Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, kde sú v hlavnej úlohe kníhkupectvá (2.časť)

Knižné dobrodružstvá v kníhkupectvách

Pokračujeme v našom zozname kníh, ktoré vás zavedú do kníhkupectiev. Toto je druhá časť zoznamu a ešte na vás čaká tretia. Opäť je to mix rôunych žánrov a veríme, že si nájdete to svoje.

www.martinus.sk

Knihkupectví u pláže (Brenda Novak)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Autumn sa pred poldruha rokom stratil manžel. Zúfalo sa ho snažila nájsť, ale všetky pokusy vyšli naprázdno. Nevedia si predstaviť, ako ďalej žiť bez neho. Kvôli svojim dvom dospievajúcim deťom to však musí skúsiť. Vezme teda deti na leto do pôvabného prímorského mestečka, kde prežila detstvo. Snažia sa nájsť útechu v práci s matkou a tetičkou v ich spoločnom kníhkupectve, ale valia sa na ňu najrôznejšie šokujúce správy. Dcéra stojí pred závažným životným predelom a matka dlhé roky stráži hrozné tajomstvo.

Knihkupectví u jezera (Jenny Colgan)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Uprostred škótskej Vysočiny, na farme pri dedinke Kirrinfi ef, žije Nina. Má vlastné pojazdné kníhkupectvo, ale teraz nutne potrebuje niekoho, kto by za ňu prácu na čas prevzal. Na kopci nad dedinou, priamo na brehu jazera Loch Ness, stojí veľké panské sídlo, v ktorom žije osamelý muž s tromi deťmi, od ktorých práve v slzách utiekla už šiesta opatrovateľka. Ďaleko na juhu sa slobodná matka Zoe zubami nechtami snaží uživiť seba a svojho štvorročného nemého syna. Potom však príde list oznamujúci zvýšenie nájmu a Zoe nezostáva nič iné ako zbaliť seba i syna a odísť do Škótska, kde prijme miesto Nininy pomocnice a au pair v strašidelnom dome. Kníhkupectvo pri jazere je voľným pokračovaním Pojazdného obchodíku snov. Je to príbeh o nádeji, viere, láske ao tom, že šťastie môže človek nájsť aj tam, kde by ich vôbec nečakal.

The Little French Bookshop (Cecile Pivot)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Keď francúzska kníhkupkyňa Esther stratí otca, rozhodne sa podať inzerát do novín, v ktorom pozve čitateľov, ktorí majú problémy, aby sa pripojili k jej tajnej dielni písania listov. Na Estherino prekvapenie sa prihlášky hromadia po desiatkach – a onedlho sa staršia dáma, rozčarovaný obchodník, skľúčený pár a nešikovný tínedžer zisťujú, že zdieľajú príbehy, hľadajú rady a nadväzujú nové priateľstvá. Keď Estherini študenti odhaľujú nádeje, sny a obavy, ktoré sa skrývali za perom, aj Esther sa ocitá v novom svete plnom nečakaných dobrodružstiev.

The Little Bookshop on The Seine (Rebecca Raisin)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Majiteľke kníhkupectva Sarah Smith bola na 6 mesiacov ponúknutá možnosť vymeniť si kníhkupectvo so svojím novým parížskym priateľom! A povedať áno nie je na škodu – veď aký romantik by odmietol výlet do Paríža? Aj keď to znamená nechať za sebou neodolateľného Ridge Warnera, Sarah si je istá, že ju čakajú sviatky života – kompletné so všetkými knihami, ktoré dokáže prečítať! Ale, Sarah uvedomí, že rozprávková romanca v meste lásky nie je v skutočnosti taká ružová.

The Bookshop (Penelope Fitzgerald)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

V malom mestečku vo východnom Anglicku sa Florence Green rozhodne, proti zdvorilej, no bezohľadnej miestnej opozícii, otvoriť si kníhkupectvo. Hardborough sa stáva bojiskom. Florence sa snažila zmeniť spôsob, akým sa veci vždy robili, a preto sa musí ujať nielen ľudí, ktorí sa stali dôležitými, ale aj prírodných a dokonca nadprirodzených síl. Jej osud zasiahne na strunu každého, kto vie, že život s nimi zaobchádzal menej ako spravodlivo.

