Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy do lietadla

Rýchle čítanie do lietadla

Hľadáde rýchlu knihu, ktorú by ste si prečitali v lietadle cestou na dovolenku? Mnoho kníh nájdete aj na letisku a my sme pre vás taktiež pripravili zoznam kníh, ktoré sú do lietadla sko stvorené. 

Vieme, vieme: Neexistujú časopisy na tento účel? Nie pre bibliofilov. Rýchly let je pre nás ideálnou šancou dohnať rýchle čítania – ako sú tieto.


PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Niečo z kategórie beletria

Obyčejný týden (Miroslava Kaňková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Dick, úspešný tvorca počítačových hier, je sám so sebou nadmieru spokojný. Miluje adrenalín baseballových zápasov, čas trávení s kamarátmi a úspech u žien. Keď raz, ako skúsený hráč nedosiahne svoje, nakreslí si z urazenej ješitnosti animovanú milenku. V novom kybernetickom sa ponorí do erotických fantázií a nevšimne si, že sa mu postupne rozostruje hrana medzi virtuálom a realitou.

Julietta (Jan Kameníček)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Ide o impresiu, podobenstvo, ktoré veľmi výstižne zachytáva dusivú atmosféru pandemického uzavretia v našich tesných bytoch, hlavách a zvyklostiach. Ako už napovedá motto: To, čo je pre jedného dobro, pre druhého môže byť tým najväčším trestom. A tak sa dostávame do kozmu starnúceho muža, ktorý bol sám už pred pandémiou a teraz je miliónkrát osamelejší – pre dobro veci, totiž aby nezomrel na novú chorobu! Aké šialené, aké strašné, keď už celé roky hynie na chorobu starú ako ľudstvo samo – na samotu.


Niečo z kategórie skutočného života

Poriadok v hlave (Martin Poliačik, Linda Lančová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

„Ak si chceš upratať v živote, musíš si najprv upratať v hlave,“ píše Martin Poliačik v úvode knihy Poriadok v hlave. So spoluautorkou Lindou Lančovou pripravili prehľadného a názorného sprievodcu kritickým myslením, ktorý vás naučí, ako postaviť argument, ako sa správne pýtať, ako kritizovať či ako prezentovať svoje myšlienky. A ako dosiahnuť nielen to, aby s vami ľudia súhlasili, ale najmä to, aby pochopili vaše postoje a východiská. Pretože tak ako hovorí názov jednej z 26 kapitol, niekedy je úsmev po stretnutí viac ako dobre dohodnutý obchod.

Milenky žien (Laura Filipi)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Milenky žien je poviedková kniha o ženách, ktoré sa milovali so ženami. Krásne a jemne spracované erotické príbehy odhaľujúce bisexualitu. Laura Filipi vo svojej tvorbe odhaľuje svoj hlboký vzťah ku svojej ženskej láske Sáre a do svojej knihy pridala príbehy, ktoré napísala o iných ženách. Ich spoločnou črtou je, že takmer každá považuje milovanie so ženou za svoju prirodzenosť, rovnako ako s mužom. Zväčša majú svoju ženskú aj mužskú lásku.

martinus.sk

Niečo z kategórie detektíviek a trilerov 

Dráma na zámku (Maurice Leblanc)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina-ekniha

Na zámku Orsacq sa koná pravidelný lov, ktorý je výnimočnou udalosťou a hostia prichádzajú z rôznych oblastí Francúzska. Tohtoročný lov však bude výnimočný – Orsacq sa stane miestom zločinu. Je zločincom niekto z vysokopostavených hostí, alebo niekto z personálu? Táto ťažká otázka stojí pred vyšetrujúcim sudcom.

Maják (Zdeňka Martincová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Viktória Hrzánová to v živote nemala jednoduché. Stratila oboch rodičov, matka si navyše do hrobu vzala aj dôležité rodinné tajomstvo. Jediný človek, ktorý vie, čo sa pred rokmi odohralo, za svoje činy práve pyká. A tak sa Viktória rozhodne nastúpiť do mužskej väznice ako psychologička, aby sa stretla tvárou v tvár s mužom, ktorý zničil jej rodinu. Je ale pripravená spoznať pravdu?

Mohlo by vás zaujímať: 8 cestopisov, po ktorých si zbalíte kufre

Niečo z kategórie strašidelnejších

Život jako dým (Jü Chua)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Niekedy sa človek prebudí a chvíľu premýšľa, či to, čo práve zažil, bol sen, alebo skutočnosť. Hrdinovia deviatich poviedok čínskeho spisovateľa sú takej neistote vystavení často. Celkom bežne prekračujú zo sveta živých do sveta mŕtvych, to, čo sa im stane vo sne, je rovnako dôležité ako to, čo zažívajú v skutočnosti. Niekedy to berú s humorom, inokedy im pri tom behá mráz po chrbte. 

