Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy po pozretí show „Wednesday“

Knihy, ak ste videli show na Netflixe „Wednesday“ a chcete viac

Interent je plný Wednesday, novej show na Netflixe. Ak ste, ako my a pozreli ste to za jeden deň, tak určite nemáte dosť. My nie, a preto sme pripravili tento zoznam kníh ak sa vám Wednesday páčilo rovnako ako nám. Knihy na zozname sú z rôznych kategórií, takže každý si príde na svoje.

martinus.sk

Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové (Calliope Glass, Alexandra West)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Obľúbené strašidelné citáty a desivé príbehy hrôzostrašnej dievčiny. Kniha je nevyhnutnou príručkou pre každého gotika aj fanúšika Addamsovej rodiny. Upozorňuje na najdôležitejšie romány, básne, divadelné hry a filmy v žánri gotiky za posledných päť storočí. Kniha vás presvedčí, že tajuplný svet nadprirodzena v rozličných podobách, ktoré treba poznať, presakuje na povrch celej zemegule. Temná klasika, ktorú možno nepozná ani vaša učiteľka slovenčiny, je zdrojom inšpirácie a kľúčom k pochopeniu jednania výstredne zamurovanej Wednesday Addamsovej a jej rodiny.

Smrtící vzdělání (Naomi Novik)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha, slovenčina

Škola mágie, ako žiadna iná. Do tejto čarodejnej strednej by ste chodiť nechceli: namiesto profesorov tu vyučuje drsnými metódami sama škola a na každom kroku číha zlý tvor, takže jediná sekunda nepozornosti vás môže stáť život. A tam sa tí dvaja stretnú: Galadriel, ktorú škola systematicky pripravuje na dráhu najdesivejšej čiernej čarodejnice sveta, a Orion, syn jednej z najvplyvnejších kúzelníckych rodín, školský hrdina a ochranca slabých. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Atlasova šestka (Olivie Blake)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština audiokniha, angličtina

Alexandrijské spoločenstvo stráži stratené vedomosti najväčších starovekých civilizácií a je najvýznamnejšou tajnou spoločnosťou magických akademikov na svete. Tí, ktorí si vydobyjú miesto medzi Alexandrijčanmi, si zabezpečia moc, prestíž a život v bohatstve, o akom sa im ani nesnívalo. Každých desať rokov je vyvolených len šesť najvýnimočnejšie nadaných mágov a tí sa môžu uchádzať o zasvätenie. Vstúpte do posledného kola medzi týchto šiestich: Libby Rhodesová a Nico de Varona, nedobrovoľné polovice nepochopiteľného celku, podivuhodne ovládajú každý prvok fyzického sveta.

Mágové (Lev Grossman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Napínavý príbeh o mladom mužovi, ktorý praktizuje mágiu v reálnom svete. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na strednú školu, je stále obklopený fantasy príbehy, ktoré čítal ako dieťa, príbehy zasadenými do magickej krajiny menom Fillory. Predstavte si jeho prekvapenie, keď sa náhle nečakane dostane na veľmi tajnú, veľmi exkluzívnu školu kúziel v severnej časti New Yorku, kde získa skvelé vzdelanie v modernom čarodejníckom remesle. Ale kúzla Quentinovi neprinesú také šťastie a dobrodružstvo, o akom sníval. Ukazuje sa, že krajina Quentinových snov je oveľa temnejšia a nebezpečnejšia, než si vôbec dokázal predstaviť. Jeho detské sny sa stanú nočnou morou. 

