Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy o koučovaní a mentoringu

Knihy, ktoré z vás urobia lepšieho kouča alebo mentora

Ak ste líder, vaši ľudia potrebujú vašu podporu a je na vás, aby ste sa uistili, že sú motivovaní, angažovaní a pripravení čeliť novým výzvam. Je dôležité, aby všetci vo vašej organizácii pracovali na rovnakých cieľoch a tieto knihy vám môžu pomôcť uistiť sa, že je to tak. Knihy na tomto zozname vám nepomôžu iba v profesijnom živote, ale aj v osobnom. Možno ste sa rozhodli stať sa mentorom/koačom a neviete kde začať? Siahnite po jednej z týchto kníh. Ak pracujete s ľuďmi, tieto knihy vám prácu uľahčia.

martinus.sk

Coaching and Mentoring For Dummies (Marty Brounstein)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: angličtina e-kniha

Koučovaním a mentorovaním vašej pracovnej sily namiesto implementácie stálych tradičných manažérskych techník začnete vidieť obrovské výsledky. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate na firemnom rebríčku a akú úroveň autority máte, vy a iní manažéri máte spoločnú zodpovednosť za výkon ostatných. Kniha poskytuje základ pre pochopenie toho, o čom je koučovanie, a pomáha vám získať alebo zlepšiť koučovacie zručnosti, ktoré poháňajú výkon a odhodlanie zamestnancov.


MENTORING

Mentoring 101 (John C. Maxwell)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: čeština 

Ďalšia z kníh Johna C. Maxwella zameraná na vedenie ľudí a tímovú prácu. Autor čerpá prevažne z vlastných skúseností, ktoré získal ako uznávaný expert v oblasti riadenia zamestnancov ako rečník a spisovateľ. V knihe nájdete rady, ako sa pripraviť na vedenie svojich ľudí, ako ich podporiť v ich talente a aké je to správne prostredie pre tie najlepšie výkony. Napriek svojej útlosti ponúka kniha podporu a poučenie aj vo chvíľach, kedy sa vám nemusí všetko dariť podľa plánu. Naučte svoj tím vyhrávať a získajte dobrý pocit zo spoločných úspechov.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

One Minute Mentoring (Ken Blanchard, Claire Diaz-Ortiz)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: angličtina

V poslednom desaťročí došlo k dramatickému vzostupu slova, ktoré je dnes dobre známe v korporátnych chodbách: mentoring. Nové povedomie o mentoringu však nevyhnutne neznamená lepšie pochopenie toho, ako túto prax implementovať. Zatiaľ čo väčšina ľudí súhlasí s tým, že mať mentora je dobrá vec, nevedia, ako si ho nájsť alebo ako ho využiť. A napriek všeobecnému súhlasu s myšlienkou byť mentorom si väčšina ľudí myslí, že na to nemajú čas alebo schopnosti. Pozitívne mentorské vzťahy môžu zmeniť spôsob, akým vedieme, a pomôcť nám uspieť. Kniha je zdrojom informácií o tom, prečo je mentoring tajnou zložkou profesionálneho a osobného úspechu.

Sila mentorov (Timothy Ferriss)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: slovenčina, angličtina, angličtina e-kniha

Tim Ferriss prichádza s novinkou, kde ponúka stručné taktické rady do života od ďalšej stovky najvýznamnejších svetových osobností z oblasti podnikania, investícií, zábavy, umenia, športu, ale aj takých špecifických odvetví duševného športu, ako je poker a šach. Každý z nás potrebuje mentora, najmä ak sa nám zdá, že všetko ide proti nám. Kniha pomocou stručných, informáciami prešpikovaných profilov ponúka tajomstvá ich úspechu, šťastia a hľadania zmyslu života. 

