Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

14 románov, ktoré si nenechajte ujsť

Hľadáte sviežu romantickú knihu, ktorá sa ľahko číta a hneď vám učaruje? Prinášame vám zoznam pätnástich kníh, ktoré sú práve takéto. Naplnené romatikou, zápletkami a šťastnými koncami. 

www.martinus.sk

Má mě rád, nemá mě rád (Sally Thorne)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Lucy a Joshua sa nemajú radi. Nie je to len tak nejaké obyčajné nepriateľstvo alebo prostá neznášanlivosť. Nenávidia sa celým srdcom a neboja sa dať si to poriadne najavo, a pritom sú nútení obývať spoločnú kanceláriu vydavateľského domu. Teraz sa však ešte ku všetkému dozvedajú, že jeden z nich má byť povýšený. Bitka sa rozbieha naplno a Lucy je odhodlaná nevzdať sa, aj keď sa jej táto hra začína vymykať z rúk. Možno že k Joshuovi zas takú veľkú nenávisť necíti. Možno ani on k nej. Možno je od vášnivej nevraživosti k láske prekvapivo blízko.

Nelíbánky (Christina Lauren)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-knihaangličtina, angličtina e-kniha

V šiestich rokoch Olive uviazla v automate na hračky a museli ju vyslobodiť hasiči. Zasiahol ju blesk, uštipol ju štrkáč a zoznam pokračuje. Pred pár týždňami prišla o prácu a nemôže si nájsť inú. A za to, že teraz letí na Havaj, môže katastrofálna nevoľnosť z jedla, ktorá zničila svadba jej sestry a ktorej ako jediná unikla vďaka svojej potravinovej alergii. Presnejšie povedané, unikli dvaja. V tomto lietadle vedľa nej sedí ženíchov brat Ethan. Príťažlivý chlap, ale inak ten najprotivnejší akého svet zrodil. To teda budú nemedové týždne! 

 

Spolubývajúca (Beth O’Leary)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina

Tiffy Moorová si po nepríjemnom rozchode s priateľom hľadá nové bývanie. Čo najrýchlejšie a čo najlacnejšie. Lenže ponúkané londýnske byty sú príliš drahé a so svojím nízkym príjmom pomocnej editorky si ich nemôže dovoliť. Je taká zúfalá, že odpovie na inzerát, v ktorom sa hľadá spolubývajúci. Leon pracuje na nočné zmeny v hospici a byt vtedy nepotrebuje. Tiffy by ho teda mohla využívať v noci aj cez víkendy. Leon bude doma len v čase, keď sa ona bude zdržiavať v práci. V skutočnosti sa teda nikdy nemusia stretnúť. Tiffy a Leon si začnú nechávať odkazy – najprv o tom, kedy sa odvážajú odpadky, postupne sú však odkazy srdečnejšie, jeden druhému nechávajú jedlo či koláče, debatujú o všeličom možnom. Hoci sú rozdielni, čoskoro sa spriatelia. A možno medzi nimi vznikne aj niečo viac.

Second First Impressions (Sally Thorne)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Ruthie Midona má dvadsaťštyri a je plne oddaná svojej práci v luxusnej dôchodcovskej dedine. Teddy Prescott je prakticky alergický na tvrdú prácu. Keď sa stane najnovším zamestnancom dediny dôchodcov, Ruthie nie je vôbec ohromená. Posledná vec, ktorú potrebuje, je rozptýlenie a to také dráždivé. Ibaže Teddy sa ju možno chystá prekvapiť. Mohol by byť Teddy oveľa viac než len nevítaným rozptýlením? 

You and Me on Vacation (Emily Henry)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Dvaja najlepší priateľa. Desať letných výletov. Ich posledná šanca zamilovať sa. Pred 12 rokmi sa Poppy a Alex prvý krát stretli. Nenávideli sa navzájom. Pred 11 rokmi sú nútení zdieľať cestu domov z vysokej školy a na jej konci sa vytvorí priateľstvo. Pred 7 rokmi sa príliš opijú a v New Orleans si takmer dajú vytetovať rovnaké tetovania. Toto leto Poppy požiada Alexa, aby sa k nej pridal na posledný výlet. Výlet, ktorý určí zvyšok ich života. 

If I Never Met You (Mhairi McFarlane)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Keď Laurie odhodí jej osemnásťročný partner, je zaslepená. Nielenže sa cíti ponížená, ale ešte musia aj spolupracovať. Keď sa zasekne vo výťahu s pekným kolegom Jamiem, vymyslia plán na dokonalý romatický vzťah. Pomsta bude sladká. Ak je predstieranie lásky také jednoduché ako viete, že nie je skutočné? Nemôžete si zlomiť srdce vo falošnom vzťahu – však? 

Just Like You (Nick Hornby)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Osoba, s ktorou ste, je ako vy: rovnaký pôvod, rovnaký vek, rovnaké záujmy. Dokonalá zhoda. A je to katastrofa. Potom, keď to najmenej čakáte, stretnete niekoho nového. Zdá sa, že nemáte nič spoločné, a predsa vám to nejako pripadá úplne správne. Brilantný, nežný, ale aj brutálne vtipný nový román Nicka Hornbyho sa dostáva k jadru toho, čo znamená prekvapivo a bezhlavo sa zamilovať do toho najlepšieho možného človeka – do niekoho, kto vôbec nie je ako vy. 

