Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

14 kníh, o tehotenstve

Možno sa práve chystáte otehotnieť alebo túto radostnú správu už viete. Nech je tomu akokoľvek, nasledujúcich 40 týždňov bude plného napätia, nových výziev, skúseností a očakávaní, najmä ak ste tehotná prvýkrát. Prinášame vám zoznam kníh, ktoré vám, ale aj vášmu partnerovi pomôžu pripraviť sa na toto obdobie.

www.martinus.sk

Sprievodca tehotenstvom (Vladimír Cupaník, Jozef Záhumenský) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Plánujete sa stať mamičkou? Alebo ste sa už dozvedeli tú úžasnú správu?

Sprievodca tehotenstvom je dielom autorského kolektívu pod vedením MUDr. Vladimíra Cupaníka, CSc. a doc. MUDr. Jozefa Záhumenského, PhD. Slovenskí špecialisti pripravili a zhrnuli všetky informácie o plánovaní, tehotenstve, pôrode a šestonedelí „pod jednu strechu“. Je prvou publikáciou tohto druhu od slovenských lekárov a nemala by chýbať žiadnej budúcej mamičke. Moderná praktická príručka s najnovšími poznatkami z oblasti pôrodníctva. Obsahuje nielen užitočné informácie o priebehu tehotenstva, pôrodu a šestonedelia, ale aj tipy a postrehy, ktoré privíta každá budúca mamička. Väčšina použitých fotografií bola vytvorená pre túto publikáciu, aby prostredie a udalosti boli autentické a aktuálne. 

Tehotenstvo v obrazoch (Michal Holáň)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Tehotné ženy majú v súčasnosti vďaka modernej technike čoraz sofistikovanejšie možnosti presvedčiť sa, že všetko prebieha tak, ako má. Táto kniha je výnimočným množstvom jedinečnej obrazovej dokumentácie z ultrazvukových vyšetrení, ktoré detailne zachytávajú jednotlivé etapy vývoja dieťaťa, čo môžu oceniť nielen tehotné ženy, ale aj študenti či začínajúci lekári. Autormi publikácie sú renomovaní odborníci z oblasti prenatálnej diagnostiky, gynekológie a pediatrie, ktorí nastávajúcu matku prevedú jednotlivými týždňami tehotenstva. Pri každom sa dozvie, ako sa bábätko vyvíja a, čo už dokáže, aké vyšetrenia ju čakajú, čo sa deje s jej telom, na, čo má dávať pozor či, ako zvládať niektoré problémy. V knihe nájde prehľadné informácie o pôrode, šestonedelí a dojčení, o odporúčanej pohybovej aktivite, kozmetike a strave v tehotenstve aj o starostlivosti o novorodenca.

Budem mama (Kristína Tormová) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, sloveňčina e-kniha

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Povedal asi nejaký pán, ktorý netuší, aké je to byť grckajúcim mrožom so sloními nohami, unavený ako blázon, pretože má v tele dve srdcia, prípadne viac. Ale je možné, že mu to nahovorila jedna zázračná bytosť, ktorá dokáže vytvoriť vo svojom bruchu naozajstného voňavého človiečika a nazývajú ju mama. Toto je knižka napísaná počas spomínaného nekomfortne zázračného obdobia, ktoré odštartovala láska Skororodičov. Je určená pre všetky Skoromamy, ktoré obľubujú debaty na rovinu, humor a seba.

Těhotenství (Birgit Laue) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Očakávanie dieťatka je mimoriadne životné obdobie, ktoré je spojené s veľkou radosťou, nádejami, ale možno aj obavami a neistotou. Táto kniha predstavuje praktického radcu, ktorý pripraví nastávajúce mamičky a oteckov na deväť mesiacov tehotenstva a pripraví ich na všetko, čo je s novým životom spojené. Obsahuje viac ako 300 tipov a odpovedí na mnohé otázky. Pomôže budúcim rodičom zvládnuť citové výkyvy, telesné zmeny a poradí aj v záležitostiach administratívnych. 

martinus.sk

Prenatální komunikace (Gertrud Teusen, Iris Goze-Hänel)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Mnohé ženy dnes prežívajú svoje tehotenstvo oveľa intenzívnejšie a vedomejšie, než bolo predtým obvyklé. V tejto dobe môžu vnímať nielen telesný vývoj svojho dieťaťa, ale už prvé náznaky jeho individuality a temperamentu. Kniha pomáha nastávajúcim mamičkám vnímať prejavy ich dieťaťa a porozumieť im.

MamaTata – Homeopatický sprievodca tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím alebo ako ich prežiť s láskou a bez strachu (Jana Kolenová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Knižka Mamatata-homeopatický sprievodca tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím je určená pre rodičov, budúcich rodičov, babičky…. Je vhodná aj pre úplných homeopatických začiatočníkov. Nachádza sa v nej veľa dobrých homeopatických aj nehomeopatických rád, ale nechýba jej odbornosť.

Těhotenství bez strašáků (Emily Oster)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Revolučný sprievodca tehotenstvom, ktorý predkladá nastávajúcim mamičkám fakty a ponecháva rozhodnutie na nich. Keď ekonómka Emily Oster otehotnela, stretla sa ako väčšina žien s množstvom upozornenie, zákazov a odporúčania. Nepiť kávu a alkohol, vyradiť z jedálnička veľa obľúbených jedál, spať na chrbte, podstupovať rad testovObrovský jej záležalo  na tom, robiť správne rozhodnutia, ale doktori ju neboli schopní oznámiť dôvody ani možné dopady lepšie, než „pohárik vína by nemalo vadiť“ alebo že v jej veku „sa ten test proste robí“.  Ako profesorka na univerzite si vyhľadala dáta a štúdie, z ktorých všeobecne uznávané pravidlá tehotenstva vychádzajú, a s prekvapením zistila, že väčšina z nich býva úzkostlivo interpretovaná a niektoré sú úplne mylné. Svoje poznatky spísala do knihy, v ktorej vyvracia mýty a vysvetľuje všetko od skutočných účinkov kávy a iné. 