Gallant (Victoria Schwab)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha   

Olivia Priorová je nemá sirota, ktorá vyrastala v dievčenskej škole a všetko, čo vie o svojej minulosti, pochádza z matkinho denníka – ktorý, ako sa zdá, sa končí šialenstvom. A potom príde list, čo ju volá domov – do Gallantu. No keď tam dorazí, nikto ju neočakáva. Ona však nemieni odísť zo sídla, v ktorom má prvý raz v živote pocit domova, a to aj napriek tomu, že jeho chodby sú plné nezreteľných prízrakov a bratranec Matthew sa k nej správa odmietavo. Olivia vie, že Gallant skrýva tajomstvá, a je odhodlaná ich odhaliť. Keď v správnu chvíľu prekročí rozpadajúci sa múr, nájde za ním miesto, ktoré je Gallantom – a súčasne ním nie je. Dom upadá, prízraky sú tu hmotné a všetkému vládne záhadný pán. Olivii sa ponúka možnosť pochopiť, čo zničilo celé generácie jej rodiny a odkiaľ možno pochádzal jej otec.

Kniha noci (Holly Black)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Vo svete Charlie Hallovej môžete zmeniť svoj tieň – len tak pre zábavu alebo z kozmetických dôvodov -, ale aj zvýšiť jeho moc a vplyv. Dokonca môžete zmeniť svoje pocity a spomienky, ale manipulácia s tieňmi niečo stojí, niekedy dokonca celé hodiny a dni vášho života. Váš tieň v sebe ukrýva všetko, čo má zostať ukryté – vaše druhé ja, ktoré má občas svoj vlastný život. Charlie je drobná podvodníčka, pracuje ako barmanka a najmä sa snaží udržiavať si odstup od mocného a nebezpečného podsvetia, v ktorom sa obchoduje s tieňmi. Keď sa však vráti hrôzostrašná postava z minulosti, jej život sa obráti naruby. Budúcnosť zrazu vyzerá prinajlepšom neistá – a prinajhoršom žiadna. Charlie je rozhodnutá prežiť!

Kluci ze hřbitova (Aiden Thomas)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Trans chlapec Yadriel by sa rád zavďačil svojej latinskoamerickej rodine, ktorá má problém prijať jeho rod. Aby im dokázal, že je pravý brujo, rozhodne sa s pomocou svojej sesternice a najlepšej kamarátky Maritzy vykonať rituál s cieľom vyvolať ducha ich zavraždeného bratranca. Niečo sa ale zvrtne a Yadriel namiesto neho vyvolá ducha Juliana Diaza – chlapca z miestnej strednej, ktorý nemal práve najlepšiu povesť. Yadriel by sa ho milerád zbavil, ale Julian nemieni odísť len tak. 

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Ransom Riggs)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina e-kniha, slovenčina audiokniha, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina, angličtina e-kniha

Napínavý fantastický príbeh umocnený strašidelnými dobovými fotografiamiHrozivá rodinná tragédia privedie šestnásťročného Jacoba na odľahlý ostrov pri pobreží Wallesu, kde objaví ruiny niekdajšieho sirotinca. Pri skúmaní opustených zákutí Jacob zistí, že deti slečny Peregrinovej, ktoré tam kedysi žili, boli nielen neobyčajné, ale mohli byť aj veľmi nebezpečné a ich odlúčenosť na opustenom ostrove nebola náhodná. Ba dokonca – nech to znie akokoľvek neuveriteľne – tie deti sú možno ešte stále nažive!

Mohlo by sa vám páčiť: 8 magických kníh na čítanie, ak máte radi Harryho Pottera

Deviaty spolok (Leigh Bardugo)
Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Niekoho ako Galaxy „Alex“ Sternovú by ste medzi prvákmi na Yalovej univerzite nečakali. Nedokončila ani strednú a naplno sa vrhla do sveta randenia s drogovými dílermi a oveľa, oveľa horších vecí. Dvadsaťročná Alex je navyše jedinou preživšou brutálnej viacnásobnej vraždy. Človek by povedal, že jej život sa skončil. Namiesto toho však dostane druhú šancu: začať zdarma navštevovať jednu z najprestížnejších svetových univerzít. V tom musí byť nejaký háčik, no nie?