The Bookshop Book (Jen Campbell)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Hovoríme o kníhkupectvách v stodolách, nepoužívaných továrňach, prerobených kostoloch a podzemných parkoviskách. Kníhkupectvá na lodiach, v autobusoch a na starých schátraných železničných staniciach. Rozkladacie kníhkupectvá, tajné kníhkupectvá. Zoznámte sa so Sebastianom, ktorý  predáva knihy pastierom z pohoria Altaj v Mongolsku; zoznámte sa s kníhkupectvom v Kanade, ktoré vynašlo prvý automat na predaj antikvariátov na svete. A to je len začiatok.

The Bookshop of The Broken Hearted (Robert Hillman)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Tom Hope nenaháňa dúhy. Na farme sa snaží zo všetkých síl – dojí kravy, zbiera jablká, stará sa o ovce – ale Tom je osamelý, odkedy jeho manželka Trudy odišla, a zobrala so sebou aj malého Petra. Do jeho života vstúpi Hannah Babel, predavačka kníh v malom meste a druhá Židovka. Najživšia osoba, akú Tom kedy stretol. Keď ho požiada, aby sa nasťahoval a pomohol jej vybudovať najkrajšie kníhkupectvo v Austrálii, Tom sa odváži veriť, že by sa mohli navzájom potešiť. .

A Bookshop in Algiers (Kaouther Adim)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

V roku 1936 si mladý snílek Edmond Charlot otvoril skromné ​​kníhkupectvo v Alžíri. Charlotovo milované kníhkupectvo, ktoré bolo kedysi srdcom alžírskeho kultúrneho života, bolo desaťročia zatvorené a žilo ďalej ako vládna knižnica. Teraz to má byť navždy zatvorené. Keď ju však mladý muž Ryad vyprázdni od kníh, začína chápať, že kníhkupectvo môže byť oveľa viac než len obchod, ktorý predáva knihy. Je to dojímavá oslava kníh, kníhkupectiev a tých, ktorí sa odvážia snívať.

Mohlo by vás zaujímať: 14 románov, ktoré si nenechajte ujsť

The Bookshop On Rosemary Lane (Ellen Berry)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Poďte si výlet do yorkshirskej dediny Burley Bridge, kde sa chystá otvoriť svoje brány veľmi špeciálny malý obchod s kuchárskymi knihami. Na začiatku Kitty Cartwright vždy riešila svoje problémy v kuchyni. Jej kuchárske knihy sú jej život a neexistuje problém, ktorý by „Varenie s Aspikom“ nedokázalo vyriešiť. Jej jediným želaním je, aby mala knihu s názvom „Šušťanie na večeru, keď ťa opustil manžel“. 

Další divné hlášky z knihkupectví (Jen Campbell)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, angličtina

Už podľa názvu ide o nespočetné množstvo situácií, ktoré zažívajú denne kníhkupci so svojimi zákazníkmi. A opäť – niektoré sú naozaj vtipné a niektoré nie. Celé to začalo ako blog, čo sa potom rozšírilo až na túto knižnú publikáciu. My sme sa na viacerých príhodách poriadne zasmiali.

Bookshops (Jorge Carrión)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Prečo sú kníhkupectvá dôležité? Ako filtrujú naše myšlienky a literatúru? V tejto vynaliezavej a veľmi zábavnej rozšírenej eseji Jorge Carrion vezme svojho čitateľa na cestu okolo sveta prostredníctvom kníhkupectiev. . Kníhkupectvo, napísané uprostred celosvetovej recesie, skúma úlohu týchto priestorov v dnešnom neustále sa meniacom prostredí globalizácie, miznúcich hlavných ulíc, elektronických čítačiek a Amazonu. Ale ďaleko od pesimistického pohľadu na budúcnosť fyzického kníhkupectva, Carrion predstavuje presvedčivý dôvod pre nádej, zdôrazňujúc dôležitosť týchto miest a mágiu, ktorá sa tam môže stať. Zásadný manifest pre budúcnosť tradičného kníhkupectva a potešenie pre všetkých, ktorí ich milujú.

www.martinus.sk

Related Posts