Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 románov odohrávajúcich sa v malých mestách

Na malých mestách je toľko príťažlivých aspektov či už je to úzka komunita, krásna scenéria alebo samotní ľudia, ktorí sú dobrosrdeční. Malomestské romance nás často vedia vtiahnuť do svojho sveta nakoľko, že zabudneme na ten náš. Utečte aj vy pred svojimi problémami presťahovaním vďaka týmto knihám do malých mestciek, naplnených láskou a romantikou. Možno nakoniec stretnete cudzinca, ktorý vám zmení život! Existuje toľko úžasných románov, že zaručene nájdete aspoň jeden, ktorý sa vám bude páčiť… samozrejme, pokiaľ radi čítate o láske! Tento zoznam obsahuje knižné tipy kde sa hlavný hrdina alebo hrdinka vracajú späť do malého mesta.

www.martinus.sk

Evvie Drakeová začíná znovu (Linda Holmes)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Od smrti manžela Eveleth Drakeové už uplynul téměř rok a ona se pořád schovává před světem ve svém velkém, prázdném domě v ospalém přímořském městečku ve státě Maine. Celé město včetně Evvieina nejlepšího kamaráda Andyho má za to, že drží smutek, a Evvie je v jejich omylu nechává…V New York City mezitím bojuje bývalý baseballový nadhazovač a Andyho kamarád z dětství Dean Tenney se zvláštním problémem: jednoho dne se probudil a zjistil, že je jeho talent pryč – a nikdo nemůže přijít na to proč. Nakonec se Dean rozhodne od všeho utéct a přes Andyho si od Evvie pronajme byt, který je součástí jejího domu. Evvie s Deanem spolu uzavřou dohodu: on se nebude ptát na jejího mrtvého manžela a ona na jeho baseballovou kariéru. Pravidla jsou ovšem od toho, aby se porušovala – a tak začne nečekané přátelství, které časem přeroste v něco víc. 

Stalo sa v lete (Tessa Bailey)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, angličtina 

Piper Bellinger pochádza z bohatej rodiny a vždy má za pätami množstvo novinárov. Keď to však jedného dňa preženie a skončí vo väzení, pohár trpezlivosti jej nevlastného otca pretečie. Pošle ju do Westportu, kde na každom kroku stretáva kapitána Brendana, ktorý si myslí, že mimo Beverly Hills neprežije ani päť minút. Piper je však rozhodnutá, že nevlastnému otcovi dokáže, že nemá len krásnu tvár, ale vie sa postarať aj sama o seba.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Part of Your World (Abby Jimenez)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina e-kniha

Po divokej stávke sa Alexis Montgomeryovej obrátil svet hore nohami. Príčina: Daniel Grant, príťažlivý tesár, ktorý je od nej o desať rokov mladší a úplný opak sofistikovanej mestskej dievčiny Alexis. A predsa je ich chémia nepopierateľná. Zatiaľ čo jej ultra bohatí rodičia chcú, aby pokračovala v rodinnom odkaze svetovo uznávaných chirurgov, Alexis nepotrebuje obdiv ani slávu. A každú minútu, ktorú trávi s Danielom a spätým mestečkom, kde žije, objavuje práve to, čo je naozaj dôležité. Priviesť Daniela do jej sveta je nemožné, a predsa sa nemôže len tak vzdať radosti, ktorú s ním našla. S toľkými rozdielmi medzi nimi, ako si môže Alexis vybrať medzi jej a jeho svetom?

Láska bez pravidel (M.J. Summers)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština

Harper Youngová žije presne taký život, aký vždy chcela – je výtvarnou redaktorkou prestížneho newyorského časopisu Style a srdcom každého večierku na Manhattane. Jedného dňa zistí, že sa bude musieť vrátiť späť do malého rodného mestečka, aby sa postarala o svojho otca. Ak nie je Evan Donovan práve na stavenisku, možno ho obvykle nájsť na nejakom skalnom previse. Lezenie ho upokojuje a už zase sa mu v živote darí – po nepodarenom manželstve sa konečne postavil na nohy a jeho stavebná firma práve získala obrovskú zákazku. Ona ho vždy chcela a nikdy si netrúfla, on o nej dobre vedel, ale nedovolil si na ňu ani pomyslieť – a obom im život už priniesol veľa ťažkostí. Pomôžu jeden druhému nájsť cestu domov?

