Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

8 magických kníh na čítanie, ak máte radi Harryho Pottera

martinus.sk

Mágové (Lev Grossman)

Dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Aj v tomto príbehu hlavný hrdina Quentin nepovažuje mágiu za skutočnú, až, kým jedného dňa nie je prijatý na exkluzívnu Univerzitu mágie v New Yorku. Zo začiatku tam prežíva tradičné študentské časy, avšak po čase zistí, že mágia mu prináša to, čo očakával. 

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Je to séria ako Harry Potter, ale pre dospelých. Témy sú oveľa viac dospelé, ale pre nadšencov je ešte veľa mágie, aby ste sa mohli tešiť ako my.

Nočný cirkus (Erin Morgensternová)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Cirkus prišiel bez varovania. Je jednoducho tu, včera tu nebol. Nazýva sa Le Cirque des Rêves a je otvorený iba v noci. A v zákulisí prebieha tvrdá súťaž – duel medzi dvoma mladými čarodejníkmi. 

Prečo túto knihu ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Je tu čarovný súboj, nádherný milostný príbeh a cirkus, ktorý vám roztoči hlavu.

Meno vetra (Patrick Rothfuss)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Príbeh rozprávaní v prvej osobe. Mladý človek, ktorý sa stal najznámejším čarodejníkom, akého svet kedy videl. Dielo vás vtiahne do tela a duše čarodejníka. 

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Je to príbeh chlapca, ktorý ide naprieč cestou za dospelosťou, chlapca, ktorý je čarodejník a príbeh rozpráva sám.

Nedaj sa! (Rainbow Rowell)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Hlavný hrdina Simon, je asi najhoršia voľba, keď sa stal vyvoleným. Polovica času nedokáže svoj čarovný prútik rozbehnúť a, keď sa mu to konečne podarí, tak začne niečo horieť. Jeho učiteľ sa mu vyhýba, jeho priateľka sa s ním rozišla a po škole behá monštrum, ktoré nosí jeho tvár.

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Príbeh je plný lásky, mystériá a napätia.

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (Ransom Riggs)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Nezabudnuteľný román, ktorý mieša beletriu a fotografiu v napínavom čítaní. Ako sa otvára náš príbeh, strašná rodinná tragédia uvádza 16-ročného Jakuba, ktorý cestuje na vzdialený ostrov na pobreží Walesu, kde objavuje rozpadajúce sa zrúcaniny domu Peregrine pre neobyčajných detí. Ako Jacob skúma opustené izby a chodby, je zrejmé, že deti boli viac než len zvláštne.

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Rozmanitosť postáv, nie síce priamo s magickými schopnosťami, ale ich život, ako taký je magický.

Společenství čarodějů (Trudi Canavan)

Dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Tak ako každý rok, tak aj tento sa čarodejníci zhromaždia, aby očistili mesto nežiaducich. Zahalený a skrytou mágiou, chodia mestom bezo strachu, kdenimi pohŕdajú až jedného dňa rozzúrené dievča, sotva viac ako dieťa, uvrhne kameň na nenávidených útočníkov a bez námahy prenikne do ich magického štítu.

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Je plnej mágie, nečakaných zvratov a krásnych postáv.

Učedník (Taran Matharu)

Dostupné v jazykoch:  čeština

Fletcher pracuje ako kováčsky učeň, keď zistí, že má zriedkavú schopnosť privolávať démonov z iného sveta. Vyhnaný zo svojej dediny za zločin, ktorý sa nespáchal, Fletcher musí cestovať s jeho démonom Ignatiom na akadémiu pre adeptov.

Prečo túto knihu, ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Priateľstvá, ktoré vznikajú z rôznych vrstiev  spoločnosti, nečakaní spojenci a rozhodnutie, ktoré ovplyvní všetko stojí na hlavnom hrdinovi.

Alchymista (Michael Scott)

Dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština

Príbeh je o najväčšom alchymistovi všetkých čias, ktorý aj 700 rokov po svojom narodení je stále nažive. Tajomstvo jeho dlhovekosti, skryté v knihe, ktorú sa snažia ukradnúť. A samozrejme ak by sa kniha dostala do nesprávnych rúk, asi viete, čo by sa stalo.

Prečo túto knihu ako fanúšikovia Harryho Pottera budete milovať? Pretože kniha je úžasná a zamilujete si ju ako prvý diel Harryho Pottera.

www.martinus.sk

Related Posts

2 thoughts on “8 magických kníh na čítanie, ak máte radi Harryho Pottera

Comments are closed.