Ešte netlačte (Iveta Aldana, Lucia Lišiaková, Veronika Pizano)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Na Slovensku prebehne ročne 54 000 pôrodov, ale chýba na trhu akákoľvek publikácia, ktorá informuje budúce rodičky o tom, ako prebiehajú pôrody v slovenských podmienkach, čo môžu očakávať a aké majú pritom možnosti.

Kniha „Ešte netlačte (Všetko, čo potrebujete vedieť o rodení na Slovensku)“, opisuje jednanie a praktiky zdravotníckeho personálu, komunikáciu s rodičkami v slovenských pôrodniciach, opíše práva a nároky, ktoré rodička má a prostredníctvom citátov a príbehov je doplnená o reálne skúsenosti žien.

Tehotenstvo s úsmevom (Soňa Rebrová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Praktická príručka do kabelky pre každú tehuľku. 84 strán praktických rád, ako zvládnuť deväť mesiacov čakania na bábätko s úsmevom a bez stresov. Príručka bude vašim verným sprievodcom počas celého tehotenstva a navyše si ju môžete kedykoľvek vziať so sebou. Ako bonus nájdete v knihe poznámkový blok, kde si môžete kedykoľvek zapísať vaše otázky na lekára, aby ste na niečo dôležité nezabudli. A úplne najlepšie: deväť voľných strán na záver publikácie pre fotografie vášho bruška mesiac po mesiaci. Kniha tak ostane aj po vašom pôrode vynikajúcou pamiatkou na deväť krásnych mesiacov očakávania.

Těhotenství pro muže (Mark Woods)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština

Ak neviete, ako prežiť tehotenstvo a pôrod svojej partnerky a ešte jej byť za všetkých okolností milujúcou oporou, potom siahnite po tejto knihe. Autor, muž, ktorý pri pôrode svojej ženy bol, vás s dokonalým mužským nadhľadom a humorom prevedie všetkými úskaliami tohto náročného obdobia, vysvetlí, čo sa s telom i dušou vašej ženy deje a, čo sa od vás očakáva. Odborné informácie z gynekológie a pôrodníctva sú dávkované v miere mužom znesiteľné.

 

martinus.sk

Těhotná a fit (Kristina Pintová, Rachel Kramerová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Tehotenstvo nemusí znamenať skoncovať s cvičením a športom. Autorky vyvracajú mýty o tom, že cvičenie v priebehu tehotenstva nie je bezpečne. Práve naopak: je ideálny pre zdravie a kondíciu nastávajúce mamičky i dieťaťa. 

Kniha postupuje chronologicky od prvého trimestra cez pôrod a prvé mesiace po pôrode. Obsahuje stovky tipov, cvikov, rád ohľadom stravovanie, lekárskych komentárov a odporúčania, ako zostať fit.

Táto kniha ukazuje ako na to, keď chcete mať dieťa a nevzdať sa aktívneho športového života.

Štvrtý trimester (Kimberly Ann Johnson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Budúce mamičky sa obvykle chystajú na príchod bábätka veľmi svedomito, starajú sa o seba, zdravo sa stravujú, často odpočívajú. Ale čo po pôrode? Štvrtý trimester, teda prvé tri mesiace po pôrode, je najnáročnejším obdobím rodičiek. Žena je fyzicky a emocionálne vyčerpaná, jej intímny život absentuje a navyše je vystavená tlaku okolia, aby sa, čo najskôr zotavila a v plnej sile sa vrátila do zabehaných koľají. Táto príručka prináša praktické rady ženám, ktoré sa zotavujú z pôrodu na telesnej, emočnej, vzťahovej či duchovnej úrovni. Poskytuje návod, ako zvládnuť mimoriadne dôležitý prechod, ktorý pretrváva mesiace až roky.

Budu máma! (Veronika Zvonková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Táto kniha o tehotenstve nie je žiadnym sprievodcom ani učebnicou ako perfektne zvládnuť celých deväť mesiacov. Kniha je denníkom mladej mamičky, ktorá je okrem iného autorkou projektu Moderné mama (www.moderni-mama.cz), v ktorom zaznamenáva svoje pocity od samého počiatku. Píše o zmenách tak fyzických, ako aj psychických.

Som tehotná (Sabína Zavarská, Yka Hricková, Katarína Horáková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Publikácia ponúka „rodičom čakateľom“ rady, ktoré im môžu ozrejmiť mnoho neznámeho a pomôcť pri privítaní nového člena rodiny. Kniha je dielom skúsených autoriek, odborníčiek z rôznych oblastí. Dve novinárky Sabína Zavarská a Yka Hricková sa tejto problematike venujú už dlhé roky a v knihe v chronologickej štruktúre podrobne preberajú všetko, na, čo budúce mamičky nesmú zabudnúť počas týždňov čakania na vytúženého potomka. Gynekologička Stela Muránska, odborníčka z praxe, odpovedá v ružových plôškach na dôležité otázky, ktoré môžete mať i vy pred narodením dieťatka i po pôrode. Nevenuje sa iba riešeniam rôznych ťažkostí mamičiek, ale aj príprave dobrého genetického základu pred splodením dieťaťa, prevencii a forme stravovania počas tehotenstva.

www.martinus.sk

Related Posts