Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

9 kníh, ktoré odporúča Oprah Winfrey vo svojom knižnom klube

martinus.sk

Ďalší zoznam z našej série, čo odporúčajú slávni. Prelustrovali sme internet a rôzne správy a vytvorili zoznam kníh nižšie, ktoré odporúča práve táto  známa americká moderátorka. Knihy odporúča hlavne vo svojom knižnom klube, no vo všeobecnosti navádza ľudí siahnuť po knihách a čítať.

Môj príbeh (Michelle Obama)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audiokniha, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina, angličtina e-kniha 

Pôsobivé a inšpiratívne osobné spomienky bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických. Kniha nás zavedie do skromných kuchýň v Iowe aj do tanečných sál Buckinghamského paláca, nevynechá okamihy veľkého žiaľu a nezlomnej vôle. Dá nám nazrieť hlboko do duše jedinečnej priekopníckej osobnosti, ktorá sa snaží žiť autenticky a investuje energiu, sily a hlas v prospech vyšších ideálov. V odvážnom a úprimnom prerozprávaní svojho príbehu nás vyzýva, aby sme sa zamysleli nad tým, kto v skutočnosti sme a kým chceme byť.

Zdroj: „Chcem, aby si túto knihu prečítal celý svet.“ – Oprah Winfreyová

Nezabíjajte vtáčika (Harper Lee)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

V tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia zasiahne Spojené štáty hospodárska kríza, hoci ospalého provinčného mestečka Maycomb v Alabame sa dotkne len okrajovo. V tom období je najväčšou starosťou dvoch súrodencov Scout a Jema a ich priateľa Dilla to, ako vylákať z domu miestneho čudáka a čím si skrátiť dlhé chvíle. Keď však obvinia mladého černocha zo znásilnenia bieleho dievčaťa, udalosti naberú rýchly spád.

Zdroj: „Pamätám si, ako som to začala čítať a len som to hltala a hltala, nevedela som sa knihy nabažiť.“ – Oprah Winfrey 

Divočina  (Cheryl Strayed)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, nemčina, angličtina

Úprimný autobiografický príbeh ženy, ktorá sa po traumatických udalostiach rozhodne vyraziť  na 1 770 kilometrov dlhú púť pešo. V dvadsiatich šiestich rokoch, si Cheryl po smrti svojej matky a krachu manželstva myslela, že prišla o všetko. Mala pocit, že už nemá, čo stratiť sa impulzívne rozhodla ísť na túru cez celú Kaliforniu a Oregon až do štátu Washington. A to bez akýchkoľvek skúseností, ako prežiť v divočine. 

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Americká zem (Jeanine Cummins)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Lydia Pérezová urobila v živote jedinú, no o to fatálnejšiu chybu. Vydala sa za investigatívneho novinára, ktorý mal odvahu zverejniť informácie o mafiánskych praktikách. A to sa v Mexiku, kde životy ľudí ovládajú gangy, mafie a drogové kartely, jednoducho neodpúšťa. Lydiina rodina je zabitá. Chladnokrvnú vendetu prežije len ona a jej osemročný syn Luca. Strhujúci príbeh matky a syna na úteku pred mexickým drogovým kartelom otvára oči aj srdcia mnohých čitateľov.

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Podzemná železnica (Colson Whitehead)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina,  

Cora je mladá otrokyňa na bavlníkovej plantáži. Aj medzi svojimi však patrí medzi vyvrheľov. Keďže dospieva a stáva sa ženou, dobre vie, že ju čaká ešte viac utrpenia. A tak keď ju otrok Caesar osloví, aby spolu s ním ušla podzemnou železnicou na sever, Cora sa napokon rozhodne pre tento riskantný krok. Podzemná železnica je strhujúci román, v ktorom nájdeme brutálny realizmus i poetickú krásu, zúfalstvo aj nádej.

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Nová Zem: Objavte v sebe zmysel života (Eckhart Tolle)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audiokniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Kniha odhalí našu duchovnú nevedomosť. Hlavným hrdinom tejto nevedomosti je naše ego. Egoická myseľ. Pretože v každej myšlienke – každej spomienke, interpretácii, názore, pohľade, reakcii, emócii sa skrýva pocit seba – Ja (ego). To je duchovná nevedomosť. Naša myseľ a jej obsah je samozrejme podmienený minulosťou: našou výchovou, kultúrou, rodinným zázemím a ďalšími faktormi. Základ väčšiny činností našej mysle spočíva v neustále sa opakujúcich a pretrvávajúcich myšlienkach, emóciách a reakciách, s ktorými sa stotožňujeme najviac. 

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Znova Olive (Elizabeth Strout)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Ostrá, sarkastická, odmietajúca zmeniť sa, a predsa nekonečne úprimná a empatická Olive Kitteridgeová je späť. A znova sa snaží pochopiť nielen sama seba, ale aj mikrosvet mestečka Crosby na pobreží Maine. Či už je to školáčka, ktorá sa snaží vyrovnať so smrťou svojho otca, dievča, ktoré začne rodiť v tej najnevhodnejšej chvíli, zdravotná sestra priznávajúca sa k tajnej stredoškolskej láske alebo právnička odmietajúca prijať dedičstvo, ktoré jej patrí. Olive Kitteridgeová nás neprestáva prekvapovať, dojímať a inšpirovať.

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Noc (Elie Wiesel)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština,  angličtina

Noc je rozprávanie o skúsenosti dospievajúceho ortodoxného chasidského žida, ktorého ilúziami, vierou v Boha, dôverou v človeka a v seba samého otrasie holokaust. “Mojím rozprávaním Noc som chcel poukázať na koniec, na zavŕšenie udalosti. Všetko smerovalo ku koncu – človek, dejiny, literatúra, náboženstvo, Boh. Neostávalo nič. Jednako je noc novým začiatkom.” – Elie Wiesel – 

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

Padněte na kolena (Ann-Marie MacDonald)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Formou takmer klasickej epickej ságy sa na stránkach tejto knihy rozohráva temný, ale hlboko pôsobivý príbeh rodiny Piperových, plný postupne odhaľovaných šokujúcich tajomstiev, vedúcich k jednému z najprekvapujúcejších rozuzlei, aké možno nájsť v próze dvadsiateho storočia. Všetky zápletky knihy sa svojím spôsobom točia okolo zakázanej lásky. Kým jedinci odchovaní rôznymi kultúrami, etnikami či náboženstvami k sebe ešte nájsť cestu dokážu, láska medzirasová a / alebo lesbická je na začiatku dvadsiateho storočia stále tabu a incestné vzťah medzi otcom a dcérou zostávajú v západnej civilizácii zakázané dodnes. 

Zdroj: Oprah Winfrey odporučila túto knihu v „Knižný klub Oprah“.

www.martinus.sk

Related Posts