Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

14 kníh, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu bežeckú formu

Či už ste bežec začiatočník, ale beháte už roky, stále sa máme všetci, čo učiť. Možno aj po rokoch stagnujete a neviete, ako sa zrýchliť? Vaša technika nie je dokonalá a často mávate bežecké zranenia? Zoznam kníh nižšie sme starostlivo vybrali pre vás, ktorí sa chcete v behu zlepšiť. Analyzujte svoj bežecký štýl a naučte sa behať efektívne a bezpečne. 

www.martinus.sk

Beh: Analyzujte svoju techniku, predchádzajte úrazom, skvalitňujte tréning (Chris Napier)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, angličtina

Zlepšite svoj výkon prostredníctvom cvičení zameraných na silu, ohybnosť a regeneráciu – pri každom cviku sa oboznámite so svalovou mechanikou, aby ste cvičili správne. Podrobne spoznajte fungovanie energetických systémov tela, aby počas tréningu dochádzalo k maximálnemu využitiu energetických zásob a premene energie. Vyskúšajte tréningové programy zamerané na rôzne schopnosti a vzdialenosti, od krátkych behov po maratón.

Rozbehni sa! Ako správne behať, udržať si motiváciu a dosiahnuť čo najlepší výkon (Matt Roberts) 

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština

Kniha od renomovaného britského trénera Matta Robertsa poskytuje základné informácie o správnej technike behu, stanovení si cieľov a udržaní motivácie. Inšpiruje vás k lepším výkonom a poradí, ako sa vyrovnať s únavou a so zraneniami. Približuje všetky typy bežeckých podujatí a ponúka vyše 70 strán tréningových plánov. Nechýbajú ani tipy na zdravú výživu a rady pri nákupe bežeckej obuvi, odevov či najnovších výdobytkov techniky.

Jak běhat (Paula Radcliff)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Každý vie, že behanie má blahodarné účinky. Paula Radcliffová, jedna z najslávnejších a najúspešnejších bežkýň, spísala túto skvelú príručku vhodnú pre začiatočníkov i pre skúsených atlétov. Kniha vás zoznámi so všetkým, čo potrebujete vedieť o príprave, diéte, vybaveniu, tréningu a technike. Autorka sa tiež venuje behaniu v tehotenstve a ponúka aj nespočetné množstvo tipov a rád na behanie všetkých možných vzdialeností v každom počasí.

Hansonova metoda půlmaratonu (Luke Humphrey, Keith Hanson, Kevin Hanson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

Väčšina ľudí vraj behá podľa toho, ako by chceli, a nie podľa toho, ako by mali. Inými slovami: keď sa budeme riadiť sami sebou, ste na najlepšej ceste budúci polmaratón pretrpieť a ďalšie pre istotu neskúšať. Návodov, ako zabehnúť polmaratón čo najrýchlejšie s prípravou dvakrát či trikrát týždenne, je na trhu dosť, avšak autori prichádzajú s niečím totálne nemodernými, neinstantním a zdĺhavým: behajte šesť dní v týždni. 

Behanie od A do Z (Juan Maneru Cámara)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština

Chceli ste vždy behať, ale hoci už ste párkrát začali, nepodarilo sa vám u tohto športu zostať? V tejto príručke nájdete rady, ako začať a neprestať, až sa nakoniec behanie stane vašou obľúbenou činnosťou, vďaka ktorej sa budete cítiť lepšie fyzicky aj psychicky. Dozviete sa všetko o fyzickej kondícii, zapojených svaloch, správnom dýchaní, príprave na kratšie i dlhšie preteky a o tiež nutnom posilňovaní a strečingu. Vybehnite do ulíc, do prírody, kamkoľvek! Behať sa totiž dá v podstate všade.

Umění rychlejšího běhu (Julian Goater, Don Melvin)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština, čeština e-kniha

V tejto jedinečnej príručke zdieľa bývalý bežec svetovej triedy Julian Goater svoje skúsenosti, postrehy a rady pre lepší, efektívnejší a rýchlejší beh. Naučíte sa, ako prekonávať prekážky, ktoré vám bránia v tom, aby ste bežali rýchlejšie, pohodlnejšie a s väčším sústredením; prispôsobiť svoj tréningový program tak, aby zdôrazňoval vývoj rýchlosti, sily a vytrvalosti či prepnúť rýchlosť, dosiahnuť ďalšie úrovne výkonu a predbehnúť konkurenciu. 

