Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy na tému bosorky a čarodejnice

Aj vy ste sa často na karneval či na Haloween obliekali do kostýmu čarodejnice? My sme boli fascinovaný čarodejníctvom od mala. Asi odkedy sme čítali komix Čarodejky Witch. Preto je nám táto téma blízka a pripravili sme zoznam kníh, kde sú hrdinky práve čarodejnice a bosorky. Veríme, že každá kniha vás niečím očarí. 

martinus.sk

Čas čarodějnic (Deborah Harkness)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Historička a čarodejnica Diana Bishopová celý svoj život odmietala svoje nadprirodzené nadanie. Očarovaný alchymistický rukopis však do jej života vnesie nevítaný príval mágie a zrazu sa o ňu zaujímajú nielen čarodejnice, ale aj démoni a upíri. Čoskoro sa po Dianinom boku objaví aj záhadný Matthew Clairmont, vedec, bojovník a upír. Napriek tomu, že medzi bytosťami panuje stáročné nepriateľstvo, Diana a Matthew sa len s ťažkosťami bránia vzájomnej mrazivej príťažlivosti.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Srdce čarodějky (Genevieve Gornichec)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Angrbodin príbeh začína tam, kde väčšina čarodejníckych príbehov končí: upálením. Po treste od Odina za to, že mu odmietla poskytnúť znalosti o budúcnosti, zanechá oheň Angrbodu zranenú a bezmocnú v najpustejších končinách vzdialeného lesa. Tam ju nájde záhadný muž a napriek jej počiatočnej nedôvere medzi nimi vznikne skutočná láska. Z ich spojenia vzídu tri neobvyklé deti, každé s tajným osudom, ktoré chce Angrboda vychovať na okraji sveta, bezpečne ukrytom pred Odinovým vševidiacim okom. Ale ako Angrboda pomaly obnovuje svoje prorocké schopnosti, zisťuje, že jej blažený život – a možno aj celá existencia – je v ohrození.

Víno a čáry (Luanne G. Smith)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Mladej čarodejnici Elene sa po siedmich rokoch podarilo oslobodiť z moci zlej kliatby a vrátila sa domov na vinici v údolí Chanceaux. Tam však zistila, že počas jej neprítomnosti sa veľa vecí zmenilo. Vinicu prevzal bývalý právnik z veľkého mesta, ktorý odmieta staré overené metódy i kúzla a snaží sa riadiť vedou a rozumom. Podarí sa Elene odhaliť, kto stojí za jej prekliatím? Dokáže novému majiteľovi vinice, ako veľmi sa mýli a aká je pre neho dôležitá? Ukáže sa, kto má na svedomí mŕtve zvieratá, ktoré sa už nejaký čas objavujú po celom údolí?

Čarodejnica z Petrovíc (Zuzana Kuglerová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina

Historický román autorky Zuzany Kuglerovej sa odohráva na začiatku vlády Márie Terézie v polovici 18. storočia. Čitatelia sa stanú svedkami jedného z posledných prípadov „Honu na čarodejnice“ Hrdinkou je mladé krásne, ale chudobné dievča Barborka z malej dedinky pri Bytči o ktoré sa zaujímajú viacerí muži. Ohrdnutý nápadník z vyššej vrstvy v snahe sa Barborke pomstiť, vytvára sieť intríg a klamstiev, ktoré mladé dievča doženú až na hranicu inkvizície…

Rok čarodějnic (Alexis Henderson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, angličtina, angličtina e-kniha

V Betheli, kde sa Prorokovo slovo rovná zákonu, je samotná existencia Immanuelle Mooreovej hriech. Vzťah jej matky, zasľúbenej inému mužovi, uvrhol predtým váženú rodinu v nemilosť, a tak sa Immanuelle zo všetkých síl snaží uctievať Otca, riadiť sa Svätým protokolom a žiť pokorne, zbožne av úplnom podrobení, rovnako ako všetky ostatné ženy v Betheli. Lenže jedného dňa ju nešťastná náhoda zavedie do zakázaného Černolesa, obklopujúceho Bethel, kam prvý prorok kedysi zahnal štyri mocné čarodejnice a potom ich zavraždil. 