Panstvo Soli a smútku (Erin A. Craig)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Annaleigh žije so sestrami, s otcom a nevlastnou matkou na osamelom panstve Highmoor na ostrove uprostred nepokojných morí. Kedysi bolo sestier dvanásť, dnes sú však veľkolepé sály panstva studené a prázdne, štyri životy nečakane vyhasli. Jedna smrť bola tragickejšia než druhá. Po okolitých dedinách sa šepká, že rodina je prekliata. Annaleigh klebetám neverí, ale zároveň pochybuje, že šlo o náhodné úmrtia. Ostatné sestry sa po nociach vykrádajú zo svojich izieb, aby tancovali na tajných báloch, v žiarivých črievičkách a hodvábnych róbach, až do úsvitu, a Annaleigh nevie, či sa k nim pridať, alebo im nebezpečné výlety vyhovoriť. Koniec koncov, s kým alebo s čím to vlastne tancujú?

Čarodějnice dřívější a budoucí (Alix E. Harrow)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

V roku 1893 sa už čarodejnice na svete nevyskytujú. Pokiaľ žena na sklonku 19. storočia hľadá aspoň štipku moci, môže ju nájsť len pri volebnej urne. Keď sa však sestry Eastwoodovej pripoja k hnutiu sufražetok Nového Salemu, začnú pátrať po prastarých rituáloch, vďaka ktorým by feministické hnutie mohli premeniť na hnutie čarodejnícke. Aby dosiahli svoj cieľ a prežili, musia oživiť zabudnuté zaklínadlá – len tak dokážu vzdorovať temným silám, ktoré im kráča v pätách.

The Book Eaters (Sunyi Dean)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Ukrytých v Anglicku a Škótsku žije šesť starých rodín jedákov kníh. Posledná z ich línií, existujú na okraji spoločnosti a živia sa diétou príbehov a legiend. Deti sú vzácne a ich počet sa zmenšil. Takže keď sa Devonovi Fairweatherovi narodí druhé dieťa, obávaný požierač myslí – zvrhlosť svojho druhu, ktorá nepohlcuje príbehy, ale mysle a duše ľudí – utečie skôr, ako sa z neho môže stať zbraň pre rodinu alebo ešte horšie.  

The Deathless Girls (Kiran Millwood Hargrav)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Gotická, opojná, feministická, temne provokujúca a hlboko romantická kniha. Hovorí sa, že smäd po krvi je ako šialenstvo a musia ho uhasiť. Aj s vlastnými príbuznými. V predvečer svojho veštenia, v deň, keď odhalí svoj osud, sú sedemnásťročná Lil a jej dvojča Kizzy zajaté a zotročené krutým Boyarom Valcarom, odvlečeným ďaleko od ich milovanej komunity. Lil, ktorá je nútená pracovať v drsných a nevľúdnych zámockých kuchyniach, sa upokojí, keď stretne Miru, spoluotročku, ku ktorej sa cíti priťahovaná spôsobom, ktorému nerozumie. Dozvie sa však aj o drakovi, tajomnej a hrôzostrašnej postave z mýtov a legiend, ktorá si berie dievčatá ako darčeky. 

If We Were Villains (M.L. Rio)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Oliver Marks si práve odsedel desať rokov za vraždu jedného zo svojich najbližších priateľov – vraždu, ktorú mohol alebo nemusel spáchať. V deň, keď ho prepustia, ho privíta detektív, ktorý ho uväznil. Detektív Colborne odchádza do dôchodku, ale skôr ako to urobí, chce vedieť, čo sa skutočne stalo pred desiatimi rokmi. Ako mladý herec študujúci Shakespeara na elitnom umeleckom konzervatóriu si Oliver všimol, že jeho talentovaní spolužiaci hrajú na javisku aj mimo neho rovnaké úlohy – darebák, hrdina, tyran, pokušiteľ – hoci Oliver sa cítil odsúdený byť vždy vedľajšou postavou v príbehu niekoho iného. Keď však učitelia zmenia obsadenie, dobromyseľná rivalita sa zmení na škaredú a hry sa nebezpečne prenesú do života. Keď dôjde k tragédii, jedného zo siedmich priateľov nájdu mŕtveho. Ostatní čelia svojej doteraz najväčšej hereckej výzve: presvedčiť políciu a seba, že sú bez viny. 

www.martinus.sk

Related Posts