Things We Never Got Over (Lucy Score)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, slovenčina

Bradatý, bad-boy holič Knox radšej žije svoj život tak, ako pije kávu: sám. Pokiaľ nerátate jeho psa, Waylona. Knox si nepotrpí na drámu.  A práve on natrafí na nevestu na úteku. Naomi svak neutekala len zo svadby. Išla zachrániť svoje odcudzené dvojča. Avšak jej zlé dvojča sa vôbec nezmenilo. Po tom, čo ukradla Naomine auto s hotovosťou, ju Tina zanechá s niečím nečakaným. Neter, o ktorej nevedela, že exituje. Teraz uviazla v meste bez auta, bez práce, bez plánu a bez domova s 11-ročným dieťaťom, o ktoré sa má starať. A tak sa jej Knox rozhodne pomôct. 

Book Lovers (Emily Henry)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, angličtina e-kniha, slovenčina

Nora je zaťatá literárna agentka na vrchole svojej hry. Celý jej život sú knihy. Charlie je redaktor s darom vytvárať bestsellery. A je to Norin pracovný nepriateľ. Nora si prešla dostatočným množstvom rozchodov, aby vedela, že je to žena, s ktorou sa muži stretávajú skôr, ako nájdu svoje šťastné navždy. Preto ju sestra presvedčila, aby si vymenila pracovný stôl v meste za mesačnú dovolenku v Sunshine Falls v Severnej Karolíne. Je to mestečko ako z ľúbostného románu, no namiesto toho, aby sa Nora stretávala so sexi drevorubačmi, peknými doktormi či roztomilými barmanmi, stále naráža na…Charlieho.

Archerův hlas (Mia Sheridan)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština

Keď Bree Prescottová dorazí do ospalého mestečka Pelion v štáte Maine, dúfa, že tu konečne nájde mier, po ktorom toľko túži. Tu sa stretne s Archerom Halom, mužom, ktorý skrýva temné tajomstvá. Mužom, ktorého ostatní nevidia…

Every Summer After (Carley Fortune)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, angličtina e-kniha, slovenčina

Hovorí sa, že sa už nikdy nemôžete vrátiť domov, a pre Persephone Fraser to bolo za posledné desaťročie príliš pravdivé, odkedy urobila najväčšiu chybu svojho života. Namiesto trblietavého leta na brehu jazera z detstva ich trávi v štýlovom byte v meste, chodí von s priateľmi a všetkých sa drží v bezpečnej vzdialenosti od svojho srdca. Až do dňa, keď dostane telefonát, ktorý ju pošle späť do Barry’s Bay a na obežnú dráhu Sama Floreka.

Mohlo by vás zaujímať: 14 erotických románov pre dámy

Jednoducho neodolateľná (Jill Shalvis)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina 

Maddie Moorová potrebuje v živote poriadnu zmenu. V jednej chvíli príde o priateľa (je to jej rozhodnutie) aj o prácu (z tej ju vyhodili). Namiesto sebaľútosti však Maddie odchádza z Los Angeles, aby prevzala dedičstvo po svojej voľnomyšlienkárskej matke. S nevlastnými sestrami Tarou a Chloe zdedila polorozpadnutý vidiecky hotel na pobreží Tichého oceána v mestečku Šťastný Prístav s 2 100 obyvateľmi v štáte Washington. Maddie si najme majstra renovátora – nie je to nik iný ako urastený krásavec, ktorého takmer zrazila na motocykli, keď vchádzala do mestečka. V minulosti zažila sklamanie aj poníženie a zaumienila si, že do svojho života už nevpustí žiadneho muža. Dodržať sľub však bude veľmi ťažké, najmä keď sa každý deň stretáva s neodolateľným Jaxom… 

Pýcha a predsudok (Jane Austen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audio-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Slávny román anglickej prozaičky, klenot svetovej klasickej tvorby, o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore nohami život v rodine s piatimi dcérami. V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie…Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia. Jane Austen sa pohybuje na hrane komédie a vážnosti, jej vtipné postrehy prezrádzajú bystrú a nemilosrdnú pozorovateľku. 

www.martinus.sk

Related Posts