Ďalšie knihy:


KOUČOVANIE

Ko-aktivní koučink (Henry Kimsey-House)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: čeština, angličtina

Táto kniha vás naučí s ľuďmi pracovať novým spôsobom – objavovať ich poslanie i zmysel ich konania a pomáhať im ich presadzovať. Osvojíte si účinné spôsoby, ako viesť ľudí k zodpovednosti. Naučíte sa ko-aktívnemu prístupu k hodnotám, stanovovaniu cieľov, dosahovaniu životnej rovnováhy a sebariadeniu. Informácie a príklady v tejto knihe sú síce určené predovšetkým profesionálnym koučom, avšak zručnosti a porozumenia, ktoré z nich vyplývajú, sa dajú použiť takmer v akomkoľvek vzťahu – v práci, v rodine, medzi priateľmi, či pri vedení tímov.

Správné návyky kouče (Michael Bungay Stanier)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: čeština, angličtina

Koučovanie sa stáva každodennou pravidelnou činnosťou, a ak prebieha správne, manažéri a ich tímy môžu urobiť oveľa viac práce za podstatne menej času. Autor má s koučovaním dlhoročné skúsenosti – viedol viac ako 10 000 zaneprázdnených manažérov z celého sveta a učil ich každodenným praktickým zručnostiam lídrov. Svoju filozofiu zhrnul do niekoľkých základných otázok, ktoré ukazujú, ako dosiahnuť skvelé výsledky. ​​Dynamická sekcia otázky a odpovede popíše staré zvyky a naštartuje nové správanie.

Mohlo by vás zaujímať: 20 kníh na sebazdokonaľovanie

Coaching A to Z (Haesun Moon)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: angličtina

Jazyk je mocný nástroj, ktorý dokáže ľudí zjednotiť, zaujať a podnietiť k činnosti. Všetko záleží na tom, čo sa rozhodnete povedať a ako to poviete. V tomto praktickom sprievodcovi účinnejšími konverzáciami ponúka popredný odborník na koučing Haesun Moon súbor účinných slov alebo fráz – jednu pre každé písmeno abecedy – ktoré vám pomôžu posunúť ostatných k väčšiemu účelu a úspechu.

Koučovanie podľa pyramídy (Zuzana Karpinská, Denisa Kmecová)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: slovenčina

Vedenie transformačných rozhovorov je špecifický druh koučovania. Je to rozhovor, v ktorom pomáhame koučovanému uvedomiť si, na čom mu skutočne záleží. Keď sa dotkne toho, čo ho poháňa zvnútra, dostane človek silu. Začne meniť svoj život a svoju prácu tak, aby sa cítil vo svojom živote dobre. Môžete sa naučiť koučovať a viesť transformačné rozhovory so svojimi zamestnancami, klientmi alebo deťmi. A svet okolo vás za bude meniť. Začnite touto knižkou.

Koučování (John Whitmore)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: čeština, angličtina

Koučovanie sa dnes stáva stále významnejším, účinnejším nástrojom vedenia ľudí. Manažéri si začínajú uvedomovať, že koučovanie im umožňuje pozrieť sa na problémy inak, než boli doteraz zvyknutí, že pri ňom môžu objavovať nové príležitosti a nové riešenia problémov. Nie je zďaleka len nástrojom, ktorý môžu manažéri využívať na plánovanie, delegovanie alebo riešenie problémov. Vyžaduje úplne iný, pozitívnejší prístup k ľuďom.

Adventures in Coaching (Ben Dowman)

Kúpte teraz, dostupné v jazychoch: angličtina

Množstvo vymyslených postáv ukazuje čitateľom, ako viesť efektívny koučovací rozhovor od začiatku do konca a, ako dosiahnuť výsledky v skutočnom svete transformatívnejším spôsobom. Výskum ukazuje, že učenie sa často lepšie udrží, keď je zábavné a stimulujúce. Táto kniha prináša najprísnejšiu a najpokročilejšiu učebnicovú teóriu koučovania, vrátane modelu GROW, uzatvárania zmlúv a spätnej väzby, jedinečným pútavým a fascinujúcim spôsobom. 

Ďalšie knihy:

www.martinus.sk

Related Posts