Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

7 kníh, ktoré prerozprávali epický príbeh Rómea a Júlie

Kto nepozná tragický príbeh Rómea a Júlia snáď nežije ani na tejto planéte. Je to klasika, ktorú si mnoho autorov zobralo pod svoje pero a rozhodli sa príbeh prerozprávať. Na zozname nižšie nájdete mnoho príbehov zakázanej lásky, ktorých inšpirácia bol práve príbeh Rómeo a Júlia.

martinus.sk

These Violent Delights (Chloe Gong)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

V trblietavom Šanghaji sa prebúdza príšera. Krvavý spor medzi dvoma gangmi prechádza po uliciach červenou a zanecháva mesto v zajatí chaosu. V jej srdci je osemnásťročná Juliette Cai, ktorá sa vrátila, aby prevzala svoju úlohu hrdého dediča Scarlet Gang-siete zločincov vysoko nad zákonom. Ich jediným súperom pri moci sú Biele kvety, ktoré so sebou bojujú už celé generácie. A za každým pohybom je ich dedič, Roma Montagov, prvá láska Juliette. 

Júlia (Anne Fortierová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, čeština

Dvadsaťpäťročná Júlia od útleho detstva žije so sestrou dvojčaťom Janice u tety vo Virgínii. Vie o svojich talianskych koreňoch a miluje Shakespearove hry, ale dlho netuší, do akej miery je spätá s najslávnejšími milencami všetkých čias. Až záhadné dedičstvo – kľúčik od sejfu v starobylej budove sienskej banky – uvedie do pohybu sled strhujúcich udalostí, ktoré jej od základu zmenia život. Postupne sa ponára do príbehu svojej menovkyne Giulietty, ktorá sa v roku 1340 za mimoriadne dramatických okolností stretne s mladým šľachticom Romeom. Ich nešťastná láska prevráti stredovekú Sienu hore nohami a neskôr poskytne inšpiráciu mnohým generáciám básnikov a maliarov. Len nevedno, prečo jej najslávnejšie stvárnenie veľký Shakespeare preniesol do severotalianskej Verony.

All These Things Ive Done (Gabrielle Zevin)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Rodičia šestnásťročnej Anyi boli zavraždení, pretože jej otec bol hlavou notoricky známeho gangu podsvetia. Teraz je odhodlaná udržať seba a svojich súrodencov mimo tohto sveta. Príbuzní jej otca však nie sú takí nadšení, aby ich pustili. Keď je jej ex otrávený čokoládov, ktorú vyrába gang jej otca, ona je zadržaná za pokus o vraždu. A práve tu sa jej príbeh zamotá a zakázaná láska začina. 

Always Never Yours (Emily Wibberley)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Megan Harper je dievča predtým … rovnako ako Rosaline z Romea a Júlie. Každý jeden s jej vzťahov sa skončil rovnako, jej bývalý ju nahradil niekým dokonalým. Ale namiesto toho, aby plakala nad každým rozchodom, trávi čas svojimi dvoma vášňami: pokračovaním v  hľadaní ďalšieho vzťahu a réžiou divadla. Keď je Meghan pripísaná divadelná úloha Júlie, v inscenácii Rómea a Júlie stretne sa s Owenom Okitom, ctižiadostivým dramatikom. A tu sa začína jej príbeh. 

Proč jsi Romeo? (Susannah Erwin)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština e-kniha

Nelle prichádza do San Franciska, aby začala nový život. Na maškarnom bále, kde sa ocitne kvôli novej práci, strávi kúzelné chvíle s neznámym Pierotom, od ktorého však o polnoci zdesene utečie. Keď si totiž zložia masky, Nelle zistí, že sa práve bozkávala s Grayson Monkom, synom muža, ktorý kedysi podviedol jej otca. Ach Grayson, prečo si Romeo? Avšak tej narastajúcej príťažlivosti je ťažké odolať, najmä keď ich osud znovu privedie dohromady.

Milenci – Romeo a Júlia z Afganistanu (Rod Nordland)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: slovenčina, slovenčina e-kniha

Zakia bola Tadžička, Ali bol Hazár, ona sunnitská moslimka, on šiitský moslim. Odmala vyrastali ako nerozluční priatelia v odľahlej horskej provincii Bamján a ich priateľstvo sa postupne zmenilo na lásku. Zakiina rodina však mala s dcérou iné plány, a tak sa mladí odvážne vzopreli tradičným afganským zvykom aj islamskému právu. Zakia utiekla z domu a uchýlila sa do ženského útulku, ale tam sa nemohla vídať s Alim. Zaľúbenci sa preto opäť ocitli na úteku, ustavične prenasledovaní Zakiinou rodinou. 

Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština audiokniha

Mladý študent Pavol sa rozhodol vyraziť na príjemnú večernú prechádzku. Rozjímal pritom o dospelosti a svoje myšlienky chcel okoreniť cigaretou na lavičke v parku. Síce tam sedela nejaká smutná dievčina s kufríkom, ale s tou nebola žiadna kľudná reč. Mierne otrávený Pavol sa rozhodne nič neriešiť a vyfajčiť si ďalšiu cigaretku. Škrtne zápalkou … a náhle uvidí na jej kabátiku žltú hviezdu s nápisom JUDE. A začína sa nesmrteľný príbeh tragickej lásky z najtemnejších čias našej histórie. 

www.martinus.sk

Pre iné klasické príbehy, ktoré sú prerozprávané trochu inak kliknite na zoznam tu.

Related Posts