Knižné Zoznamy

Knihy na mieru od roku 2018

Keď sú hlavní hrdinovia samotní knihomoli

Knihy o knihomoľoch patria k naším úplne najobľúbenejším a vždy cítime príbuznosť s postavami, ktoré vždy strčia hlavu do knihy. Tieto knihy majú špeciálne čaro, a preto sme vytvorili práve tento zoznam. 

martinus.sk

Book Lovers (Emily Henry)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, angličtina e-kniha, slovenčina

Nora je zaťatá literárna agentka na vrchole svojej hry. Celý jej život sú knihy. Charlie je redaktor s darom vytvárať bestsellery. A je to Norin pracovný nepriateľ. Nora si prešla dostatočným množstvom rozchodov, aby vedela, že je to žena, s ktorou sa muži stretávajú skôr, ako nájdu svoje šťastné navždy. Preto ju sestra presvedčila, aby si vymenila pracovný stôl v meste za mesačnú dovolenku v Sunshine Falls v Severnej Karolíne. Je to mestečko ako z ľúbostného románu, no namiesto toho, aby sa Nora stretávala so sexi drevorubačmi, peknými doktormi či roztomilými barmanmi, stále naráža na…Charlieho.

Knihovna mého srdce (Freya Sampson)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, čeština e-kniha

Osamelá knihovníčka June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické mestečko, kde vyrastala. Najradšej trávi čas ponorená do stránok kníh. Ale keď jej knižnici hrozí uzavretie, je June nútená vystúpiť spoza políc, aby zachránila srdce svojej komunity aj miesto, ktoré uchováva najdrahšie spomienky na jej matku. V boji sa k nej s vervou pripája niekoľko svojráznych miestnych obyvateľov. A možno že v zápase o svoju knižnicu môže June zachrániť aj samého seba.

PantaRhei.sk Najlepsie knizne pribehy

Knihomoľský život Niny Hillovej (Abbi Waxman)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: slovenčina, slovenčina e-kniha, angličtina, angličtina e-kniha

Introvertka Nina vedie život, o akom sníva nejeden knihomoľ: pracuje v kníhkupectve, súťaží v kvízovom tíme a o byt sa delí len s kocúrom Philom. Ak ju niekedy prepadne pocit, že v živote ide o viac než len o čítanie, jednoducho sa otrasie… a vyberie si z police ďalšiu knihu. Po smrti otca, ktorého nikdy nestretla, s hrôzou zisťuje, že jej zanechal celú hŕbu súrodencov, synovcov a neterí – ktorí bývajú, čo by kameňom dohodil! Všetci – až na pár výnimiek – ju túžia spoznať a viesť siahodlhé rozhovory! A aby toho nebolo málo, jej kvízový rival Tom sa náhle ukáže neskutočne zlatý a vtipný, nehovoriac o tom, že ju chce lepšie spoznať. Hádam nevidí, aký je to hrozný nápad?  

The Upside of Falling (Alex Light)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Už sú to roky, čo sedemnásťročná Becca Hart verila v pravú lásku. Ale keď si ju jej bývalá najlepšia kamarátka doberá, že nemala priateľa, Becca impulzívne predstiera, že sa s niekým tajne stretáva. Brett Wells má všetko. Ako kapitán futbalového tímu a jeden z najpopulárnejších chlapcov na svojej škole by nemal mať problém nájsť si niekoho na rande. Keď Brett začuje Beccino klamstvo, rozhodne sa zakročiť a stať sa jej záhadným priateľom. Je to perfektné riešenie: dostane ľudí z chrbta za to, že nemá zmysluplný vzťah a ona môže pokračovať v ľsti, že má priateľa. Keď sa hranica medzi tým, čo je predstierané, a tým, čo je skutočné, začína stierať, sú nútení odpovedať na otázku: Je táto falošná romanca tou najskutočnejšou vecou v ich živote?

 

Not Here To Be Liked (Michelle Quach)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Zamilovať sa nebolo súčasťou plánu. Eliza Quan plne očakáva, že bude zvolená za budúcu šéfredaktorku jej školských novín. Tvrdo pracuje, rešpektuje fakty a má najviac skúseností. Len DiMartile je zranený hviezdny hráč bejzbalu, ktorý, ako sa zdá, vstúpil do novín len preto, aby mal čo robiť. Prirodzene, zamestnanci si Lena vyberú za svojho ďalšieho vodcu. Pretože aj keď môžu Elizu rešpektovať, nemajú ju obzvlášť radi, – ale práve teraz tu Eliza nie je na to, aby sa páčila. Je tu, aby vyhrala. Ale niekto má rád Elizu. Veľa. Škoda, že je to chlapec, ktorý jej stojí v ceste stať sa šéfredaktorkou…

