Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, ktoré vám pomôžu zlepšiť komunikáciu

Stáva sa vám, že niečo poviete, myslíte to veľmi dobre, no druhý človek to pochopí úplne inak? Obdivujete ľudí, ktorí sa postavia na pódium a začnú sebavedomo rozprávať? Vedia vás hneď od prvého momentu uchvátiť svojim rečníckym talentom? Alebo možno vám stačí, ak si budete vedieť vykomunikovať nezrovnalosti so šéfom. Nezávisle od toho, ako skvelé sú vaše nápady, často sa stretávajú s nepochopenim ak zvolíte zlý štýl komunikácie. Komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia. Je to všetko o komunikácií. Prinášame vám zoznam top kníh, ktoré vám pomôžu posunúť vašu komunikáciu na ďalší level.

martinus.sk

Nepristúp na kompromisy (Chris Voss, Tahl Raz)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, čeština audiokniha, angličtina, angličtina e-kniha

Chris Voss ako člen špeciálneho tímu FBI a expert na medzinárodné vyjednávania sa zúčastňoval na záchrane rukojemníkov v Spojených štátoch, na Strednom východe, Filipínach či Haiti. Teóriu vyjednávania skúmal celý svoj život, poznatky testoval v praxi a zhrnul ich do nových a komplexných pravidiel, vďaka ktorým nekompromisne, ale slušne a bez zbytočných prestreliek či obetí, dosiahnete všetko, čo chcete, či už je to zníženie nájmu, keď vám ho práve zvýšili, záchrana vlastnej firmy pred špekulantom či odkúpenie výnosnej nehnuteľnosti.

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí (Dale Carnegie)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, čeština audioknihaangličtina

Dale Carnegie ponúka vo svojich knihách, ktoré sa stali svetovými bestsellermi, praktické návody, ktoré môžete začať používať hneď zajtra. Táto knižka hovorí o veľkom tajomstve správneho prístupu k ľuďom, ako urobiť dobrý dojem, viesť dialóg, ako si nenarobiť nepriateľov a získať si druhých na spoluprácu. Hovor ako TED (Carmine Gallo)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Nestačí mať skvelé myšlienky a nápady. Aby sme uspeli, musíme vedieť svoje nápady predať. To je zručnosť, ktorá otvára bránu k splneniu našich snov. Dobre zabalené a podané myšlienky môžu zmeniť svet. Niektorí ľudia sú v prezentácii svojich myšlienok výnimočne dobrí. A my ostatní sa to od nich môžeme naučiť. Táto kniha odhaľuje techniky najlepších TED rečníkov z celého sveta. Hovor ako TED poslúži každému, kto chce: – urobiť skvelú modernú prezentáciu na akúkoľvek tému, – šíriť zaujímavé nápady, – svojím prejavom „chytiť poslucháčov za srdce“, – hovoriť s väčšou sebaistotou a bez strachu, – dodať svojej prezentácii prirodzený spád.

Zásadné rozhovory (Kerry Patterson, Joseph Grenny, Ron McMillan, Al Switzler)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština

Zažívame ich všetci. Situácie, v ktorých ide o veľa a kde od toho, ako sa vyvinú, závisí naša budúcnosť, kariéra a duševná pohoda. Je preto paradoxom, že rozhodujúce momenty v našich životoch buď prehliadame, podceňujeme a neriešime, alebo čakáme, kým ich vyrieši niekto iný. Uznávaní školitelia a autori tejto knihy dlhé roky skúmali najschopnejších diskutérov – lídrov aj obyčajných ľudí, aby zozbierali základné pravidlá pre zvládanie rozhodujúcich rozhovorov.  Vytvorili tak jednotný a prehľadný systém, vďaka ktorému sa dokážete pripraviť na rozhodujúce momenty vo svojom živote, odstránite z rozhovorov negatívne emócie (svoje aj iných ľudí), vytvoríte takú bezpečnú a priateľskú atmosféru, v ktorej bude možné diskutovať o všetkom, budete sebaistí, presvedčiví, ale nie drsní.

Obklopený idiotmi v zamestnaní  (Thomas Erikson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha 

Ako si poradiť s idiotmi na pracovisku. Prečo je skutočné líderstvo také zriedkavé. Zažili sme to už všetci. Akoby ste boli každý z inej planéty. A aj keď ste doteraz nemali až takú smolu na nadriadeného, určite máte za sebou aspoň zopár nepríjemných prekvapení. Možno vám pristála na pleciach veľká zodpovednosť, no bez skutočných právomocí. Prípadne máte s nadriadeným odlišné osobnosti aj odlišné pracovné postupy. Alebo svojho šéfa považujete za stratený prípad. Dá sa to však riešiť.

Obtížné rozhovory (Douglas Stone) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Návod, ako konštruktívne (a úspešne) vyjednávať bez toho, aby sme boli zaťažení nadmierou stresu a vypätých emócií aj za predpokladu, že sme ku konfliktu viac či menej prispeli. Na početných príkladoch upozorňujú na „skryté míny“ pri vyjednávaní spočívajúcom či už v tvrdej argumentácii, jednostrannom presadzovaní svojich názorov či v používaní silových vyjednávacích metód. Kniha je určená nielen pre manažérov, podnikateľov, právnikov či profesionálnych vyjednávačov, ale aj pre všetkých tých, ktorí chcú zlepšiť svoje vyjednávacie schopnosti a komunikačné zručnosti.

www.martinus.sk

How to Tell Anyone Anything (Richard S. Gallagher)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nikto nemá rád, keď ho kritizujú. Keď je však potrebná spätná väzba, či už ide o šéfa, niekoho, koho riadime, alebo iného spolupracovníka, na úspešné odovzdanie správy sú potrebné skvelé komunikačné schopnosti. Naučíte sa ako poskytnúť jasné, konštruktívne, pozitívne správy, ktoré vytvárajú skutočné zmeny správania a výkonu.

Jak mluvit s kýmkoli o čemkoli (Leil Lowndes)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Spoločenskí, obľúbení, pozorní, vtipní, zaujímaví, vítaní, odvážni, uvoľnení… Ak máte pocit, že niektoré z týchto vlastností ešte len potrebujete získať, aby vaša konverzácia medzi ľuďmi neviazla, potom je táto kniha práve pre vás. Ako sa naučiť vystupovať v spoločnosti neznámych ľudí, ako pôsobiť sebavedome, a napriek tomu milo a ústretovo, ako vyvolať dobrý dojem – to všetko vám ukáže na jednoduchých príkladoch a pomocou 92 trikov autorka, skúsená odborníčka na ľudskú komunikáciu. 

martinus.sk

Related Posts