Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

10 kníh, ak sa chcete naučiť narábať s peniazmi a stať sa bohatými

Väčšina z nás má prácu, v ktorej trávime aspoň osem hodín. Každý deň prídeme do práce a pracujeme pre peniaze, avšak ak chceme naozaj zbohatnúť, musíme sa naučiť, čo to o peniazoch a, ako nechať peniaze pracovať pre nás. Tajomstvo bohatstva a úspechu nie je v tom, ako fungujú peniaze, ale v úrovni myslenia. Prinášame vám desať kníh, s ktorými by ste mali začať ak chcete zmeniť svoj život.

martinus.sk

Bohatý otec, chudobný otec (Robert T. Kiyosaki)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina,slovenčina e-kniha,čeština, čeština audio-kniha,angličtina

Kniha vyvracia mýtus, že vysoké príjmy z vás spravia boháča, spochybňuje predstavu o dome ako o majetkovej hodnote, ukazuje rodičom, prečo sa nemôžu spoliehať na to, že ich deti sa v škole naučia narábať s peniazmi, raz a navždy vysvetlí rozdiel medzi aktívom a pasívom, ukáže vám, čo učiť vaše deti, aby si v budúcnosti samy zabezpečili finančný úspech. Robert Kiyosaki zmenil spôsob myslenia o peniazoch desiatkam miliónov ľudí na celom svete. Preslávil sa svojím priamočiarym vyjadrovaním, dravosťou, odvahou a aj svojím postojom, ktorým sa stavia proti konvenciám. Hlavným dôvodom, prečo majú ľudia finančné problémy, je to, že v škole ich nikto neučil, ako s peniazmi narábať. Ľudia sa naučia, ako pracovať za peniaze, ale nenaučia sa, ako docieliť to, aby peniaze pracovali pre nich.

Najbohatší muž v Babylone (George S. Cloason)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, čeština audio-kniha, angličtina

Táto nadčasová klasika, ktorú zbožňujú milióny ľudí, obsahuje kľúč ku všetkému, po čom túžite a ku všetkému, čo chcete dosiahnuť. Odhaľuje tajomstvo, ako dosiahnuť osobný blahobyt. Nespočetnému množstvu čitateľov už pomohli slávne „babylonské podobenstvá, ktoré sú oslavované ako najväčšie z všetkých inšpiratívnych prác na tému sporenia, finančného plánovania a osobného blahobytu. Jazykom rovnako jednoduchým, ako je v Biblii vás tieto fascinujúce a poučné príbehy zavedú na bezpečnú cestu k prosperite a radostiam, ktoré k nej patria.

martinus.sk

Inteligentní investor (Benjamin Graham)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

V knihe najvýznamnejšieho investičného poradcu 20. storočia sa dozviete od najlepšieho „guru investovania“, ako sa ako investor, maklér alebo investičný poradca vyhnete závažným chybám a aké dlhodobo úspešné stratégie pri investovaní uplatniť. 

Warren E. Buffett knihu označil ako „zďaleka najlepšia kniha o investovaní, ktorá kedy bola napísaná“. 

Nadčasovo platné prístupy sú podané formou vhodnou pre laikov a sú doplnené o komentár uznávaného finančného analytika časopisu „Money“ Jasona Zweiga, ktorý aplikuje múdre rady, analytické prístupy a výstražné príbehy na dnešné trhové podmienky. 

Je to najdôležitejšou knihou, ktorú kedy prečítate o tom, ako dosiahnuť svojich finančných cieľov.

Náhodná procházka po Wall Street (Burton G. Malkiel)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina 

V tejto knihe sa naučíte základnú terminológiu burzy aj to, ako sa na nej pohybovať s pomocou ľahko pochopiteľných dlhodobo investičných stratégií, ktoré skutočne fungujú. Naučíte sa vyhodnocovať potenciálna návratnosť nielen akcií a dlhopisov, ale aj širokej škály investičných príležitostí. Tiež sa dozviete, ako si najlepšie naplánovať budúcnosť.

