Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, kde sú v hlavnej úlohe kníhkupectvá (3.časť)

Top knihy o kníhkupectvách

Máme tu poslednú časť v našej sérií o knihách, kde sa dobrodružstvá odohrávajú práve v kníhkupectvách.

martinus.sk

Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí (Eric de Kermel)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Román o krásnych knihách, ich čitateľoch a malebnom mestečku na juhu Francúzska. Natália a Nathan majú dve dospelé deti a sú vo veku, kedy uvažujú o začiatku novej životnej etapy. Rozhodnú sa, že opustia Paríž a vydajú sa do pôvabného stredovekého mestečka Uzѐs na juhu Francúzska. Natália tam objaví malé kníhkupectvo, ktoré ju očarí natoľko, že sa rozhodne splniť si svoj dávny sen. Kúpi si ho a konečne môže naplno tráviť čas so svojimi milovanými knihami a ich čitateľmi. Vďaka svojej láskavosti, empatii a pozitívnemu prístupu k životu si Natália veľmi rýchlo získava srdcia návštevníkov obchodíka a postupne sa stávajú jej priateľmi. 

Knihkupectví na Riverside Drive (Frida Skybäck)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Charlotte je príliš mladá na to, aby bola vdovou, príliš mladá na to, aby stratila milovanú osobu. Jediné, čo jej pomáha prekonať ťažké životné obdobie, je jej úspešné podnikanie, ale ani to už jej neprináša skoršiu radosť. Potom však dostane nečakanú správu. Zdedila dom v Londýne po tete, ktorú sotva poznala. A spolu s ním aj kníhkupectvo. Charlotte, rozhodnutá dom predať, odletí do Anglicka, kde sa zdá, že Riverside Kníhkupectvo s excentrickým personálom už nemožno zachrániť pred krachom. Ale napriek skutočnosti, že Charlotte nevie nič o tom, ako prevádzkovať kníhkupectvo, začína si k spurným spolupracovníkom pestovať priateľský vzťah.

Sejdeme se v knihkupectví (Amy Meyerson)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Miranda Brooksová milovala svojho strýka Billyho a jeho výstredné kníhkupectvo. Lenže v deň jej dvanástich narodenín sa niečo stalo.Billy sa pohádal s jej matkou a záhadne zmizol zo života ich rodiny. Miranda o ňom nemá žiadne správy, kým sa o šestnásť rokov neskôr nedozvie, že jej strýko nedávno zomrel a zanechal jej neobvyklé dedičstvo – svoje kníhkupectvo, ktoré je na pokraji bankrotu kde ju čaká aj odhalenie rodinného tajomstva. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Príbeh zabudnutého kníhkupectva (Petronela Križanová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina

Ako vyzeral knižný trh na území Bratislavy v období osvietenstva? Čo všetko ho formovalo? Akými zmenami prechádzal? To všetko zodpovie príbeh jedného z úspešných bratislavských vydavateľstiev a kníhkupectiev, ktoré pôsobili na uhorskom knižnom trhu. Bohato ilustrovaná monografia „Príbeh zabudnutého kníhkupectva. Anton Löwe (1770-1799) prezentuje jedinečný výskum dejín knižného trhu zasadený do kontextu kultúrnych a všeobecných dejín vtedajšej Bratislavy.

Do You Read Me? (Marianne Julia Strauss)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Ponorte sa do stránok tejto výkladnej skrine niektorých z najkrajších, najinovatívnejších a najúspešnejších kníhkupectiev na celom svete. Kníhkupectvá sú silné miesta so slobodou ponoriť sa hlboko do svojho výklenku, od varenia po kreslené filmy, architektúru až po anarchiu. Kníhkupectvá sú všeobecne uznávané ako trh vedomostí, zvedavosti, inšpirácie a zábavy. Podporujú tiež komunikáciu a toleranciu naprieč kultúrami a stali sa destináciami pre miestne komunity aj cestovateľov. Táto kniha hľadá tie najinovatívnejšie a najkrajšie kníhkupectvá, ktoré to dosiahli, zdieľajú svoje koncepty a oslavujú knižnú kultúru vo všetkých jej nádherných podobách.

Seven Kinds of People You Find in Bookshops (Shaun Bythell)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Za dvadsať rokov za pokladňou v kníhkupectve vo Wigtowne sa Shaun Bythell stretol takmer so všetkými druhmi zákazníkov – od očarujúcich, erudovaných a hlboko zarytých až po výstredných, nadýchaných a možno aj rozkrádaných. V tejto knihe opisuje svoje skúseností do vrúcnej a vtipnej knihy, ktorú si určite zamilujete. 

Knihkupectví ztrát a nálezů (Susan Wiggs)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Keď sa Natalie Harperová v dôsledku tragickej udalosti stane majiteľkou kníhkupectva a taktiež sa začne starať o svojho dedka, ktorý má problémy so zhoršujúcou sa pamäťou, nemusí sa dlho rozhodovať, čo dostane prednosť. Jej plán kníhkupectva predať, aby mala z čoho hradiť starostlivosť o deduška, jej však neprejde. Nielenže starý otec prežil celý život v dome, v ktorom sa obchod nachádza, ale je aj jeho jediným právoplatným majiteľom – a predať ho odmieta. 

Midnight at the Bright Ideas Bookstore (Matthew Sullivan)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Čo robíte, keď sa život, ktorý ste si starostlivo vybudovali, rozpadne? Lydia Smith žije pokojný život, ktorý trávi v spoločnosti svojich kolegov a zákazníkov v kníhkupectve, kde pracuje. Keď sa však v kníhkupectve obesí mladý a tajomný štamgast Joey Molina a na stránkach svojich kníh zanechá Lýdii ukryté tajné odkazy, jej svet sa začne rúcať. Prečo to Joey urobil? Čo vedel? A, čo to má spoločné s Lýdiou?

martinus.sk

Related Posts