Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

7 trilerov, ktoré vám pomotajú hlavu

Máme tu jeseň a s ňou často prichádza aj sychravejšie počasie. A možno práve toto počasie vám do rúk prihodí knižný thriller – veď kto nemá rád sadnúť si do kresla, prikryť sa dekou s kávou, čajom či pohárom vínka a začítať sa do skvelej knihy. 

Práve thrillery nám vedia zvýšiť hladinu adrenalínu v krvi a otvoria nám dvere napätia, nebezpečenstva, prekvapenia i strachu v najrôznejších podobách.

Prinášame vám sedem takýchto thrilerov, ktoré vám pomotajú hlavu.

Verity (Colleen Hover) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?

Smršť (Jozef Karika)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Nočná jazda autom, naokolo tma a ľudoprázdna pustina. Za tebou prízrak stareny v pohrebných šatách, ktorý je bližšie zakaždým, keď čo i len na chvíľu zastaneš…Fenomén halného vetra je v Poľsku dobre známy a zdokumentovaný. Keď fúka, stúpa počet násilností, nehôd, vrážd aj samovrážd. Ako však tento vietor súvisí s prekliatym cestným úsekom pri Západných Tatrách a s prízrakom stareny v čiernom, ktorý sa tam zjavuje? Hrdinovia nového Karikovho mysteriózneho trileru zažívajú tú najhoršiu nočnú moru. V pustom regióne poľsko-slovenského pohraničia ich prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku.

Jeden z nás (Shari Lapena)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha, čeština audio-kniha

Udržať tajomstvo medzi susedmi, kde každý každého pozná môže byť ťažké. 

Ovzdušie na kľudnom newyorskom predmestí, kde sú k sebe všetci milí a ústretoví, rozvíri anonymný list zanechaný v jednom z domov. „Ospravedlňujem sa. Môj syn sa k vám nedávno vlámal. A nielen k vám. Syn koho? A, čo mohol odhaliť? Dohady a podozrenie na seba nenechajú dlho čakať. 

Potom je jedna z miestnych žien nájdená mŕtva – a tento objav strhne lavínu napätia. Kto ju zabil? Kto vie viac, než hovorí? A mohol to byť naozaj jeden z nás?

www.martinus.sk

Metoda 15/33 (Shannon Kirk)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, angličtina

Predstavte si bezmocnú, šestnásťročnú, tehotnú dievčinu, ktorú práve niekto uniesol z domova a naložil do špinavého auta.

Lenže: dievča je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvelá manipulátorka. Od prvej chvíle únosu túži po dvoch veciach – ochrániť svoje nenarodené dieťa a nemilosrdne sa únoscom pomstiť. Premyslene a s pokojnou hlavou kalkuluje a čaká na správny okamih k útoku.

Tento thriller je o tom, čo sa stane, keď obeť je rovnako bezcitná ako únosca. 

Príbeh je plný zvratov vedie k zamysleniu, kto je tu vlastne obeť a kto agresor.

martinus.sk

Kráľovstvo (Jo Nebso)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština

Jo Nesbø tentoraz prekvapuje a opäť dokazuje svoje majstrovstvo. Hrdinom jeho najnovšieho románu nie je fenomenálny vyšetrovateľ Harry Hole, ale mechanik Roy Opgard, ktorý žije na rodinnom statku hlboko v nórskych horách. Jeho mladší brat Carl sa po rokoch vracia domov z Ameriky s plánom postaviť luxusný hotel, ktorý by upadajúcej oblasti opäť vdýchol život. Royova lojalita voči rodine však prechádza skúškou, keď zistí, že za Carlovými veľkolepými plánmi sa skrývajú nenásytnosť a zrada. Z minulosti sa vynárajú šokujúce tajomstvá a v hre sú zrazu nielen doterajšie istoty a pokoj, ale aj ľudské životy. Z idyly uprostred prírody sa stáva temné miesto a Roy sa musí rozhodnúť, čo všetko je kvôli bratovi a láske k jeho manželke Shannon ochotný obetovať.

Genéza (Robin Cook)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Na pitevnom stole hlavnej súdnej lekárky mesta New York Laurie Montgomeryovej sa ocitne telo 28-ročnej sociálnej pracovníčky Kery Jacobsenovej. Spočiatku sa zdá, že sa stala obeťou tragického predávkovania drogami. Laurie a jej novej patologickej rezidentke – geniálnej, ale trochu svojskej doktorke Arii Nicholsovej – však niektoré detaily nesedia. Rodinní príslušníci a priatelia prisahajú, že Kery sa drog ani nedotkla. Vedenie nemocnice, kde pracovala, trvá na tom, aby sa o prípade mlčalo. Kera bola v desiatom týždni tehotenstva, ale nikto nevie, kto je otec a či má kľúč k posledným okamihom jej života. Laurie dočasne zamestná naliehavý zdravotný problém a impulzívna Aria obráti pozornosť na kontroverznú novú metódu – používanie genealogických databáz DNA pri pátraní po ľuďoch, ktorí nechcú, aby ich našli. Nadviaže spoluprácu s odborníkmi zo začínajúcej webovej stránky skúmajúcej rodinný pôvod a plánuje vystopovať DNA plodu k pravdepodobným mužským príbuzným v nádeji, že identifikuje záhadného otca. Zanedlho však zavraždia Kerinu najbližšiu priateľku, ktorá takisto pôsobila, ako sociálna pracovníčka, a odpovede treba hľadať ešte naliehavejšie. 

Rodina v podkroví (Lisa Jewell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha

Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať po záhade jej pôvodu, a to, čo zistí, môže mať pre ňu fatálne dôsledky. Libby Jonesová vyrastala, ako adoptované dieťa a vo svojich fantáziách si predstavovala, že jej biologický otec bol grafický dizajnér a mama módna PR pracovníčka, mali športové auto a dvoch rozkošných psíkov. Potom zahynuli pri autonehode. Jedného dňa, krátko po svojich dvadsiatich piatich narodeninách, dostane Libby list, ktorý jej oznamuje, že zdedila obrovský dom v lukratívnej londýnskej štvrti.

Zdá sa, že jej život sa konečne obracia k lepšiemu. No ruka v ruke s rozprávkovým majetkom prichádza aj nechcené dedičstvo v podobe temnej minulosti – v dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin spojený s čudnými ľuďmi, možno sektármi. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa…

 

martinus.sk

Related Posts

One thought on “7 trilerov, ktoré vám pomotajú hlavu

Comments are closed.