Mysli a zbohatni (Napoleon Hill)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština,angličtina, angličtina audio-kniha 

Kniha Mysli a zbohatni je jednou z najpredávanejších kníh všetkých dôb a je považovaná za absolútny základ všekých teórií, učení, štúdií, publikácií a kníh na tému úspechu. Vznikala vyše dvadsať rokov, počas ktorých sa jej autor zhováral, pozoroval a analyzoval správanie a premýšľanie najbohatších a najúspešnejších mužov tej doby. Jedna z najvýznamnejších kníh zaoberajúcich sa problematikou individuálneho úspechu v zmysle finančnej nezávislosti i duchovného bohatstva. Napriek tomu, že kniha Mysli a zbohatni bola prvý raz publikovaná v roku 1937, návod, ako sa „preprogramovať“ na úspech a zarobiť toľko peňazí, koľko si želáte, zhrnutý do trinástich krokov, je aktuálny aj v 21. storočí.

Jak myslí bohatí (Steve Siebold)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Táto kniha nie je ani tak o peniazoch ako o spôsobe myslenia. Každá kapitola prezentuje ponaučenie, ku ktorému autor dospel počas 26 rokov rozhovorov s najbohatšími ľuďmi sveta. Rozdiely, akým funguje myslenie strednej triedy a milionári, sú často extrémne. Tajomstvo bohatstva a úspechu nie je v tom, ako fungujú peniaze, ale v úrovni myslenia. 

 „Až si toto osvojíte, váš potenciál zarábať peniaze bude bez hraníc, hovorí autor Steve Siebold a dodáva: „Robil som rozhovory s bohatými ľuďmi, pretože som sám chcel byť bohatý. Zistil som, že, aby som zbohatol, musím sa naučiť, ako bohatý človek myslieť. Nebuďte ohromení ani zastrašení či už mojím úspechom alebo úspechom niekoho iného. Môžete urobiť to isté. Táto kniha bude vaším sprievodcom. „

Štvorhodinový pracovný týždeň (Timothy Ferriss)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Nepremrhajte celé dni v práci. Životný štýl, keď mladý človek len drie a skutočný život odkladá na dôchodok, je dnes už prežitok, tvrdý autor. Vo svojej knihe vysvetľuje, že luxusný životný štýl, ktorí si pred dvadsiatimi rokmi užívali len milionári, je dnes dostupný každému. Stačí len využiť všetky moderné možnosti. Tim Ferriss sa tajomstvám Novodobých boháčov učil viac, ako päť rokov. Táto rýchlo sa rozširujúca kultúra združuje členov, ktorí prestali neustále odkladať vlastný život na potom a vyznávajú novú filozofiu času a mobility. Pomocou nej si vybudovali luxusný životný štýl tu a teraz. Či ste prepracovaný zamestnanec alebo podnikateľ uväznený vo vlastnej firme, táto kniha vám poslúži ako kompas v revolučnom novom svete.

Ako sa zbaviť starostí a začať žiť (Dale Carnegie)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština audio-kniha, angličtina

Starosti vyciciavajú z človeka energiu a nedovoľujú mu premýšľať. Môžeme urobiť niečo, aby sme sa ich zbavili? Dale Carnegie v tejto knihe dokazuje, že je to možné. Ponúka overené techniky, ktoré už miliónom ľudí na celom svete pomohli zmeniť ich život. Pomocou praktických návodov sa aj vy naučíte riešiť problematické situácie, využiť kritiku vo svoj prospech či vyhnúť sa citovému rozrušeniu. Autor vám poradí, ako si vypestovať duševný postoj, z ktorého pramení pokoj a šťastie, ale aj pracovné návyky, ktoré pomáhajú zabraňovať únave.

I Will Teach You to Be Rich (Ramit Sethi)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Ak si myslíte, že finančná nezávislosť je mimo váš dosah, zamyslite sa znova. Kniha vás naučí, ako efektívne spravovať svoje financie, ako búrať svoje dlhy, lepšie šetriť a vyťažiť zo svojich bankových účtov maximum, kreditné karty a investície.

Money: Master the Game (Tony Robbins)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Založené na rozsiahlom výskume a individuálnych rozhovoroch s viac ako 50 najlegendárnejšími finančnými expertmi na svete – od Carla Icahna cez Warrena Buffetta až po Jacka Bogle a Steva Forbesa. 

V knihe sú využívané metafory a príbehy na ilustráciu tých najzložitejších finančných konceptov – vďaka čomu sú jednoduché a uskutočniteľné. A nezáleží aký máte momentálny príjem, zbohatnúť môžu všetci. Táto kniha poskytuje neoceniteľné informácie a základné postupy, ktoré vám pomôžu dať do poriadku váš finančný dom. Je to kniha, na ktorú milióny ľudí čakali.

www.martinus.sk

Related Posts