Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

8 kníh o jóge

Aj vy sa snažíte začať s jógou? Obdivujete ako sa jogíni dokážu ohýbať a máte pocit, že to nie je možné?  Pre niekoho je joga cvičenie, pre iného životný štýl, filozofia a príležitosť, ako nájsť seba samého. Ľudia ju vyhľadávajú kvôli celkovej regenerácii organizmu. Nech je tomu akokoľvek, pinášame vám top knihy o jóge, či už ste začiatočník alebo pokročilí. 

martinus.sk

2100 asán (Daniel Lacerda)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

2100 ásan je neobyčajná kolekcia jogových pozícií, no taktiež predstavuje umelecké dielo zobrazujúce krásu a vypracovanosť ľudského tela pri cvičení jogy. Každá z inšpirujúcich fotografií predstavuje skúseného jogína. Pozície sú rozdelené do deviatich hlavných kategórií,  ktoré zvyčajne postupujú od najjednoduchšieho prevedenia k náročnejším variantom. Každá z fotografií má pri sebe názov pozície, taktiež s alternatívnymi názvami pozície. 

Kniha prináša naozaj krásny prehľad o 2100 jógových pozícií. Určte by nemala chýbať v knižnici každého jogína. 

Joga Namaslay (Candace Moore)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha, angličtina

Úspešná učiteľka jogy Candace Moore sa rozhodla podeliť o svoj príbeh a tiež lásku k joge. Vo svojej knihe Joga Namaslay píše o nebezpečnej chorobe a depresiách, ktoré dokázala prekonať práve vďaka tomuto súboru východných cvičení a pravidelnej meditácii. Joga Namaslayje srdcom písaná a zároveň veľmi profesionálna kniha o joge, v ktorej nájdete harmonicky skombinované pôvodné prístupy k joge s moderným vnímaním. Postupne, krok za krokom, vás Candace prevedie 100 jogovými ásanami, ktoré sú rozdelené podľa úrovní a skúseností. Okrem toho je súčasťou knihy aj 30-dňový jogový program, ktorý sa zameriava na redukovanie stresu, aktivovanie vnútornej sily a odstraňovanie bolestí chrbta. Svoje si tu teda nájdu aj tí, ktorí jogu nikdy necvičili, ľahkí začiatočníci, pokročilí aj profesionálni športovci. Kniha je plná precíznych farebných fotografií, ktoré dokonale ilustrujú každú ásanu a to, ako ju urobiť správne. 

Joga (Ann Swanson)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština, angličtina

Čo sa kedysi považovalo za anekdotu, dnes potvrdzujú vedecké výskumy – joga má pozitívne účinky na všetky sústavy v tele. Veda jogy prináša fakty a ilustrácie s opismi o tom, ako telo pri cvičení ásan pracuje, aký dopad má cvičenie na prietok krvi a dýchanie, aké kľúčové svaly a kĺby v tele sa pri každej pozícii zapájajú, aké je bezpečné postavenie a mnoho iného. S touto knihou dosiahnete dokonalosť technického prevedenia pozícií a optimálne pozitívne účinky jogy na vaše telo a myseľ.

Joga (Leslie Kaminoff, Amy Matthews)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, čeština, čeština e-kniha

Tento svetový bestseller, anatomický sprievodca jogou, je určený pre každého, kto sa o jogu zaujíma – pre začiatočníkov aj pokročilých, pre priaznivcov power jogy a hlavne pre inštruktorov. Prehľadné anatomické ilustrácie znázorňujú prácu svalov, ktoré sú zapojené pri cvičení jednotlivých pozícií. Zrozumiteľné a presné popisy jednotlivých ásan spolu s kresbami poskytujú dokonalú predstavu o princípoch, na ktorých sú založené dané pohyby.

Yoga Girl (Rachel Brathen)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina

Rachel Brathen sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl – Moja cesta čitateľom po prvýkrát postupne odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube. Prekonané ťažkosti nás však tvarujú a naša duchovná cesta sa začína práve vo chvíli, keď sa s minulosťou rozhodneme zmieriť. Rozvod rodičov, smrť nevlastného otca a mamin pokus o samovraždu. Mal prísť čas, keď sa budem vedieť na toto obdobie obzrieť a byť za svoje detstvo vďačná.

Lekce jógy (André Van Lysebeth)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

André Van Lysebeth za svojho života vydal šesť kníh; v tomto diele sa zaoberá niektorými praktickými problémami pri cvičení jogy a venuje sa rade ďalších ásan so špecifickými účinkami. Vychádza z predpokladu, že ásany nie sú iba vstupnou bránou jogy takzvané telesné, ale otvárajú prístupovú cestu všetkému psychofyziologickému rozvoju jogína. V jednotlivých kapitolách sa zaoberá svalovým aspektom ásan, predĺženú nehybnosťou ako základnou podmienkou kvalitného prevedenia a pri opise jednotlivých pozícií a ich dokonalejších variantov nezabúda ani na dôležitosť správneho dýchania.

Z ďajších kníh určite odporúčame Jóga – Tantra, Jóga mysli a Zdokonaluji se v józe

Joga pre teba (Rebecca Rissman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, čeština 

V tejto knihe nájdeš jednoduché inštrukcie, ktoré ťa krok za krokom povedú cez jednotlivé jogové polohy. Niektoré ti pomôžu nabiť sa energiou, iné ťa zase upokoja a pomôžu ti zbaviť sa stresu. Naučíš sa aj jednoduché meditačné techniky.

Často je náročné zvládať školu, domáce úlohy, záujmy a priateľov, no cvičenie jogy ti pomôže stať sa silnejšou a sebavedomejšou osobnosťou.

Aštánga Vinjása jóga (Gregor Maehle)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Táto podrobná publikácia od austrálskeho učiteľa jogy Gregora Maehleho je dnes všeobecne prijímaná ako najkompletnejšia štúdia aštánga vinjása jogy a ako mimoriadny cenný zdroj informácií k praxi aj filozofiu tejto globálne najrozšírenejšej formy jógového cvičenia. Nájdete v nej detailné interpretácie všetkých ásan a sprievodných pohybov.

www.martinus.sk

Related Posts