete predalo viac ako 600 000 výtlačkov, ponúka ucelený systém na zvýšenie produktivity pri akejkoľvek činnosti. Metóda GTD, ktorá zmenila životy tisícov ľudí na celom svete, poskytuje nástroje na dosahovanie cieľov v zamestnaní i v živote s minimálnym množstvom stresu a zároveň s maximálnou flexibilitou a efektívnosťou.

Hlboká práca (Cal Newport)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina

V dnešnej  online dobe väčšina ľudí stratila schopnosť ponoriť sa hlboko do práce a svoje dni namiesto toho trávi v horúčkovitej smršti emailov a sociálnych sietí, bez toho, aby si uvedomovali, že existuje lepšia možnosť.  V knihe sa zoznámite s konceptom a získate schopnosť sústrediť sa bez rozptyľovania na kognitívno náročné úlohy. Kniha je nevyhnutným sprievodcom pre každého, kto hľadá sústredený úspech v rozptýlenom svete. 

Najprv zjedzte žabu (Brian Tracy)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina audiokniha, angličtina

Jeden z najpredávanejších autorov v oblasti rozvoja osobného potenciálu a osobnej výkonnosti preniká do podstaty toho, čo je nevyhnutné na efektívnu organizáciu času. Ukáže vám, ako sa upriamiť na tie najdôležitejšie úlohy a zorganizovať si každý deň. 21 spôsobov, ako prestať odkladať povinnosti a stihnúť viac za kratší čas.


Najdôležitejšie veci ako prvé (Stephen R. Covey, A. Roger Merrill, Rebecca R. Merrill)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Chcete žiť tak, aby ste stíhali svoje povinnosti a zároveň si užívali všetko, čo máte radi? Zamysleli ste sa niekedy, či to, čo práve robíte a kam smerujete, je skutočne pre vás to najdôležitejšie? Tradičné teórie o manažovaní času, ktoré učia ľudí spraviť čo najviac vecí za čo najkratší čas, sú už prekonané. V tejto knihe sa dozviete, ako skutočne efektívni ľudia využívajú svoj čas, prečo všetky vaše predchádzajúce pokusy o efektívne manažovanie času zlyhali, ako súvisí manažovanie času s manažovaním financií, ako zrealizovať svoje predsavzatia a dlhodobo sa nimi riadiť, ako delegovať povinnosti a zároveň nestratiť nad vecami kontrolu, ako získať celkovú kontrolu nad svojím životom, a nie len nad tým, ako trávite svoj čas, a mnoho ďalších inšpirácií k tomu, aby ste viedli plnohodnotný život.

5 sekundové pravidlo (Mel Robbins)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Celý život sa vás rodičia, tréneri, učitelia či kamaráti snažia motivovať, aby ste nepoužívali výhovorky a prestali sa báť. Čo ak spočíva tajomstvo na zlepšenie sebavedomia, života a práce v jednoduchej schopnosti prekonávať sa?Zistíte, že stačí iba 5 sekúnd, aby ste:nadobudli sebavedomie,prekonali lenivosť a pochybnosti o sebe,zbavili sa strachu a neistoty,prestali sa trápiť a boli šťastnejší,dokázali prezentovať nápady s odvahou.Autorka je známa z TED Talks, kde svojou prednáškou inšpirovala viac ako 8 miliónov ľudí. 

Focus: The Hidden Driver of Excellence (Daniel Goleman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  angličtina

Psychológ a novinár Daniel Goleman už viac ako dve desaťročia skúma humanitné vedy v oblasti toho, čo je nové, prekvapivé a dôležité. V centre pozornosti sa zameriava na vedu pozornosti vo všetkých jej variáciách a predstavuje dlho oneskorenú diskusiu o tomto málo povšimnutom a podhodnotenom mentálnom stave, ktorý je pre našu navigáciu v živote nesmierne dôležitý. Kniha odhaľuje, čo odlišuje odborníkov od amatérov a hviezdy od priemerných účinkujúcich. 

The One Thing (Gary Keller)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Chcete menej rozptýlení a menej na tanieri. Každodenné množstvo e-mailov, textov, tweetov, správ a stretnutí vás rozptýli a vystresuje. Súčasná práca a rodina si vyberajú daň. A aké sú náklady? Práca druhého stupňa, zmeškané termíny, menej povýšení – a veľa stresu. Od svojej práce chcete vyššiu produktivitu. Viac príjmu pre lepší životný štýl. Chcete viac spokojnosti zo života a viac času pre seba, svoju rodinu a priateľov.

Make Time: How to Focus on what Matters Every Day (Jake Knapp,  John Zeratsky)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nikto sa nikdy nepozrel na prázdny kalendár a povedal: „Najlepší spôsob, ako stráviť tento čas, je vtesnať doň plno stretnutí!“ Alebo sa ráno dostal do práce a pomyslel si: Dnes budem tráviť hodiny na Facebooku! Napriek tomu presne to robíme. Pýtate sa prečo? Vo svete, keď máme nové a nové informácie k dispozícií každý deň sa cítime, ako na pretekoch a sme zmätený a roztržitý. Čo však v prípade, ak by vyčerpanie z neustálej zaneprázdnenosti nebolo povinné? Čo ak by ste mohli vystúpiť z tohto kolobehu a začať ovládať svoj čas a pozornosť? A presne o tom je táto kniha.

www.martinus.sk

Related Posts