Umenie behať: Získajte maximum z vášho minima (Viktor Bielik)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Kniha sprístupňuje čitateľovi poznatky, ktoré rozširujú jeho rozhľad nielen zo stránky bežeckého tréningu. Nepokračuje, ani nenadväzuje na predošlé vydanie. Nie je písaná učebnicovým spôsobom. Obsahuje množstvo príbehov, skutočných udalostí, ktoré autor využíva pri objasňovaní podstaty veci.

Škorpilova škola běhu (Miloš Škorpil)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

V knihe čitateľ nájde stovky osvedčených rád, tipov a nápadov, ako zapojiť beh do života každého z nás, či už chceme zlepšiť výkon, schudnúť do plaviek alebo sa len príjemne hýbať. Autor sa detailne a čítavo zaoberá problematikou tréningu, výživy, bežeckých zranení, relaxácie či prípravy na preteky, pričom sa rovnakou mierou venuje začínajúcim bežcom, ale aj skúseným bežcom, pretože beh nie je šport pre vrcholových atlétov, ale beh prospieva každému.

Bež rýchlo, jedz pomaly: Výživné recepty pre atlétov (Shalane Flanagan, Elyse Kopecky)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Lahodné recepty plné energie od olympijskej maratónkyne patriacej k svetovej špičke a od šéfkuchárky v oblasti zdravej výživy. Práve strava môže pomôcť váš beh zlepšiť.

Bežec a lyžica: Ako sa má stravovať bežec? (Igor Bukovský, Ivana Mesárošová)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Vytrvalostná bežkyňa a nutricionistka, absolventka zahraničného štúdia odboru Veda o výžive spolu so známym lekárom a expertom na výživu ponúkajú na viac ako dvesto stranách množstvo cenných rád pre hobby bežcov ako aj pre profesionálov, ktorý chcú vďaka optimálnej výžive dosiahnuť ešte lepšie športové výsledky.

www.martinus.sk

Bežec a zranenia (Pavel Malovič)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Aj vy už beháte? Žiadne prekvapenie. Beh sa stal najmasovejším športom na planéte. Popri rýchlej chôdzi je to relatívne najdostupnejší spôsob vytrvalostnej pohybovej aktivity, ktorá má optimálny účinok na naše zdravie. Lenže aj beh môže uškodiť a občas bolí. Ako takým situáciám predchádzať alebo ich riešiť prezradí práve táto kniha.

Strečink a trénink pro běžce (Philip Striano, Lisa Purcell)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Praktické rady pre začiatočníkov i pokročilých, ako sa na beh pripraviť, základné informácie o výbave, typoch terénu, prevenciu a riešenie najčastejších bežeckých zranení. Ako si zdokonaliť formu, úvod do maratónskeho tréningu a hlavne konkrétne cviky na pretiahnutie a posilnenie hlavných i vedľajších svalov. V zadnej časti nájdete zostavy cvičení podľa náročnosti a požadovaného typu tréningu.

Běhání: Váš ilustrovaný průvodce pro zlepšení síly, rychlosti a vytrvalosti v běhu (Joe Puleo, Patrick Milroy)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Chcete maximálne zlepšiť silu, rýchlosť a vytrvalosť v behu? Táto kniha vám ukáže, ako zlepšiť výkon zvýšením sily svalov a optimalizáciou bežeckého pohybu, ako minimalizovať riziko zranenia a ako zlepšiť krokový cyklus, aby ste mali rýchlejšie časy a plynulejší beh. Autori vám predkladajú 50 najúčinnejších cvikov na zvýšenie sily bežcov. Každý s jasným, podrobným popisom a farebnými anatomickými ilustráciami, ktoré zvýrazňujú zapojené svaly. Táto kniha vás pripraví na všetky prekážky, s ktorými sa môžete stretnúť.

Veľká kniha o behu a maratóne (kolektív autorov)

Dostupné v jazykoch: slovenčina

Ako behať rýchlejšie a efektívnejšie! Bez ohľadu na to, či s behom ešte len začínate, alebo ste už skúseným atlétom, táto kniha je pre vás mimoriadne užitočná. Pomocou stanovených štruktúrovaných a vzdelávacích programov vám pomôžeme zamerať sa na reálne ciele. Usmerní vás pri budovaní zdravého fitnes základu, ktorým sa zlepší vaša každodenná pohyblivosť.

martinus.sk

Related Posts