Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

9 lídrov, o ktorých je dobré niečo vedieť 

Nedávno sme vám priniesli, zoznam kníh, kde sme vám predstavili ženy, ako svetové líderky a dôkaz, prečo sú pre líderstvo stvorené. Teraz vám prinášame knihy, ktoré vám priblížia lídrov mužského pohlavia.

martinus.sk

Dokonalý soudruh Kim Čong-un (Anna Fifield)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, angličtina

Viete, že Kim Čong-un vedel v ôsmich rokoch riadiť nákladné auto? A pri streľbe z pištole trafí žiarovku na 100 metrov? Takéto aj ďalšie perly prináša občanom KĽDR tamojšia štátna propaganda, ktorá musela aj okolo najmladšieho pokračovateľa vládnucej rodiny vytvoriť mýtus dokonalosti, mýtus nositeľa posvätnej krvi z hory Pektusan. Skúsená americká novinárka Anna Fifield predkladá jedinečný a brilantný pohľad do najbizarnejšieho a najuzavretejšieho politického režimu na svete.

Nenásytný (Mary L. Trump)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, angličtina, angličtina e-kniha

Donald začal za výdatnej otcovej podpory nakoniec naozaj veriť, že je niečo viac než ostatní a že sa to dá dobre využiť. Už v dvanástich bol pravý kútik jeho pier takmer neustále zdvihnutý do typického úškľabku, z ktorého priam sršalo sebavedomie. Klinická psychologička a jediná Trumpova neter Mary L. Trumpová ponúka doteraz nevídaný a dôveryhodný obraz o Donaldovi J. Trumpovi a toxickej rodine, ktorá ho stvorila. Jej cieľom je objasniť temnú históriu svojej rodiny, aby vysvetlila, ako sa z jej strýka stal človek, ktorý vážne ohrozuje verejné zdravie, ekonomickú bezpečnosť a sociálnu štruktúru celého sveta. 

Musíme si pohovoriť o Putinovi (Mark Galeotti)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch:  slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Kto je skutočný Vladimir Putin? Čo chce? A aký bude jeho ďalší krok? Napriek tomu, že o Putinovom Rusku sa napísali milióny slov, Západ stále nedokáže pochopiť jedného z najmocnejších politikov sveta s vplyvom po celom svete a s mocenskou sieťou, ktorá zasahuje do našich každodenných životov. Profesor Mark Galeotti v tomto základnom politickom šlabikári odhaľuje muža skrytého za mýtmi, demaskuje najdôležitejšie omyly o Putinovi a vysvetľuje, ako môžeme dešifrovať jeho motiváciu a ďalšie kroky. Galeotti sa pri vykresľovaní Putinových prvých rokov v KGB, jeho skutočného vzťahu k Spojeným štátom či jeho vízie budúcnosti Ruska opiera o nové ruské zdroje a šokujúce nezverejnené svedectvá, vďaka ktorým prináša doteraz nevídaný pohľad na muža v srdci globálnej politiky. 

Hitler (Brendan Simms)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina 

Adolf Hitler patrí medzi najviac skúmané postavy dejín. Myslíme si, že o ňom vieme veľa, a pritom v tom najdôležitejšom sa mýlime. Ako ukazuje Simmsov nový, pozoruhodný životopis, Hitler sa navzdory všeobecnému presvedčeniu neobával ani tak boľševizmu ako skôr anglo-amerického a globálneho kapitalizmu. Tieto obavy podnecovali jeho antisemitizmus a odhodlanie zabezpečiť „životný priestor“ a životnú úroveň potrebné na prežitie vo svete, ktorý ovládli Britské impérium a Spojené štáty americké. Brendan Simms vychádza z nových zdrojov a sleduje spôsob, ako sa zrodila Hitlerova ideológia po 1. svetovej vojne. 

Mohlo by vás zaujímať: Ženy sú rodenými líderkami, tieto knihy sú dôkazom

Churchill (Andrew Roberts)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Tento jednozväzkový životopis je v britských médiách hodnotený ako jedna z najlepších prác o Winstone Churchillovi, štátnikovi známom predovšetkým vďaka pôsobeniu vo funkcii ministerského predsedu Veľkej Británie počas druhej svetovej vojny. Autor Andrew Roberts patrí už dlhú dobu k najvýznamnejším anglicky píšucim historikom. Pri príprave knihy bohato využil novo sprístupnené dokumenty, ktoré boli skorším autorom nedostupné. Najvýznamnejšie z nich je súkromný denník, ktorý si viedol kráľ Juraj VI. počas druhej svetovej vojny as ktorého využitím udelila Robertsovi súhlas kráľovná Alžbeta II.

Dlouhá cesta za svobodou (Nelson Mandela)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Túto strhujúcu autobiografiu prvého černošského prezidenta Juhoafrickej republiky, bojovníka proti rasovej segregácii a držiteľa Nobelovej ceny mieru Nelsona Mandelu, zachytáva obdobie od jeho narodenia v roku 1918 až po prvé všerasové voľby roku 1994. Súčasne je možné čítať tútp knihu ako pútavé dejiny juhoafrického oslobodzovacieho hnutia i celej modernej Južnej Afriky. Jeho rozprávanie sa číta ako detektívny román, vyznačuje sa veľkou otvorenosťou, nechýba zmysel pre humor, paradox a iróniu. 

The Dalai Lama (Alexander Norman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Prvá autorizovaná biografia Jeho Svätosti Dalajlámu po 25 rokoch, ktorá plne aktualizuje jeho jedinečný život. Dalajlámovo posolstvo o mieri a súcite rezonuje s ľuďmi všetkých vierovyznaní, ale aj bez žiadneho. Napriek všetkej svojej celosvetovej sláve zostáva osobne nepolapiteľný. Odhaľujúci životný príbeh jedného z najradikálnejších, najcharizmatickejších a najobľúbenejších svetových lídrov súčasnosti. 

Země zaslíbená (Barack Obama)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčinačeština, angličtina audio-kniha, angličtina

Strhujúca a hlboko osobná správa o histórii, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti prezidenta, ktorý nás inšpiroval k viere v moc demokracie. Je to dlho očakávaný prvý zväzok jeho prezidentských pamätí. Obama vezme čitateľov na pútavú cestu od svojich prvých politických ašpirácií až po jeho zvolenie za 44 prezidenta Spojených Štátov Amerických. 

Svätý Ján XXIII. – pápež pokoja a lásky (Eugen Filkorn)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Angelo Roncalli bol chlapcom z jednoduchej talianskej sedliackej rodiny. Modlitby jeho rodičov sa stretli s jeho vnímavosťou na Pánovo volanie ku kňazstvu. Chcel celý život venovať dobru ľudských duší. Hoci ako kňaz veľmi túžil mať svoju farnosť, pracovať v pastorácii, predsa väčšiu časť svojho kňazského a biskupského života strávil vo vatikánskych diplomatických službách. 28. októbra 1958 bol zvolený za pápeža. Jeho farnosťou sa stal celý svet.  Kniha po prvýkrát vyšla v roku 1968 v Kanade. Okrem životopisných údajov poskytuje veľkú príležitosť dotknúť sa priamo myšlienok a ducha veľkého pápeža, keďže jej podstatnú časť tvoria úryvky z duchovných denníkov, z listov, kázní a príhovorov svätého pápeža.

www.martinus.sk

Related Posts