Holubice a had (Shelby Mahurin)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Louise le Blancová pred rokmi utiekla od všetkého, čo poznala, a skryla sa v uliciach Cesarine. Odvrhla svoju mágiu a začala prežívať len vďaka tomu, čo sa jej podarilo ukradnúť. Čarodejnica ako Lou tu ľudí loví. Boja sa ich. A upaľujú ich. Reid Diggory zasľúbil svoju dušu cirkvi a celý život žil podľa jediného prikázania: nenecháš čarodejnicu nažive. Jeho cesta sa s Louinou nikdy nemala skrížiť, ale zákerný úskok ich donúti k nemožnému spojeniu: sviatosti manželstva. Vojna medzi čarodejnicami a cirkvou je prastará a Louini najnebezpečnejší nepriatelia prináša osud horší ako oheň.

Stříbrná čarodějnice (Paula Brackston)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Rok po náhlej smrti svojho manžela sa umelecká hrnčiarka Tilda Fordwellsová konečne presťahuje do odľahlej waleskej chaty, ktorá sa má stať ich novým domovom. Dúfa, že pokojná krajina pomôže zmierniť jej žiaľ a znepokojujúce vízie Matovej smrti. Namiesto toho v nej jazero v údolí pod chatou zapáli niečo, čo v nej roky driemalo – citlivosť a zvláštnu silu. Prichádzajú k nej zvieratá, elektrina v jej blízkosti skratuje a navyše uvidí novú víziu – po hladine k nej pripláva loďka s ľuďmi z dávnej doby. 

Hare House (Sally Hinchcliffe)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Novodobý čarodejnícky príbeh. Na začiatku jesene, prichádza do Škótska žena, ktorá za záhadných okolností opustila prácu v dievčenskej škole v Londýne. Presťahuje sa do chaty na odľahlom pozemku Hare House a začne skúmať svoj nový domov. Ale medzi malými cestami a roztrúsenými domami sa skrýva niečo zlovestnejšie: miestne príbehy o čarodejníctve, hlinené postavy a mladí muži, ktorí sa zbláznili. Nadviaže priateľstvo so svojím nájomcom Grantom a jeho mladšou sestrou Cass a začne mať podozrenie, že v Hare House nemusí byť všetko tak, ako to vyzerá.

www.martinus.sk

A Secret History of Witches (Louisa Morgan)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina, angličtina e-kniha

„Je to pravda. Ak zistia, čo sme, pokúsia sa nás zabiť.“ Rok 1821. Po tom, čo Ursule dá svoj život, aby zachránila svoju rodinu, zdá sa, že ich mágia umiera spolu s ňou. Napriek tomu Orchires bojujú, aby udržali staré spôsoby nažive, praktizujúce napoly zapamätané kúzla a tajomné rituály v nádeji na oživenie. A, keď ich najmladšia dcéra dosiahne plnoletosť, mágia prúdi nanovo. Línia pokračuje, hoci nové generácie bojujú nielen o to, aby ovládli svoju moc, ale aj o to, aby ju ukryli.

Violet Made of Thorns (Gina Chen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Violet je prorok a klamárka, ktorá ako, veštica ovplyvňuje súd so svojimi šikovne formulovanými a nie vždy pravdivými veštbami. Úprimnosť je pre hlupákov, ako je aj princ Cyrus, ktorý ju plánuje zbaviť titulu, keď bude korunovaný. Po tom, čo ju kráľ požiada, aby falošne prorokovala Cyrusov milostný príbeh na blížiaci sa ples, prebudí Violet obávanú kliatbu o princovej budúcej neveste. Jej dôvtip ju možno ochráni pred súdom, no nedokáže ju ochrániť pred osudom – ani pred príťažlivosťou odsúdenou na zánik, ktorá rastie medzi ňou a princom.