Knihkupectví u osamělých srdcí (Annie Darlingová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština, angličtina

Posy Morlandová má v živote jednu veľkú zodpovednosť, jednu veľkú lásku a jedno veľké trápenie. Tým prvým je pätnásťročný brat, o ktorého sa už roky stará, tým druhým romantická literatúra a tým tretím Sebastián Thorndyke, vnuk majiteľky kníhkupectva, kde Posy pracuje a býva. Všetko sa skomplikuje, keď jej majiteľka upadajúci obchod zanechá a Posy sa rozhodne zmeniť ho na prosperujúce kníhkupectvo špecializujúce sa na romantické čítanie. Ako to ale dosiahnuť, keď má okolo seba len skupinku podobne nepraktických knihomoľov, ako je sama, a navyše sa jej do práce i života neustále motá ten protivný Sebastián?

Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie knižné boxy a kde ich kúpiť

While You Were Reading (Ali Berg, Michelle Kalus)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina

Slová sú chaotické. Láska je chaotickejšia. Zoznámte sa s Beatrix Babbage, 29-ročnou psíčkarkou kníh a náhodnou ničiteľkou svadieb. Po tom, čo Bea pokazila veľký deň svojej najlepšej kamarátke, sa presťahuje na druhú stranu krajiny a hľadá nový začiatok. Po pár mesiacoch však jej život stagnuje viac ako kedykoľvek predtým. Jej romantický život neexistuje a jej jediní priatelia sú v jej knihách. Potom Bea narazí na román z druhej ruky s poznámkami. Bea, posadnutá poetickými poznámkami a je odhodlaná nájsť autora. Ocitne sa tak zapletená do jedného pekelného milostného štvoruholníka.

The Reading List (Sara Nisha Adams)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: angličtina, angličtina e-kniha, čeština

Keď Aleisha objaví pokrčený zoznam na čítanie zastrčený v ošúchanej knihe z knižnice, vydá sa na mimoriadnu cestu. Knižný zoznam jej otvára bránu do nových a úžasných svetov – práve vtedy, keď Aleisha potrebuje utiecť od svojich problémov doma. A keď do knižnice príde vdovec Mukesh, ktorý sa zúfalo snaží spojiť so svojou knihomoľskou vnučkou, Aleisha ho zoznámi s kúzlom knižného zoznamu. Úzkostlivý tínedžer a osamelý dedko tvoria nepravdepodobný knižný klub dvoch.

www.martinus.sk

Láska v knihkupectví (Annie Darlingová)

Kúpte teraz, dostupné v jazyku: čeština

Verity Loveová je vášnivou fanynkou románov od Jane Austenovej. A tiež introvertkou v dnešnom svete plnom extrovertov. Aby do tohto sveta zapadla, predstiera, že chodí s Petrom – imaginárnym priateľom aby si okolie nemyslelo, že je divná, a netlačilo jej stále do nových vzťahov. Tento aranžmán jej, ako sa domnieva, perfektne vyhovuje… ale…nakoniec je všetko inak…

Komiksové bonusovky pre knihomoľov.

I Will Judge You by Your Bookshelf (Grant Snider)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Nie je to žiadne tajomstvo, ale sme súdený sa podľa našich knižníc. Už v ranom veku sa učíme čítať a ako starneme, zbavujeme sa svojich milovaných kníh za nové. Niektorí z nás sa však obklopujú knihami. Zbierame ich, zdobíme nimi, nechávame sa nimi inšpirovať a s našimi knihami zaobchádzame ako s posvätnými predmetmi. Spisovateľ a umelec Grant Snider skúma knihomoľov vo všetkých formách, ale aj lásku k písaniu a čítaniu.

Book Love (Debbie Tung)

Kúpte teraz, dostupné v jazykoch: angličtina

Knihomoli tešte sa! Tieto očarujúce komiksy presne vystihujú, aké to je byť bezhlavý v tvrdej väzbe. Book Love je darčeková kniha komiksov šitá na mieru pre bibliofilov, ktorí popíjajú čaj či kávu a hromadia knihy. Komiksy Debbie Tungovej sú vtipné a okamžite rozpoznateľné, vďaka čomu sa čitatelia zasmejú a zároveň presne vyjadrujú myšlienky a zvyky knihomoľov. Kniha je ideálnym darčekom, ktorým dá milovníkovi kníh najavo, že mu rozumiete a že si ho vážime.

www.martinus.sk

Related Posts