Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, ktoré vám pomôžu pochopiť ľudskú hlúposť 

Ako povedal Einstein, „Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“ Ľudská hlúposť je všade okolo nás a mnohokrát sa aj my sami zachováme hlúpo a ani si to neuvedomujeme. Aby sme mohli proti ľudskej hlúposti bojovať, musíme ju najprv pochopiť.  A práve tieto štyri knihy vám s tým pomôžu.

martinus.sk

Obklopený idiotmi (Thomas Erikson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, slovenčina audiokniha,  čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Máte pocit, že všade stretávate samých idiotov? Vytáčajú vás ľudia a máte pocit, že ich reakciám a správaniu vôbec nerozumiete? Prečo je komunikácia s určitými ľuďmi bezproblémová a iní sú ako chmuľovia? Nie každý, komu nerozumiete, je nevyhnutne idiot. Prelomová metóda vám pomôže konečne porozumieť svojmu šéfovi, kolegom či životnému partnerovi, ba dokonca vlastným deťom. Táto prelomová metóda navždy zmení váš pohľad na ľudí. 

The Basic Laws of Human Stupidity (Carlo M. Cipolla)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Päť zákonov, ktoré potvrdzujú naše najhoršie obavy: hlúpi ľudia môžu a aj vládnu svetu. Od nepamäti mocná temná sila bráni rastu ľudského blahobytu a šťastia. Má globálne katastrofické následky a možno ju nájsť kdekoľvek od najvýkonnejších zasadacích miestností na svete až po miestnu krčmu. Toto je nesmierna silná sila ľudskej hlúposti. Ak ste sa niekedy pristihli, že ste zúfalí nad všadeprítomnou hlúposťou aj medzi tými „najintelektuálnejšími“ ľuďmi, potom je táto veselá, aktuálna a mierne alarmujúca kniha určená práve vám.

Prečo ľudia veria nezmyslom (Marek Jurkovič,  Vladimíra Čavojová, Ivan Brezina)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Viera v nezmysly sa prelína celými dejinami ľudstva. Ale až dnes má tak veľa nových podôb a názvov. Dezinformácie, propaganda, fakenews, konšpiračné teórie, hoaxy, trollovia, postfaktutálna doba, pseudoveda, šarlatáni. To sú len niektoré z výrazov, s ktorými sa stretávame čoraz častejšie. História pri ceste za poznaním je bohatá na ľudské omyly. Keď však hovoríme o postfaktuálnej dobe, hovoríme o tom, že badať ústup záujmu o pravdu. Nepodložené presvedčenia sa dnes šíria rýchlejšie ako kedysi a kým ich niekto uvedie na správnu mieru, škoda je už dávno napáchaná. 

The Psychology of Stupidity (Jean-Francois Marmion)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Konečne je hlúposť vysvetlená! A to práve v tomto diele. Hlúposť je všade okolo nás, od kolegov, ktorí neprestanú odpovedať na emaily ťuknutím „odpovedzte všetkým“, až po bývalých kamarátov zo školy, ktorí uverejňujú konšpiračné teórie na Facebooku. Ale aby sme mohli bojovať proti hlúposti, musíme ju najprv pochopiť. A pochopiť nám ju pomôže práve táto kniha.

The Laws of Human Nature (Robert Greene)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina, angličtina e-kniha

Toto je kniha pre vás, popisuje pochopenie pudov a motivácií ľudí, aj keď si ich sami neuvedomujú. Sme spoločenské zvieratá. Náš život závisí od našich vzťahov s ľuďmi. Vedieť, prečo ľudia robia to, čo robia, je najdôležitejším nástrojom, ktorý môžeme mať, bez ktorého nás ostatné talenty môžu doviesť len tak ďaleko. Či už v práci, vo vzťahoch alebo pri formovaní sveta okolo vás, kniha ponúka skvelú taktiku k úspechu, sebazdokonaľovania a sebaobrany. 

www.martinus.sk

Related Posts