Never Always Sometimes (Adi Alsaid)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nikdy nerandí so svojím najlepším priateľom. Buď vždy originálni. Niekedy sú pravidlá na to, aby sa porušovali. Najlepší priatelia Dave a Julia boli rozhodnutí, že nikdy nebudú klišé stredoškolákmi. Dokonca si napísali svoj vlastný zoznam „Nikdy neurobíme“, kde sa zaviazali, čo nikdy neurobia na strednej škole. Ale Dave má tajomstvo porušil pravidlo č. 8, nikdy po niekom ticho netrúfli po celú strednú školu. Takže keď Julia impulzívne navrhne, aby urobili každú vec na zozname, Dave s radosťou súhlasí. 

Nevesta na skúšku (Helen Hoang)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina

Romantický príbeh lásky, ktorá prestupuje hranice medzi štátmi a rúca všetky zábrany srdca. Khai Diep necíti takmer nič. Cíti podráždenie, keď mu ktosi premiestni veci, alebo spokojnosť, keď do posledného centa sedia účtovné knihy, ale nezažíva veľké, dôležité city ako láska či žiaľ. Esme Tranová, dievča americko-vietnamského pôvodu, žijúce v slamoch Hočiminovho mesta, mala odjakživa pocit, že nikam nepatrí. Keď sa jej naskytne príležitosť vydať sa za Američana, chopí sa jej ako prepotrebnej možnosti zmeniť život svojej rodine.

Letní sázka (Emily Henry)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha,angličrina, slovenčina

Augustus Everett je uznávaný autor klasických románov. January Andrewsová píše romantické príbehy. Zatiaľ, čo jej príbehy končia happy endom, jeho knihy vrcholia tragickou smrťou alebo syndrómom vyhorenia všetkých hrdinov. January prichádza do novo zdedeného domu na brehu Michiganského jazera a jej novým susedom sa stane práve Gus, bývalý spolužiak z vysokej školy, s ktorým celé roky štúdia súperila. Rýchlo, ale zistí, že toho majú spoločného oveľa viac než si myslela, ako napríklad obaja majú problém dopísať svoju knihu. A tak sa  zrodí stávka.

Pro sebe jak stvořeni  (Sarah Hogle)

Kútpe teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Naomi Westfieldová má toho najdokonalejšieho snúbenca. Nikdy sa nehádajú a za tri mesiace si pri okázalom obrade majú povedať svoje áno. Lenže Naomi má Nicholasa Rose až po krk. Naomi chce z sobáša vycúvať, má to ale háčik: ten, kto vzťah ukončí, sa bude musieť vysporiadať s úhradou všetkých účtov za zmarenú svadbu. Keď Naomi zistí, že Nicholas je na tom podobne, začne boj kto s koho plný naschválov, kanadských žartov a emočných výlevov. 

 

Nevinný záskok (Lizzy Dent)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha,angličtina

Birdie a Heather sú najlepšie kamarátky a spolubývajúcej. Heather je zodpovedná a má v živote jasno. Birdie je tak trochu šialenejšia a nevie, čo so sebou. Keď sa Heather prekvapivo vydá za novou láskou do Talianska a zruší tak vysnívanú letnú prácu someliérky v Škótsku, rozhodne sa za ňu Birdie zaskočiť. Veď, čo na tom môže byť tak zložitého? K mäsu červené, k rybe biele …Dokáže, ale obalamutiť bohatých zákazníkov pri servírovaní vína, ktorému na rozdiel od svojej spolubývajúcej ani za mak nerozumie? 

People We Meet on Vacation (Emily Henry)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Dve najlepšie kamarátky. Desať letných výletov. Posledná šanca zamilovať sa. Poppy a Alex. Alex a Poppy. Nemajú nič spoločné. Ona je divoká a on nie. Ona túži cestovať a vidieť svet; on radšej ostane doma s knihou. A odkedy raz zdieľali auto domov zo školy, sú najlepšími priateľmi. Väčšinu roka žijú ďaleko od seba, ale každé leto, celých desať rokov, absolvovali jeden úžasný týždeň spoločnej dovolenky. Až na dva roky dozadu, keď všetko pokazili. Odvtedy sa nerozprávali. No Poppy sa to snaží napraviť a presviedča ho aby posledný krát šli na spoločnú dovolenku.  

 The Road Trip (Beth O’Leary)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, slovenčina

Addie a jej sestra sa chystajú vydať na cestu na kamarátkinu svadbu na vidieku v Škótsku. Zoznam skladieb je naplánovaný a občerstvenie je zbalené. Ale krátko po tom, čo vyrazili, do ich zadnej časti narazilo auto. Vodičom nie je nikto iný ako Addiin bývalý Dylan, ktorému sa vyhýba od ich traumatického rozchodu pred dvoma rokmi. Dylan a jeho najlepší kamarát sa tiež chystajú na svadbu a Addie nemá inú možnosť, len im ponúknuť odvoz, nakoľko ich auto ne nefunkčné. Stihnú svadbu včas? A čo je dôležitejšie, je toto naozaj koniec cesty pre Addie a Dylana? 

www.martinus.sk

Related Posts

2 thoughts on “14 románov, ktoré si nenechajte ujsť

Comments are closed.