Studna (Marie Jakoubková)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Dovolenka, na ktorú sa nezabúda. Takto si to priali. Takto si to vysnívali. Priatelia zo strednej. Na štrnásť dní si prenajali chatku na Lipne. Dva týždne spoločných chvíľ, ktoré ich mali stmeliť ešte viac dohromady. Cieľ bol jasný – užívať si plnými dúškami. Denne sa opíjať a vstávať až na obed. Idylku však čoskoro naruší niekoľko náhod, ktoré perfektnú dovolenku postupne premenia na peklo a čo viac, razantne podlomia vzájomnú dôveru, ktorá medzi priateľmi vždy panovala, a o ktorú sa mohli kedykoľvek oprieť. Kto ale za všetkým v skutočnosti stojí? A na čo slúži studňa za domom?

Vzácný druh (Erik Hofstatter)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Aurel a Zora Schwartzovci sa snažia žiť pokojný manželský život. Lenže staré tajomstvo ich ovplyvní spôsobom, ktorý si ani jeden z nich nedokáže predstaviť. Zorina dcéra Livie sa ocitá v pasci, ktorá bola postavená dávno pred jej narodením. Pripravte sa kričať a zimomriavkam sa nevyhnete.

Sacculina (Philip Fracassi)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Malý rybársky čln, podivný kapitán a štyria muži, ktorí si chcú užiť výlet na more, aby oslávili, že sa jeden z nich práve vrátil z väzenia. V hlbinách mora sa však skrývajú doposiaľ nepoznané hrôzy…

Niečo z kategórie romantika

Liliana (Anna Szafrańska)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha 

Liliane je osemnásť, keď sa rozhodne začať samostatný, dospelý život. Proti vôli rodičov opustí rodný dom a odíde s Matejom, chalanom, ktorého oni odmietajú prijať. Čakajú spolu dieťa a Liliana verí, že budú šťastná, milujúca rodina. Opak je pravdou – choré dieťa, jeho závislosť a sklony k násilnému správaniu zničí Lilianin sen. Keď potom jednej osudnej noci ujde so synom v náručí pred Matejovými kumpánmi, ktorí ju chcú znásilniť, nájde útočisko pri Malvíne, mladej ženy, u ktorej už nejaký čas načierno upratuje, aby si privyrobila.

Dôvernosti (Domenico Starnone)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Sme posadnutí pohľadom iných, čerpáme z neho sebavedomie, je meradlom všetkých našich úzkostí. Robíme všetko preto, aby sme vyzerali čo najlepšie, aby naše ľúbostné vzťahy vyzerali čo najkrajšie, pričom vieme, že temnota nikdy nie je ďaleko. Stačí, aby jediný človek na svete poznal naše tajomstvá. Mladý muž a veľmi mladá brilantná žena prežijú búrlivý románik. Po jednej z hádok dostane Teresa nápad. „Povedz mi niečo, čo si ešte nikomu nepovedal,“ navrhne Pietrovi. „Takto budeme navždy spojení.“ Prirodzene, zakrátko sa rozídu. Pietro stretne Nadiu, ktorou je úplne očarený, no pár dní pred ich svadbou sa objaví Teresa a spolu s ňou tieň tajomstva ako varovanie: „Dávaj si pozor!“ 

 

S.ex (Barbora Belanská)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Dráždivé sexi poviedky mladej ženy, ktorá miluje život, slobodu a sex. S láskou či bez nej, ale vždy vášnivo. Intímna sonda do hlavy hrdinky, ktorá sa nehanbí povedať, že sex stojí jednoducho za to. Že jeho prítomnosť ju robí šťastnou a iba vtedy sa cíti živá. Že láska a sex vždy budú patriť k sebe, no vedia existovať aj oddelene. Presvedčte sa, že tieto krátke poviedky vás vyrušia a spôsobia jemné chvenie. Veď sú predsa o sexe.

Niečo z kategórie sci-fi a fantasy 

Rello (Annamária Horváthová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Paralelná realita sna odkrýva svoje záhadné náznaky. Strieda sa s roztrieštenými úlomkami skutočnosti. Viete si ich pospájať? Táto kniha vám ponúka puzzle. Ich vyskladaním sa priblížite k prekvapivo reálnej vidine. Násilie a strach mladej ženy o holý život sa prelínajú s jej vlastným svetom. Zrodil sa v jej snoch a ukrýva oveľa viac tajomstiev, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Dokáže zistiť, kam zmizla jeho neoddeliteľná súčasť? Vyvlečie sa z pazúrov smrti, ktorá jej čoraz viac dýcha na krk? Snívanie je totiž vládou zakázané. Povolené je len využívanie jeho alternatívy, ktorá bola vytvorená na účely vlády. 


PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Related Posts