The Book of Magic (Alice Hoffman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Rodina Owensovcov bola vo veciach lásky prekliata už vyše tristo rokov. V Massachusetts začuje milovaná teta Jet Owens chrobáka smrti, čo je signál, že jej zostáva len sedem dní života. Konečne objavila tajomstvo prelomenia kliatby, no nemá čas. A nie je jediná v nebezpečenstve – kliatba už funguje. Nová generácia Owens si neuvedomuje čarodejnícku líniu rodiny a prekliatie. Jedna z mladých sestier sa však zamilovala. Po vyhlásení lásky k sebe jej priateľ upadne do kómy. 

The Ocean at the End of the Lane (Neil Gaiman)
Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Pre nášho rozprávača to začalo pred štyridsiatimi rokmi, keď im rodinný nájomník ukradol auto a spáchal v ňom samovraždu, čím rozprúdil starodávne sily, ktoré je najlepšie nechať nerušene. Temné stvorenia spoza sveta sú na slobode a nášmu rozprávačovi bude trvať všetko, čo má, aby zostal nažive: je tu prvotná hrôza a rozpútava sa hrozba – v rámci jeho rodiny a síl, ktoré sa zhromaždili, aby ju zničili. Jeho jedinou obranou sú tri ženy na farme na konci uličky. Najmladšia z nich tvrdí, že jej kačací rybník je oceán. Najstarší si pamätá Veľký tresk. 

Witch & Wizard (James Patterson, Gabrielle Charbonnet)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Svet sa mení – vláda prevzala kontrolu nad každým aspektom spoločnosti a teraz miznú deti. Pre pätnásťročnú Wisty a jej staršieho brata Whita sa život obráti naruby, keď ich jednej noci vytiahnu z postele, odlúčia od rodičov a uvrhnú do tajného komplexu bez akéhokoľvek dôvodu, ktorý by mohli pochopiť. Nová vláda sa zjavne snaží potlačiť život, slobodu… a snahu byť normálnym tínedžerom. Spoločne uväznení a odsúdení na smrť, Wisty a Whit začínajú prejavovať zvláštne schopnosti a sily, o ktorých sa im ani nesnívalo.

The Witches of New York (Ami McKay)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Čarodejnice Adelaide Thom a Eleanor St Clair otvorili na Manhattane čajovňu, ktorá sa špecializuje na liečbu, chiromantiu a elixíry. Keď sa k čarodejniciam ako učeň pripojí očarujúca žena Beatrice, čoskoro sa ukáže ako nepostrádateľná, no jej nový život narušia zvláštne udalosti. Vidí veci, ktoré nikto iný nevidí. Počuje hlasy, ktoré nikto iný nepočuje. Dotkla sa jej mágia alebo jednoducho stráca rozum?

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

The Wicked Deep (Shea Ernshaw)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Vitajte v prekliatom meste Sparrow. Pred dvoma storočiami boli v malom izolovanom meste tri sestry odsúdené na smrť za čarodejníctvo. Na členky im priviazali kamene a utopili sa v hlbokých vodách obklopujúcich mesto. Teraz, každé leto, sa sestry na krátky čas vracajú z hlbín, kradnú telá troch slabodušných dievčat, aby sa mohli pomstiť, lákajú chlapcov do prístavu a ťahajú ich k smrti…

The Bone Witch (Rin Chupeco)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Keď Tea náhodou vzkriesi svojho brata Foxa z mŕtvych, zistí, že je iná ako ostatné čarodejnice v jej rodine. Jej dar nekromancie znamená, že je kostná čarodejnica, vďaka čomu sa jej komunita obáva a ostrakizuje. Ale Tea nájde útechu a vedenie u staršej, múdrejšej kostnej čarodejnice, ktorá vezme Tea a jej brata na tréning do inej krajiny. Vo svojom novom domove Tea vloží všetku svoju energiu do toho, aby sa stala asha – tou, ktorá dokáže ovládať elementárnu mágiu. Ale temné sily sa rýchlo blížia, Tea bude musieť prekonať prekážky a urobiť silné rozhodnutie.

www.martinus.sk

Related Posts