Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Knihy, ktoré približujú útok na Dvojičky

Každý September si USA, ale aj svet pripomína výročie teroristických útokov z 11. septembra 2001 na Svetové obchodné centrum v New Yorku a Pentagon vo Washingtone, DC. Pri útokoch zahynulo takmer 3000 ľudí. Vek obetí sa pohyboval od dvoch do osemdesiatpäť rokov. Útoky zdevastovali životy rodín obetí a navždy zmenili chod americkej spoločnosti, histórie a zahraničnej politiky. Útoky zdevastovali životy rodín obetí a navždy zmenili chod americkej spoločnosti, histórie a zahraničnej politiky.

martinus.sk

The Looming Tower (Lawrence Wright)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Wright pozná dôležité časti moslimského sveta (vrátane Saudskej Arábie) z prvej ruky a rozumie motorom islamistickej militantnosti. Navyše je skvelým spisovateľom so zmyslom pre detaily. Dokonca aj tí, ktorí si myslia, že ten príbeh dôverne poznajú, budú mať pocit, že ho čítajú odznova. Je to rozsiahla história udalostí vedúcich k 11. septembru, prelomový pohľad na ľudí a myšlienky, teroristické plány a zlyhania západných spravodajských služieb, ktoré vyvrcholili útokom na Ameriku.

Operace 9/11 (Gerhard Wisnewski)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Krok za krokom strháva Gerhard Wisnewski masku klamstvám, falošným médiám o atentátoch z 11. septembra 2001. Kde iní doteraz dávali len otázky a vyvolávali pochybnosti, rozvíja prvýkrát úplne inú verziu 11. septembra – scenár, ktorý je oveľa hroznejší, než oficiálny popis prípadu, vysvetľuje, na čo potrebujú politici a ekonómovia teroristov. 

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Fall and Rise (Mitchell Zuckoff)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Toto je kniha z 11. septembra ako žiadna iná. Majstrovské prepletenie viacerých prvkov udalostí v New Yorku, v Pentagone a v Shanksville v Pensylvánii, kniha je fascinujúcim, minútu po minúte, záznamom toho hrozného dňa. Kniha otvára nové cesty pochopenia pre každého, kto si myslí, že pozná príbeh 11. septembra, oživí – a v niektorých prípadoch aj vráti do života – výnimočných obyčajných ľudí, ktorí zažili najhorší deň v modernej americkej histórii.

Muslimská dívka (Amani Al-Khatahtbeh)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Otvorené svedectvo o neľahkom osude moslimského dievčaťa v západnom svete ovládanom agresiou, xenofóbiou a mnohokrát neskrývaným rasizmom. Kniha od zakladateľky webu MuslimGirl.com rozpráva o neľahkom dospievaní, ktoré zažívala ako americká moslimka v období po 11. septembri, počas nekonečnej vojny proti terorizmu a ére Trumpovho príležitostného rasizmu. 

Mohlo by vás zaujímať: 9 kníh, ktoré odporúča Barack Obama

The Finish: The killing of Osama bin Laden (Mark Bowden)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina ekniha

Intenzívne a strhujúce rozprávanie o pátraní a odstránení Usámu bin Ládina. S bezprecedentným prístupom ku kľúčovým zdrojom a skvelým talentom na rozprávanie nás Bowden zavedie do miestností, kde sa rozhodovalo a kde sa odohrávala akcia. Príbeh sa zameriava na bin Ládina, ktorý rok pred svojou smrťou udržiaval neustály prúd korešpondencie, a na prezidenta Obamu, ktorého mnohí vnímali ako protivojnového kandidáta kvôli jeho opozícii voči vojne v Iraku, ktorého meniace sa názory a obrovská zodpovednosť ho zmenila na jedného z najodhodlanejších bojovníkov, ktorí kedy obývali Biely dom.

102 minut (Jim Dwyer, Kevin Flynn)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: čeština

Príbeh ľudí bojujúcich o prežitie vo vnútri Dvojčiat. Jedenásteho septembra 2001 o 8.46 ráno bolo vo Svetovom obchodnom centre štrnásť tisíc ľudí – prečítali si e-maily, dohovárali obchody, odhrýzli croissanty v reštaurácii. Netušili, že počas nasledujúcich sto dvoch minút sa stanú všetci účastníkmi úplne ojedinelej drámy. Kniha podávaná výhradne z perspektívy ľudí vo vnútri oboch veží, je živým vykreslením osudov obyčajných mužov a žien, ktorí sa snažili zachrániť seba i druhých. 

The Only Plane in the Sky (Garrett M. Graff)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Prvá komplexná história z 11. septembra 2001 – panoramatický príbeh utkaný z hlasov v prvej línii bezprecedentnej národnej traumy. Viac než len zbierka svedectiev očitých svedkov je to historický príbeh o tom, ako sa obyčajní ľudia potýkali s mimoriadnymi udalosťami v reálnom čase.

www.martinus.sk

Related Posts