Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, kde sú v hlavnej úlohe kníhkupectvá (1.časť)

Kníhkupectvá v knihách

Nie je nič, čo milujeme viac ako knihy o knihách, ale špeciálne miesto v našom srdci majú knihy o kníhkupectvách. Prečo? Pretože snom každého milovníka kníh je vlastniť kníhkupectvo pre seba! Aj keď to pre väčšinu ľudí to nemusí byť dosiahnuteľný cieľ, v týchto príbehoch môžeme aspoň zažiť vzostupy a pády predaja kníh. Bez ohľadu na to, aký žáner preferujete, myslíme si, že nižšie nájdete knihu o kníhkupectvách, ktorú si zamilujete! A najlepšie na tom je, že toto je len prvá časť zoznamu. 

martinus.sk

Příběhy opředený život A. J. Fikryho  (Gabrielle Zevinová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, angličtina

Na odľahlom ostrove Alice v štáte Massachusetts majú síce kníhkupectvo priamo na hlavnej, ale spoločenský ani kultúrny život sa tu okolo neho rozhodne netočí. Majiteľ A. J. Fikry by sa sám ochotne označil za mrzutého a snoba od doby, keď pri autonehode prišiel o manželku. Ďalšia rana osudu príde, keď ho neznámy zlodej pripraví o jediný cennejší majetok, vzácny výtlačok Poeových raných básní. Nečakane je to však práve krádež, čo dá Fikrymu prvý impulz, aby sa pomaly odrazil od dna – a keď potom jedného dňa nájde medzi regálmi mimoriadne výrečné, nevšedne bystré a úplne bezprizorné dvojročné dievčatko, jeho život sa definitívne obráti naruby. 

Knihkupectví u osamělých srdcí (Annie Darlingová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, angličtina

Posy Morlandová má v živote jednu veľkú zodpovednosť, jednu veľkú lásku a jedno veľké trápenie. Tým prvým je pätnásťročný brat, o ktorého sa už roky stará, tým druhým romantická literatúra a tým tretím Sebastián Thorndyke, vnuk majiteľky kníhkupectva, kde Posy pracuje a býva. Všetko sa skomplikuje, keď jej majiteľka upadajúci obchod zanechá a Posy sa rozhodne zmeniť ho na prosperujúce kníhkupectvo špecializujúce sa na romantické čítanie. Ako to ale dosiahnuť, keď má okolo seba len skupinku podobne nepraktických knihomoľov, ako je sama, a navyše sa jej do práce i života neustále motá ten protivný Sebastián?

Láska v knihkupectví (Annie Darlingová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština

Verity Loveová je vášnivou fanynkou románov od Jane Austenovej. A tiež introvertkou v dnešnom svete plnom extrovertov. Aby do tohto sveta zapadla, predstiera, že chodí s Petrom – imaginárnym priateľom aby si okolie nemyslelo, že je divná, a netlačilo jej stále do nových vzťahov. Tento aranžmán jej, ako sa domnieva, perfektne vyhovuje… ale…nakoniec je všetko inak…

The Little Bookshop of Promises (Debbie Macomber)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Niekde medzi autonehodou a rozvodom prestala Annie Applegate veriť v šťastné konce. Teraz chce len zmiznúť a maličké mestečko Promise znie ako to pravé miesto. So svojimi kľukatými uličkami je to ideálne miesto, kde sa Annie môže schovať a otvoriť si kníhkupectvo, o ktorom vždy snívala. Až kým jej novo nájdený pokoj a ticho nenaruší Lucas, vdovec, ktorý sa vyrovná Annie ako najcynickejšej osobe v meste. 

Mohlo by vás zaujímať: 14 kníh, ak si chcete poradiť so strachom a úzkosťou

The Little Paris Bookshop (Nina George)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Na krásne zrekonštruovanej lodi na Seine vedie Jean Perdu kníhkupectvo; či skôr „literárnu lekáreň“, lebo tento kníhkupec má vzácny dar vycítiť, ktoré knihy ulahodia utrápeným dušiam jeho zákazníkov. Zdá sa, že jedinou osobou, ktorú nedokáže vyliečiť, je on sám. Od tej noci, keď jeho láska života pred 21 rokmi utiekla z Paríža a zanechala po sebe rukou písaný list, ktorý sa nikdy neodvážil prečítať, sa snaží vyliečiť si svoje zlomené srdce.

The Christmas Bookshop (Jenny Colgan)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Carmen vždy pracovala vo svojom miestnom obchodnom dome. Takže, keď sa nádherná stará budova nadobro zatvorí, je viac než trochu stratená. Keď jej sestra Sofia spomenie príležitosť v Edinburghu – roztomilé kníhkupectvo a voľnú izbu v jej dome – Carmen sa zdráha, nikdy nebola veľmi dobrá v prijímaní pomoci. Ale keďže nemá veľa možností, čoskoro sa ocitne v zasneženom meste len mesiac pred Vianocami.

Posledné kníhkupectvo v Londýne (Madeline Martin)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Nadčasový príbeh o strate, láske a sile literatúry. August 1939 – Hitlerove vojská postupujú Európou a na prepuknutie vojny sa pripravuje i Londýn, do ktorého sa prisťahovala hlavná hrdinka Grace Bennettová, čím si splnila svoj celoživotný sen. Nečakala však, že veľkomesto ju privíta protileteckými krytmi, vrecami s pieskom a zatemnenými oknami. Jedného dňa však do kníhkupectva vstúpi šarmantný letecký dôstojník George, vďaka ktorému Grace v sebe postupne objaví lásku ku klasickým románom a začne z nich čerpať toľko potrebnú nádej. Počas dlhých mesiacov neľútostného bombardovania Londýna Nemcami Grace zistí, že knihy dokážu pevne zomknúť celú komunitu. Aj tie najťažšie chvíle sa im tak podarí prekonať spôsobom, o akom sa jej nikdy ani nesnívalo.

Knihkupectví poslední naděje (Emily Blaine)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Sára prevádzkuje kníhkupectvo v malej obci v kraji Charente a s peniazmi sotva vyjde. Medzi náladovým potrubím v dome, schátranými stenami a jej notorickou neschopnosťou prestať nakupovať všetky antikvárne knihy, ktoré jej prídu pod ruku, sú na tom jej financie dosť zle. Takže, keď jej kamarát ponúkne prekvapivú, ale veľmi výnosnú obchodnú dohodu, príliš neváha a súhlasí. Dojemné stretnutie dvoch ľudí, ktorí sú úplnými protikladmi, ale spája ich jedna túžba: žiť svoje sny. 

 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Knihkupectví pana Livingstona (Monica Gutierrez Artero)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Mladá archeologička Agnes Martíová sa z rodnej Barcelony presťahovala do Londýna v nádeji, že nájde prácu v jednom z britských archeologických múzeí. Keď sa však po niekoľkých mesiacoch neúspešného hľadania chystá sklamane vrátiť domov, pri melancholickej prechádzke štvrtí Temple zablúdi do útulného kníhkupectva Moonlight Books. Majiteľovi Edwardovi Livingstonovi sa bystrá dievčina ihneď pozdáva, a tak ju zamestná ako svoju pomocníčku. Hoci sa Agnes nevzdáva svojho archeologického sna, čoskoro prepadá kúzlu onoho obchodu aj jeho stálych návštevníkov. 

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru (Robin Sloan)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, čeština, angličtina

Veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami.  Zdá sa, že kníhkupectvo je len zásterkou niečoho väčšieho.

 

www.martinus.sk

Related Posts